reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciekawe,smaczne i sprawdzone przepisy kulinarne!!!

Szybkie do zrobienia ,,,,z Nowego programu w TVN Style,,,
„ŚLIMAKI” Z CIASTA FRANCUSKIEGO Z RODZYNKAMI
Składniki:opakowanie ciasta francuskiego200 g sera białego mielonego100 g rodzynek4 łyżki cukru1 jajo
Przygotowanie:
Ser wymieszaj z połową cukru i z rodzynkami. Ciasto francuskie rozwiń, pokryj warstwą nadzienia. Ciasto z powrotem zwiń rulon, pokrój go w cienkie plasterki, układaj je na blasze z papierem do pieczenia. Posmaruj rozbełtanym jajem, posyp resztą cukru i zapiekaj 18 minut w temperaturze 200 stopni.

 
reklama
jest kilka, np zupa groszkowa- erwtensoep, stoofvlees, stampoot, hutspoot, muszle tez sa popularne ale czy taki klasyk,nie wiem..
 
Stampoty wszelakie to taka klasyka, jak u nas bigos czy flaczki.
Klasyczny Hollandse Pot to aardappellen,groente en vlees ( ziemniaki, warzywa i mięso). Taki posiłek jada się tu o 18.00. Warzywa są gotowane i podawane polane masełkiem albo wymieszane z ziemniakami i polane tłuszczykiem ze smażenia mięsa. Mięso najczęściej wieprzowe, spek(boczek), gehaakt bolletje (mielone), karbonade (sztuka mięsa), albo półsurowy biefstuk.
Robi się też tzw. ovenschotel, czyli zapiekanki wszelakie. Składniki te same, czyli ziemniaki, warzywa, mięso mielone albo spekjes, z tym, że z pieca, a nie z wody czy z patelni. Aaaa, przestępstwem wobec sztuki kulinarnej Deszczowców jest podać na stół mięso... gotowane!
 
sześć sztuk kip karbonade
jedno duże jabłko
garść suszonych śliwek kalifornijskich, kilka suszonych moreli pokrojonych w cienkie paseczki
dwa duże ząbki czosnku, roztarte z solą
pieprz czarny, majeranek, trzy gałązki rozmarynu
łyżka oleju lub masła, sok z połowy cytryny lub ocet winny


Porcje kurczaka natrzeć czosnkiem z solą i pieprzem, zalać sokiem z cytryny i zamarynować w lodówce przez co najmniej godzinę.
Jabłko oczyścic z gniazd nasiennych i skroic w kostkę. Ułożyć porcje kurczaka w szklanym naczyniu z przykryciem, na wierzch ułożyć owoce, obsypać suto majerankiem, podlać olejem albo ubrać masłem, na koniec ułożyć gałązki świeżego rozmarynu. Piec godzinę pod przekryciem w temp. 180 stopni. Podawać z ziemniakami albo ryżem.
Smacznego!
 
Ja uwielbiam włoską kuchnię, więc mogę wam zaproponować makaron z cukinią, kiełbaską, suszonymi pomidorkami Ole, czosnkiem i polanym sosem pomidorowym , a na samą górę trochę parmezanu :) PYCHA !
A jak chodzi o domową pizzę to lubię na spód sos pomidorowy, dużo sera, salami bądź szynkę włoską i na górę ser lub parmezan. Czasem też dodaje sos czosnkowy albo kapary ole. :)
 
reklama
A ja polecam spróbować zrobić domowe sushi. My uwielbiamy z mężem sushi i do tej pory chodziliśmy głównie do restauracji. Potem jednak doszliśmy do wniosku, że może warto jest spróbować zrobic samodzielnie?
Jest wiele rodzajów, również te latwe ( zacznijcie od maki)

Początkowy zestaw może trochę kosztować, bo trzeba kupić matę, przyprawy oraz ryż. Potem jednak jeśli robicie częesto możecie zaoszczedzić duże ilości pieniędzy, ktore trzeba byłoby wydać w restauracji. Na blogu oyakaty jest napisane jak przyrządzic.
 
Ostatnia edycja:
Do góry