reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Każdy dzieciak na początku panikuje. Mój chrześniak był nastawiony, że będzie braciszek i koniec kropka. A tu jednak siostrzyczka. I minęło kilka dni i się cieszy z siostrzyczki. Myślę, że takie maluchy łatwiej zaakceptują nową sytuację. Moja kumpela ma syna 11 lat i córkę 6 i się okazało, że wpadli (co u nich graniczyło z cudem) i syn wpadł w szał i 3 dni się nie odzywał, powiedział, że jak znowu siostra to on się załamie. I jest malutka siostrzyczka i jak się urodziła to została oczkiem w głowie starczego brata. Przewija ja, na spacery zabiera, pomaga kąpać. Dlatego uważam, że warto jak najszybciej uświadomić dzieciaczka o rodzeństwie, żeby się osowił z tą myślą 😉
Każde dziecko jest inne. Niestety im młodsze tym bardziej zazdrosne. Wcześniej czy później ta zazdrość wyjdzie. Nawet mój "stary koń" bywa zazdrosny, a co mowa jakiś maluszek. Bywają maluszki które przechodzą regres umiejętności np. sikają w majtki, ogólnie zamieniają się w dzidziusie.. oczywiście nie wszystkie tak reagują.
 
reklama
Każde dziecko jest inne. Niestety im młodsze tym bardziej zazdrosne. Wcześniej czy później ta zazdrość wyjdzie. Nawet mój "stary koń" bywa zazdrosny, a co mowa jakiś maluszek. Bywają maluszki które przechodzą regres umiejętności np. sikają w majtki, ogólnie zamieniają się w dzidziusie.. oczywiście nie wszystkie tak reagują.


No ja na wszystkich znajomych i całą dużą rodzinę znam tylko mojego najstarszego kuzynka, który zaczął robić w majtki w wieku... 7 lat. Był zazdrosny bo na świecie pojawiły się bliźniaki a ciocia jak była w ciąży mu nie tłumaczyła i nie uprzedzała...
 
Dziewczyny mam problem. Dopadł mnie mega szczypiący, piekący ból prawej brodawki, widać ze sutek się „otwiera” i wypływa z niego coś co zostaje na staniku. Moje pytanie czy takie zachowanie sutka jest prawidłowe i ze tylko na jednym to zauważyłam. Czy mogę sobie jakoś ulżyć? Jakieś okłady chłodzące?
 
Wiesz i tak i nie. Zależy od wieku dziecka. Jeśli jest malutkie to dla niego totalna abstrakcja więc wg mnie lepiej poczekać aż będzie troche brzuch widać, wtedy łatwiej wyjaśnić.
No i u nas całkiem przypadkiem dostaliśmy Pucia gdzie mama jest w ciąży tuż przed tym jak chcieliśmy corce powiedzieć. No i kilka razy go przeczytaliśmy, jest fajnie napisany i pomógł naszej Lilce zrozumieć.
Jaki to Pucio? Jasio uwielbia Pucia:)
 
Jaki to Pucio? Jasio uwielbia Pucia:)
O taki, tam mamusia ma dzidziusia w brzuchu [emoji16]
Polecam, Lilka była zafascynowana [emoji16]
IMG_20200517_094106.jpeg
IMG_20200517_094116.jpeg
 
reklama
Do góry