reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co dalej z glutenem?

wika8

Mamusia Igusia i Wojtusia
Dołączył(a)
20 Sierpień 2009
Postów
5 469
Witam,

jestem mamą 8-miesięcznego Igora. Od skończonego 5 miesiąca dodaje mu do 100 ml kaszki jaglanej bezglutenowej pół łyżeczki kaszki glutenowej. I moje pytanie brzmi: Czy mogę już podać Igorowi np. 100 ml kaszki glutenowej? Czy dalej mam go przyzwyczajać do glutenu? Dodam jeszcze, że do tej pory nie wystąpiły żadne niepokojące reakcje organizmu na gluten.

Mam jeszcze wątpliwości co do jadłospisu Igora. Mały jest cały czas na piersi i jego menu wygląda tak:

ok. 7.00- pierś
ok. 10.15- 150 ml. kaszki bezmlecznej z dodatkiem pół słoiczka owoców
ok. 13.30 - obiadek (ok. 150 ml)
ok. 16.30 - mleko z piersi
ok. 20.00- mleko z piersi

W międzyczasie Igor memła chrupki kukurydziane, chlebek, dostaje raz jabłuszko, raz gruszkę, banana. Do picia dostaje tylko wodę. Żadne herbatki, soczki nie podchodzą mu.

Niestety budzi się w nocy, ostatnio aż 3 razy (do tej pory tylko raz). I nie wiem teraz, czy może przez to że w dzień za mało je i nadrabia w nocy???

Proszę mi powiedzieć, co ewentualnie mogłabym zmienić w jadłospisie mojego brzdąca.

Pozdrawiam
 
reklama
[FONT=&quot]Obecnie nie ma naukowych danych, które umożliwiałyby określenie dokładnego schematu wprowadzania glutenu do diety niemowlęcia. Aktualne zalecenia żywieniowe mówią o konieczności stopniowego wprowadzania glutenu bez sprecyzowania odstępów czasowych. W tym wieku jednak najczęściej mamy podają już kaszki glutenowe jeśli nie było niepokojących objawów.
Synek je faktycznie zbyt mało, należałoby rozdzielić deserek owocowy od kaszki i wprowadzić jako oddzielny posiłek kaszkę mleczną np. ok godz. 10.00 a po obiedzie deserek.
[/FONT]
 
Do góry