reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co jedzą nasze dzieci ?

cudelf

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2007
Postów
269
Miasto
szczecin
Witam.Wydaje mi się że moja córka je bardzo mało. Na śniadanie wypija tylko kubek mleka albo kakao, kanapki nawet nie ruszy, jak jej zrobię zupkę mleczną typu płatki na mleku to zje tylko troszkę płatków a mleka to już wcale nie wypije bo jej się wylewa z łyżki, kaszki też zje kilka łyżek (dosłownie kilka 4-5 łyżeczek i to nie pełnych)dopiero po kilku godzinach zje pół bułki i to zazwyczaj zje to co jest na bułce, obiad tak samo, jak dostanie np. ryż + mięso+ surówka to zje tylko ryż, kolacji to wcale nie je, no chyba że wogóle nie ruszy obiadu to wtedy robi się głodna ok 17-18 i zje np. naleśniki, wieczorem wypija w łóżku butelkę mleka,
ja już sama nie wiem ile takie dzieci powinny jeść,
jak przeczytałam przykładowy jadłospis dla takiego dziecka to aż mnie zatkało bo moja córka przez kilka dni jadłaby to co tam jest na jeden dzień przeznaczone,
Piszcie proszę jak jedzą wasze dzieci żebym miała rozeznanie.
 
reklama
CUDELF nie ma co się sugerować tym co piszą w jadłospisie dla dzieci bo na dobrą sprawę niejeden dorosły by tyle nie zjadł, a co dopiero dziecko. Maluchy jedzą tyle ile potrzebuje ich organizm, jeśli mała nie jest apatyczna, ma chęć do zabawy jest żywiołowa to myślę, że nie ma co się martwić. Mój mały też nie je za dużo, kiedyś był to dla mnie ogromny problem teraz odpuściłam i stosuję zasadę jak zgłodnieje to poprosi. U nas na śniadanie jest zazwyczaj bułka (taka śniadaniowa z "biedronki") z ciepłym mlekiem i łyżeczką miodu (bułkę zalewam mlekiem), potem na spacerze zazwyczj krzyczy żebym mu kupiła bułkę (zwykła kajzerka) czasem zje całą czase tylko rozkruszy, na 2 śniadanko mleko smakowe (200 ml), bądź monte albo jakiś jogurt, z obiadem bywa bardzo różnie czasem tylko podziobie a czasem wcale nie zje (bardzo lubi krupnik - to zawsze zje całą miseczkę), kolacja zazwyczaj 1 kanapeczka albo i nie. Problemem jest że nie chce jeść owoców czasem jak ma lepszy dzień to zje jabłko albo banana (co oczywiście wpływa na to, że są problemy z wypróżnieniem), chociaż ostatnio polubił śliwki suszone gerbera ze słoiczka. Tak więc zagłodzić się nasze maluchy napewno nie pozwolą. A ile twoja córcia waży???
 
Witam!!! moj synek na sniadanie je miseczke kaszki, nie chce jesc kanapki, poniej na drugie nisadanie zjada parowke ale jekis jogurcik, na obiad zje ziemniaczki i kurczaka (jego ulubione danie) po poludniu jak wrocimy ze spaceru daje jemu kanapke i zjada cala no a po kapieli do lozka dostaje butelke z mlekiem... uwazam ze moje dziecko ma apetyt ale nie martw sie o jedzenie, dzieci naprawde roznie jedza... a pomijajac ten temat dlaczego nikt nie chce mi dopowiadac na moje pytania!!! pozdrawiam papa
 
Jadłospis mojej Majki:
śniadanie - miseczka kaszki lub jakieś płatki na mleku (zawsze zupa mleczna)
drugie śniadanie - zwykła bułka i danonek lub inny serek typu bakuś
obiad - talerz treściwej (czyli gęstej z mięsem) zupy lub drugie danie (to już idzie gorzej i przeważnie całego talerzyka nie zjada)
podwieczorek - jabłko, banan lub inny owoc
kolacja - kanapka z wędlinką, paróweczki lub jajeczko (czasem nawet 2)
oprócz tego w międzyczasie do picia soczek i kubeczek herbatki
 
Mis je wszystko..szkoda tylko że mało hehehe

rano czyli ok 9 ok 120ml kakaa na mleku mod
10 sniadanie......jejecznica..jejko na twardo, kanapki, lub nalesniki
12 jogurt, danio, lub monte
14 zupa (lub same warzywa z zupki z mieskiem gotowanym i ziemniakami, bo za zupami nie przepada)
14.30 na dobry sem kubusia
17 obiad.....to co my
po obiedzie cos tam...owoc lub batonik
19.30 kolacja...kaszka wielozbożowa zawszw z dodatkowym owocem
20 280ml kakaa na leku modyfikowanym z kleikiem ryżowym.

