reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co mamy dzisiaj na obiad?? :)

SAŁATKA Z FILETA Z KURCZAKA W PRZYPRAWIE GYROS_KEBAB.

SKŁADNIKI:

4 filety z kurczaka,
groszek konserwowy,
cebula,
ogórek konserwowy,
torebka ryżu.
ketchup,majonez.

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Fileta z kurczaka pokroić w kostkę,posypać przyprawą do gyrosa
(ja zostawiam na 2 godziny ,żeby naszedł tą przyprawą.)
usmażyć na małej ilości oleju.
cebulę i ogórka konserwowego pokroić w kosteczkę.
ryż ugotować.

Jedną część usmażonego fileta kładziemy na dno salaterki (najlepiej przeźroczystej)
na to groszek konserwowy,
smarujemy ketchupem,i majonezem,
na to pokrojona cebula,
na cebulę pokrojonego ogórka,
znowu smarujemy ketchupem i majonezem,
na to resztę fileta ,
a na wierzch ugotowana torebka ryżu.
Dla dekoracji można na ryżu zrobić np.krateczkę z ketchupu,
ładnie wygląda.


SMACZNEGO:-):-)
 
reklama
Pierozki ruskie panierowane z serem!
1/2 kg sera bialego,1/2 kg ziemniakow gotowanych,zmielic w maszynce doprawic sola i pieprzem ja tez dodaje pudeleczko bryndzy(ale to jak kto lubi),wymieszac,zrobic pierogi.Ugotowac,jak ostygna opanierowac w jajku i bulce tartej usmazyc podawac na talerzu cieple posypane zoltym tartym serem. smacznego:-)
 
Hej dziewczyny a gdzie Wasze obiadki????pisać ,pisać kochane:-D:-D
Ja mam na dwa dni pulpety w sosie pomidorowym:tak:z ziemniakami dzisiaj były ,jutro chyba też bo nie wiem z czym jeszcze można podać:baffled::baffled::baffled:
monia-ale takie pierożki za mną chodzą,chyba zrobię ale ta bryndza-co to jest???:baffled:tam się mąki nie dodaje??
 
Doris...bryndza to jest cos takiego jak bialy ser tylko slona,pakowana jest w takie pojemniczki jak serek wiejski,ja dodaje ale nie koniecznie musi byc,do tego nie dodaje sie maki bo to jest farsz na pierogi,czasem jak mi ziemniakow zostanie z obiadu np.z poprzedniego dnia to robie te pierozki a smakuja wysmienicie:-) i do tego jeszcze kubek goracego barszczyku i jedzonko pycha;-).
Moje dzieci wymyslily dzis papryke faszerowana wlasnie niedawno skonczylam sie paprac, a mamusia dzis pstraga z piekarnika z cytrynka zlapanego przez mezusia haha:-)
 
Byłam na poprzedniej stronie i nie widziałam przepisów.......

Asiulka sałatkę tez robię choć muszę sprawdzić czy takie same składniki czy tylko nazwa:dry:

Doris ja tez pulpety podaje z makaronem myslę, ze jakies grube rurki czy sprężynki pasują:)

Monia
ja tak jak Doris się zdziwiłam gdzie mąka:szok::-D a tu piszesz ze sam farsz:-D to może napisz cały przepis.....bo ja juz zapomniałam ile mąki na pierogi:zawstydzona/y:,
i jak możesz to wytłuszczaj litery tytułu bo będzie potem łatwo znaleźć , bo się w oczy rzuci:szok: i co myślicie żeby jeszcze foty dodawać do przepisu, wtedy jak będziemy miały 1000000 stron o gotowaniu to się szybciej da odszukać:sorry2: konkretny przepis
 
ŻEBERKA Z DUSZONYMI ZIEMNIAKAMI
żeberka myje i przyprawiam...sól, vegeta.co kto lubi.......
podsmażam na patelni na małej ilości tłuszczu........
dodaje cebulkę pokrojoną w talarki.......chwilkę razem duszę.....
przekładam do rondelka....dolewam troszkę wody, na nich układam obrane surowe ziemniaki, pokrojone w grubsze talarki.....każda warstwę ziemniaków solę...przykrywam pokrywką i dusze na małym ogniu z godzinkę.....po wyłożeniu na talerz posypuje natką pietruszki.......
i SMACZNEGO!

 
reklama
Asiulka a ja dziś robiłam salatkę z kurczakiem z Twojego przepisu , tylko trochę zmienilam skladniki bo groszku i cebuli narazie nie użwam bo karmię piersią i Lena moglaby mieć problemy ale dalam za to paprykę i świeży ogórek smażone piersi z kurczaaka z migdalami noi oczywiście gotowany ryż i poukładałam warstwami i..... nie został nawet jeden ryż w półmisku:szok: pychotka:tak::tak:
 
Do góry