reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Jogo, trzymam mocno kciuki za piątkowe usg.
Pociesze Cię, bo ja tez nie miała żadnych objawów ciąży. I tak samo, jak u Ciebie, bolały mnie piersi. Zresztą bolą do dziś.
Śmiałam się kiedyś z "mądrego" programu na TLC - Ciążą z zaskoczenie, ale gdybym nie wiedziała od samego początku, że jestem w ciąży, to naprawdę nie byłabym świadoma :-D:-D:-D Żadnych mdłości, wymiotów, zachcianek, zawrotów głowy. Nic. Zero.
 
reklama
Ikasia witamy Tymka po tej stronie :-) GRATULACJE!!!! teraz życzę dużo cierpliwości i zdrowia :tak:
Jogo ja też nie miałam objawów ciążowych, tylko ból piersi na początku, a reszta objawów pojawiła sie w 3 trymestrze, ale bez mdłości :tak:
Będzie dobrze!
 
Lawendowy dokładnie tak powiedziałam do mojego męża , ze jak by nie wyniki z bety i piersi to bym nie pomyślała ze jestem w ciąży.dziekuje za kciuki sa mi potrzebne.
 
Dzięki dziewczyny!! Eh, po poście[FONT=&amp] SonySony[/FONT] znów się przekonuje do tego że jednak może warto by było mieć zawczasu laktator, ale chyba poczekam, zobaczę jak to się rozwinie wszystko. Piersi bolały mnie potwornie przez pierwszych kilka miesięcy, powiększyły się o dwa numery i już takie zostały ale przestały boleć i są dość miękkie.No nic, nie będę się niepotrzebnie stresować.

[FONT=&amp]Jogo ja nie miałam żadnych objawów, tylko ból piersi, pobolewało mnie podbrzusze i miałam większą ilość białej wydzieliny.[/FONT]

A takie podkłady poporodowe przydadzą mi się w domu ?
PODKŁADY POPORODOWE Canpol 10 sztuk NOWOŚĆ (3857015979) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
bo takie mam zabrać do szpitala PODKŁADY poporodowe BELLA mamma 10szt PROMOCJA!! (3871014142) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
A to wystarczy wtedy takie jedno opakowanie?

A jakie produkty Linoderm warto kupić?
A co sądzicie o klinie do łóżeczka?
Czy to jest ta maść do pupki i na brodawki jednoczenie której nie trzeba zmywać ?
BEPANTHEN Maść na odparzenia 30g popękane brodawki (3871000408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


[FONT=&amp]Dziewczyny co sądzicie o tych butelkach?Warto którąś kupić? A to trzeba jeszcze dodatkowo dokupić smoczki?[/FONT]

BUTELKA szklana 120 ml CANPOL kolorki PROMOCJA! (3848549059) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
BUTELKA LOVI AKTYWNE SSANIE 250 ml 0%Bpa MEGAPROMO (3852174412) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Philips AVENT BUTELKA ANTYKOLKOWA NATURAL 125ml (3870998120) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
LOVI MEDICAL+ butelka 150 ml 0m+ NOWOŚĆ 0%BPA hit (3874306167) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
BUTELKA Lovi 250 ml SAMOSTERYLIZUJĄCA 0%Bpa (3878232066) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
maja podkładów zużyłam 3-4 opakowania, tych Bella mama, a potem zwykłe podpaski.ale po cc się mniej krwawi, więc zależy jak będziesz rodzić.Bephanten-mam dużo próbek, na brodawki dla mnie był kiepski, wolę Maltan, ale może zużyję do pupy Eryka, chociaż teraz używam Alantan, polecane przez lekarza.Tyle mogę polecić ze sprawdzonych rzeczy.I ciekła parafina, na buzię na mróz i do pachwin.
 
Maja, ja nie mialam podkladow po cc w domu. W szpitalu mialam te bella i byly ok. Nie wiem czy to standard po cc czy to mnie tak wyczyscili ale nie krawilam duzo. Kilka tygodni ale zwykle podpaski a potem wkladki starczaly.

z butelek to ja polecam tylko dr brown's...ale to na pewno zalezy od dziecka. Jesli tylko mlody sie nie bedzie krztusil podczas jedzenia to w sumie chyba nie ma znaczenia jakie butle bedziesz miala.

Jogo, na objawy sie nie patrz. Im ich mniej tym jest lepiej, uwierz mi ;) mnie bolalao doslownie wszystko i nie polecam.
 
Ostatnia edycja:
Ikasia gratulacje :)

Maja co do odkladow to wystarczą ci 2 opakowania bella. Poznviejjn to podlaski dla mnie najbzwybklejsze always niemal bo te na noc były niepotrzebne. Po CC nie ma tak obfitego krwawienia. Jeśli chodzi o butle to przerobilam tomme tipe, dr browns i najlepsze nuk z lateksowym smokiem wolny przepływ i mała nie krztusi się.
 
Ostatnia edycja:
Maja ja zuzyłam duzo podkladow z bella ale rodzilam naturalnie. Chyba z 6 opakowań. Butelki mam Lovi Medical ale duzo zalezy od dziecka jakie beda mu pasowac. Miałam tez w szpitalu duże podklady na łóżko, które później posłużyły do przewijania małego. Smoczki w butelkach juz masz te najmniejsze, no chyba ze jak dziecko jest wczesniakiem to sa inne specjalne smoczki.
Z maści na brodawki tez Melatan polecam.
Krem do pupy używam Linomag zielony a jak mial biegunke i pupa była czerwona do dopiero sudokrem
. No i klin bardziej dla dziecka co ulewa bo tak to jest niepotrzebny.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Maja ja kupiłam jedno opakowanie podkładów. Pamiętam że moja siostra miała jedno (tak samo bella mama) i nawet go do końca nie wykorzystała, bo mało krwawiła i zaraz zamiast podkładów używała podpasek. Ale wszystko zależy od kobiety, nie jest to droga sprawa i w każdym momencie można kupić. Nawet jakby w szpitalu zaczęło Ci brakować, to możesz małżonka wysłać do apteki, a tam na 100% dostanie podkłady. Apteki przy szpitalach położniczych są dobrze wyposażone w takie gadżety.
Butelki kupiłam te same od rodzyneczki - wybrałam canpola bo ma smoczki anatomiczne i szklane butelki. Tylko nawet nie pamiętam jakie smoczki były dołączone do butelek. Chyba były to silikonowe i takie proste, jednak nie wiem jakiego rozmiaru. Ja dokupowałam smoczki ortodontyczne 0 (one są od 0 do 3 miesięcy), 1 (3-6 miesięcy), i 4 do kaszki. To tak trochę na przyszłość, ale lubię mieć zapasy. Warto zwrócić uwagę na pojemność butelki i na początku raczej mieć mniejszą (120 ml) niż taką 250 ml.

A tak na prawdę to chyba nie ma złotego środka na wybór butelki. Jeden kupi browns i będzie zadowolony, drugi z nuka, trzeci z canpola...Dużo zależy od Twoich preferencji - na co zwracasz uwagę przy zakupie. Czy chcesz aby była to szklana butelka, czy żeby miała ortodontyczne smoczki, a może wygodny kształt do trzymania lub lepiej będzie napełniała smoczek mlekiem (czyli marketing antykolkowy). Pomyśl na czym najbardziej Ci zależy, a potem kup jedną sztukę. Jeżeli okaże się nietrafionym zakupem, to wymienisz. Dobieranie produktów metodą prób i błędów nie ominie żadnej z nas. :-)
 
Do góry