reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarne na Wyspach

Hej Mysza :-D

Nie wiem jak to tu wygląda, jak się nie pracuje... W pierwszej ciąży pracowałam, a teraz jestem self employed i sama płacę za siebie ubezpieczenie.
A ten rachunek duży?
 
reklama
95f + test - cokolwiek to oznacza...
Wiesz ja rozumiem, że oni nie chcą leczyć nikogo za darmo... Tylko myślałam, że może jak M pracuje może mnie wciągnąć na ubezpieczenie. Dobrze, że te wizyty nie są tak często, następną mam 10 lutego, ale ciekawe ile by mi za poród policzyli :-D Chyba urodzę w domu :-)
 
Oj, nie wiem czy poród w domu nie byłby droższy ;-)

Poczytaj w necie jak to jest jak jesteś w ciąży, a nie pracujesz. Pewnie nie masz NIN (National Insurance Number)?
Myślałam, że tutaj opieka nad ciężarną zawsze jest darmowa, ale może się mylę...
 
Oj, nie wiem czy poród w domu nie byłby droższy ;-)

Poczytaj w necie jak to jest jak jesteś w ciąży, a nie pracujesz. Pewnie nie masz NIN (National Insurance Number)?
Myślałam, że tutaj opieka nad ciężarną zawsze jest darmowa, ale może się mylę...
Ja jestem w Anglii od ok 3 lat tutaj nie pracuje, w Polsce jestem na wychowawczym, mąż oczywiście pracuje,
jak tylko tu zamieszkałam zapisałam się w przychodni wystarczyło pokazać counsil tax (widnieje na tym rachunku tutaj to podstawa), i do tej pory nie płacę ani grosza
 
Hej:)

Mysza ja nie pracowalam ani w pierwszej ciąży ani teraz i wszystko mam za darmo:tak: całą opiekę łącznie z lekami w aptece:tak:Oczywiście mąż pracuje :) wiec troche sie dziwie, ze Ci wystawili rachunek:szok:

bajeczka powodzenia :) tez myslalam, ze jak dzisiaj wejde na ten watek to bede juz Ci gratulować, potwierdzam chlopy leniwe:-D
Chociaz moja mama brata urodzila przed terminem a mnie i siostre po terminie, mnie przenosila dwa tygodnie:tak:
 
59.swieta.jpg

Wesołych Świąt duuużo prezentów skromnie życzy karis78;-)
 
polaa - ehhh to ja już nie wiem :eek: Mąż też pracuje... Będę musiała gdzieś przedzwonić i się dowiedzieć u źródła... Może faktycznie chodzi o to, że przebywam tu poniżej roku...
 
Mysza ja w pierwszą ciążę zaszłam jak byłam w UK dopiero 5 miesiecy, pierwsza wizyta miala miejsce jak minelo 8 msc jak tu zamieszkalam:tak: wiec to na pewno nie ma wplywu, skoro maż pracuje to Cie ubezpiecza, dziwne to, dowiedz się bo tutaj naprawde wszystko jest za darmo;-):-) teraz to masz tez lekarstwa za darmo:tak: itp.

Dziewczyny!!!
Wesołych Świąt!


Niech tegoroczne Święta przyniosą Wam wiele radości, uśmiechu, miłości najbliższych. Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia
yes2.gif
biggrin.gif
biggrin.gif

 
mysza a może powinnaś wyrobić sobie NIN-pewna nie jestem ale wydaje mi się,że to on jest podstawa ubezpieczenia, ewentualnie pójść do Job Centre i się zarejestrowac jako bezrobotna-tam też powinnas uzyskac niezbędne info co i jak w Twojej sytuacji.

Wesołych Świąt!
 
reklama
Dziewczyny co tam u Was??
Mam nadzieje, że wszystko w porządku;-) nic nie piszecie...

bajeczka juz pewnie tuli maleństwo :)

Mysza dowiedzialas się czegoś??
 
Do góry