reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na anemię w ciazy?

A piłaś sok / herbatę? Bo ja przygotowuję się do ciąży i chętnie bym popracowała nad swoim żelazem :)
Tak zwykła herbatę z pokrzywy z Herbapolu . Na prawdę pokrzywa działa cuda jeśli chodzi o żelazo piłam 1 szklankę lub 2 dziennie hemoglobina z 9,9 skoczyła mi na 12 i później piłam 3,4 szklanki w tygodniu . Jeśli nie jesteś w ciąży to pij codziennie pokrzywa jest bardzo zdrowa.
 
reklama
Cześć dziewczyny ;)
Podejrzewam, że jestem w ciąży ( test pozytywny )
Oczywiście odrazu umówiłam że na wizytę NFZ do ginekologa zapisały mnie w tygodniu 9+4. Pomimo moich sprzeciwów że to za późno, twierdzą, że to nie jest późno, do 10 tyg maja czas na potwierdzenie.
Zapisałam się też prywatnie w tygodniu 7+2 bo nie wytrzymam tak długo.
A do sedna zrobiłam sobie badania krwi Morfologie: wynik podwyższone MCV wyszlo 98 ( norma 95 ) i
MCH 33 ( norma 32 )
Na internecie piszą że oznacza to niedobór witaminy b12, folianu, bądź żelaza.
Dodam ze o dziecko staramy się 1.5 roku od tego czasu stosuje Prenatal Uno. Powinnam się martwić tymi wynikami ?
 
Cześć dziewczyny ;)
Podejrzewam, że jestem w ciąży ( test pozytywny )
Oczywiście odrazu umówiłam że na wizytę NFZ do ginekologa zapisały mnie w tygodniu 9+4. Pomimo moich sprzeciwów że to za późno, twierdzą, że to nie jest późno, do 10 tyg maja czas na potwierdzenie.
Zapisałam się też prywatnie w tygodniu 7+2 bo nie wytrzymam tak długo.
A do sedna zrobiłam sobie badania krwi Morfologie: wynik podwyższone MCV wyszlo 98 ( norma 95 ) i
MCH 33 ( norma 32 )
Na internecie piszą że oznacza to niedobór witaminy b12, folianu, bądź żelaza.
Dodam ze o dziecko staramy się 1.5 roku od tego czasu stosuje Prenatal Uno. Powinnam się martwić tymi wynikami ?
Bo nie jest za późno:) do 10 tygodnia. Taka prawda jest. Co do wyników to nie jest aż tak tragicznie, w ciazy mają prawo byc troszke wyższe. Niedługo bedziesz miala wizyte prywatna to zapytasz, ale jak dla mnie to nie są złe wyniki.
Gratuluje.
 
Do góry