reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co robić nie chce mleka

Natka1218

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Marzec 2008
Postów
72
No właśnie nie wiem co robić. Mój bąbel ma 5 miesięcy i od 4 dni nie chce jeść mi mleka. Kombinowałam już ze smoczkami,butelkami , porcjami. Owszem wcina i to chętnie deserki i zupki a mleka nie i koniec. wypija 50 albo 80 ml i później wypluwa i nie chce. Nie wiem już o co chodzi i nie ukrywam ,że mi ręce opadają. Ja sie denerwuje ,że nie chce jeść tego mleka wciskam jej na śpiocha a nie chce jej zrazić do jedzenia tego mleka całkowicie. Już sama nie wiem gdzie popełniam błąd :-(
 
reklama
Mleko pije o 6, o 10 o 19 i 22 z tym że o 19 chce jej wprowadzić kaszkę. Myślisz, że przesadzam z tym mlekiem. Kufka sama nie wiem bo trzymam sie tych jadłospisów dla 5 miesięczników. Daje jej bebilon 1 pomieszana z bebilonem 2 bo chce przejść na 2 i lekarka powiedziała aby robić to stopniowo.
 
natka nie wprowadzaj kaszek na noc maly moze miec problem ze snem kazda nowosc wprowadzaj rano ja bym proponowala na sniadanie kaszke a picie mleka moze miec zwiazek z zabkami moj teraz tez nie chce ciagnac smoka chyba bola go dziasla
 
natka nie wprowadzaj kaszek na noc maly moze miec problem ze snem kazda nowosc wprowadzaj rano ja bym proponowala na sniadanie kaszke a picie mleka moze miec zwiazek z zabkami moj teraz tez nie chce ciagnac smoka chyba bola go dziasla

Tak, też tak myślę:tak:. Bardzo prawdopodobne, że swędzą ją dziąsełka i dlatego nie chce ssać, a za to preferuje jedzenie łyżeczką:tak:.
A mleka nie zmieniaj, nie można zmieniać mleka tylko dlatego, że dziecko być może chwilowo nie chce go pić:no:. Skoro zaczęłaś mieszać bebilon1 z bebilon2 to może twoja córka wyczuwa inny smak i musi się poprostu do niego przyzwyczaić:tak:.
No i najważniejsze, moja Hania czasem też nie chciała pić mleka, więc jej nie wciskałam na siłe (choć zdarzło mi się na śpiocha:-D), dziecko samo się nie zagłodzi, a może ma chwilowy bunt na mleko, poznaje nowe smaki, więc po co ma pić tak znane jej mleko;-)? Przeczekaj i spróbuj dać później.
Powodzenia!
 
U nas te jadlospisy nigdy nie mialy pokrycia w rzeczywistoci. Moze niunia sie najada, i pozniej ma juz przesyt z mlekiem.
 
proponuje wsypac lyzeczke kaszki, tak dla zmiany smaku... u mnie podzialalo jak mlodemu sie mleko znudzilo.. do teraz musze go tak oszukiwac ;-)
 
David jak mial mniej wiecej pol roku tez mial problem z jedzeniem mleka. Po prostu nie chcial i nic na to nie moglam poradzic ale po paru dniach mu przeszlo wiec wtedy mowilam sobie ze to byc moze na te nieszczesne zabki :tak::tak:
 
Moja Córeczka mleka nie pije odkąd skończyła 9 miesięcy, czasami ją jakoś oszukam i weźmie łyk ale wiecej nie chce. byliśmy u lekarza i powiedział że skoro Amelka(13 mies) je codziennie Kaszkę i Danonki, oraz że je normalne posiłki jak dorosły to nie muszę nic kombinować z tym mlekiem.
P.S ale jak mamy surówkę ze śmietaną to śmietankę wypija;)
 
Tak jak akwamaryn napisala moze sie najada, mozesz zlikwidowac jedno karmienie i wydluzyc czas pomiedzy posilkami i zobaczysz co to da. U nas w wieku 6-7 mies tez mial kryzys mleczny ale u nas skonczylo sie to nielubieniem mleka. Probowalam wszystkich mozliwych sposobow by zjadal nawet te 120 ml( dziennie!!!!) pil formue, kozie potem krowie ( przy tym troszke pozostal ale tez do czasu) do tej pory nie przepada za mlekiem.
 
reklama
Do góry