Nie ma chyba rzeczy, której by nie jadła..nawet sushi próbowała heheheh:-D dodam że do 6mc życia życia byla tylko na cycku..a pic z butli cokolwiek zaczęła majac 9 mc...cycek sie skończył dokładnie w jej pierwsze urodzinki...chociaż ograniczenia zaczeły sie mc wcześniej.
 
Mam pytanko..ile jejek tygodniowo jedza wasze dzieci...moja czasem i 2 dziennie, liczac lane kluski, nalesniki i jajecznice..moje pediatra uwaza że nie ma w tym nic złego ale co niektóre koleżanki mnie straszą że to baaardzo dużo..oczywiscie czasem sie zdaza że jej jedno na tydzien, ale jak ma zajawke na jajo to je jedno za drugim.
 
Widzę że wasze dzieci jedzą więcej niż moja córka. Jak jadła obiadki ze słoiczka to zjadała wszystko a teraz to chyba nie chce jej się gryźć,
nie mam wagi w domu i nie wiem ile waży ale na oko to ok 15-16 kg. rozwija się prawidłowo i jest pełna energii to chyba znaczy że nie brakuje jej niczego,
a odnośnie jajek to moja też je dużo ale wiem że człowiek dorosły powinien jeść ok 200 jajek rocznie więc dziecko musi jeść mniej ze względu na zły cholesterol zawarty z nim,poza tym jest doskonałym źródłem pełnowartościowego białka, ja jej daję tak trzy jajka w tygodniu a do tego przetwory na jajkach typu naleśniki i takie tam, zaznaczę jeszcze że mam jajka od mamy ze wsi, są bez porównania lepsze w smaku i po rozbiciu też wyglądają lepiej,
 
Kubus je mało tak mi się wydaje co nie jest proporcjonalne do jego wagi ok.15 kg.:-D

A wiec tak: rano po wstaniu butla mleka
ok.09.00/10.00 śniadanko-przewaznie jajko na miękko, jajecznica lub parówka
ok.południa jakis owoc
14.00 obiad-to co my
17.00 danio, monte,lub banan
18.00/19.00 kolacja-kanapka , lub płatki z mlekiem ale zwykłym, lub ew. kaszka ale nie przepada za nimi
do wyrka butelka mleczka

a jajek tez je dużo przynajmniej jedno dziennie....
 
CUDELF twoja córcia waży około 15-16 kg i ty się martwisz, że ona mało je??? Mój synek jest w wieku twojej córki, a waży 11-12 kg i ja uważam, że jest ok. Kiedyś w Super Niani była mama, która mówiła, że jej dzieci mało jedzą, więc niania Zawadzka zebrała to co dziecko zjada w ciągu całego dnia i pokazała tej mamie ile tego jest w rzeczywistości, a małe dziecko ma malutki żołądeczek - wielkości piąstki to ile tego jedzenia może w siebie zmieścić??? Tak więc nie martw się napewno je tyle ile jej potrzeba.
A co do jajek to słyszałam, że dzieci mogą jeść spokojnie do 4 tygodniowo i nic im nie będzie.
 
reklama
Moja Jowi je tyle co Twoja cudelf. Rano pije mleczko później podziubie trochę bułki sera albo szynki.. czasem zje danonka jakis owoc podziubie na obiad to jak jest taka zupka jak lubi to zje mała miseczkę na drugie to w ogóle nie spojrzy.. wieczorem zje parówkę lub jajko i potem do zasypiania kubek kaszki.. no i oczywiście jeszcze sie jej uda zjeść coś słodkiego w ciągu dnia i pije dużo lubi kompoty.. a waży jakieś 12 kg może..
 
Do góry