reklama

Co robić nie chce mleka

Temat na forum 'Niemowlaki' rozpoczęty przez Natka1218, 7 Maj 2008.

1. Natka1218

Natka1218 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No właśnie nie wiem co robić. Mój bąbel ma 5 miesięcy i od 4 dni nie chce jeść mi mleka. Kombinowałam już ze smoczkami,butelkami , porcjami. Owszem wcina i to chętnie deserki i zupki a mleka nie i koniec. wypija 50 albo 80 ml i później wypluwa i nie chce. Nie wiem już o co chodzi i nie ukrywam ,że mi ręce opadają. Ja sie denerwuje ,że nie chce jeść tego mleka wciskam jej na śpiocha a nie chce jej zrazić do jedzenia tego mleka całkowicie. Już sama nie wiem gdzie popełniam błąd :-(

2. Natka1218

Natka1218 Aktywna w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Mleko pije o 6, o 10 o 19 i 22 z tym że o 19 chce jej wprowadzić kaszkę. Myślisz, że przesadzam z tym mlekiem. Kufka sama nie wiem bo trzymam sie tych jadłospisów dla 5 miesięczników. Daje jej bebilon 1 pomieszana z bebilonem 2 bo chce przejść na 2 i lekarka powiedziała aby robić to stopniowo.

3. reklama
  4. irfinka

irfinka psotnisia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    natka nie wprowadzaj kaszek na noc maly moze miec problem ze snem kazda nowosc wprowadzaj rano ja bym proponowala na sniadanie kaszke a picie mleka moze miec zwiazek z zabkami moj teraz tez nie chce ciagnac smoka chyba bola go dziasla

5. ania_zywa

ania_zywa Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak, też tak myślę:tak:. Bardzo prawdopodobne, że swędzą ją dziąsełka i dlatego nie chce ssać, a za to preferuje jedzenie łyżeczką:tak:.
    A mleka nie zmieniaj, nie można zmieniać mleka tylko dlatego, że dziecko być może chwilowo nie chce go pić:no:. Skoro zaczęłaś mieszać bebilon1 z bebilon2 to może twoja córka wyczuwa inny smak i musi się poprostu do niego przyzwyczaić:tak:.
    No i najważniejsze, moja Hania czasem też nie chciała pić mleka, więc jej nie wciskałam na siłe (choć zdarzło mi się na śpiocha:-D), dziecko samo się nie zagłodzi, a może ma chwilowy bunt na mleko, poznaje nowe smaki, więc po co ma pić tak znane jej mleko;-)? Przeczekaj i spróbuj dać później.
    Powodzenia!

6. akwamaryn

akwamaryn Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    U nas te jadlospisy nigdy nie mialy pokrycia w rzeczywistoci. Moze niunia sie najada, i pozniej ma juz przesyt z mlekiem.

7. stilo

stilo

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    proponuje wsypac lyzeczke kaszki, tak dla zmiany smaku... u mnie podzialalo jak mlodemu sie mleko znudzilo.. do teraz musze go tak oszukiwac ;-)

8. aniadavid

aniadavid Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    David jak mial mniej wiecej pol roku tez mial problem z jedzeniem mleka. Po prostu nie chcial i nic na to nie moglam poradzic ale po paru dniach mu przeszlo wiec wtedy mowilam sobie ze to byc moze na te nieszczesne zabki :tak::tak:

9. lyla1992

lyla1992 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja Córeczka mleka nie pije odkąd skończyła 9 miesięcy, czasami ją jakoś oszukam i weźmie łyk ale wiecej nie chce. byliśmy u lekarza i powiedział że skoro Amelka(13 mies) je codziennie Kaszkę i Danonki, oraz że je normalne posiłki jak dorosły to nie muszę nic kombinować z tym mlekiem.
    P.S ale jak mamy surówkę ze śmietaną to śmietankę wypija;)

10. reklama
  11. doveinred

doveinred my little precious...

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak jak akwamaryn napisala moze sie najada, mozesz zlikwidowac jedno karmienie i wydluzyc czas pomiedzy posilkami i zobaczysz co to da. U nas w wieku 6-7 mies tez mial kryzys mleczny ale u nas skonczylo sie to nielubieniem mleka. Probowalam wszystkich mozliwych sposobow by zjadal nawet te 120 ml( dziennie!!!!) pil formue, kozie potem krowie ( przy tym troszke pozostal ale tez do czasu) do tej pory nie przepada za mlekiem.

12. kasiagie

kasiagie Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    widocznie jest już najedzona i mleko to już dla niej za dużo. może zmniejsz porcje.

Poleć forum