reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cipronex w ciazy

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2018
Postów
13
Dzisiaj dostałam od lekarza cipronex na zapalenie pęcherza. Jestem w 18 tygodniu ciąży. Czy któraś mama stosowała ten lek. Bo na ulotce pisze żeby nie stosować w ciąży.
 
reklama
Szczerze? Ja Ci w ogole ten antybiotyk odradzam.. mąż go brał i rozwalił mu totalnie organizm. Poczytaj na forach o jego skutkach ubocznych.
Ja bym poszla do innego lekarza.
 
@Helenka115 Nie wiem czy robiłaś - ale ja bym zrobiła posiew z moczu z antybiotykogramem i na tej podstawie zaczęła antybiotykoterapię. Może wcale nie trzeba aż tak z grubej rury. Posiew zrobisz prywatnie lub poproś rodzinnego o skierowanie.
 
reklama
Cześć!
Ja miałam zapalenie pęcherza w czasie okołoowulacyjnym. Też miałam przepisany Cipronex. Musiałam synka odstawić od piersi ( miał już 20 miesięcy więc w sumie i tak był długo karmiony ). Posiewu nie robiłam, ale wyniki moczu miałam jak to stwierdziła lekarka paskudne więc mowy nie było o innym sposobie leczenia. Antybiotyk bralam bodajże 10 dni i okazało się, że zaszłam w ciążę. Dzisiaj leży koło mnie moja półroczna zdrowa córeczka ( pominęłam, że córeczka ma stwierdzoną astmę wczesnodziecięcą, choć nie wiem czy to jest powiązane z antybiotykiem bo starszy syn też miał stwierdzoną). A w ciążę zaszłam podczas brania antybiotyku. Nie miałam żadnych skutków ubocznych jeśli chodzi o sam antybiotyk. Oprócz cukrzycy ciążowej wyniki miałam bardzo dobre. Do końca ciąży miałam wysoką hemoglobine. Nie wiem jak tam antybiotyk wpływa na ciążę. Myślę, że jeśli masz obawy warto to skontaktować z innym lekarzem. Teraz też miałam niedawno zapalenie pęcherza, ale że córeczka miałam tylko 4 miesiące i jest karmiona piersią to miałam przepisany duomox.
 
Ostatnia edycja:
Do góry