reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co robicie same z dzieckiem?

Dołączył(a)
16 Sierpień 2020
Postów
8
Cześć dziewczyny :)
Od ponad 3 miesięcy jestem mamą. Jestem dość młoda, bo mam dopiero 22 lata.
Moje dziecko jeszcze nie wymaga specjalnej uwagi. Mała śpi dużo, czy to w łóżeczku czy w wózku. Od miesiąca mieszkamy w swoim mieszkaniu. Mój chłop dużo pracuje, od 8 do 20 a nawet i dłużej. Nawet dziś w niedziele go nie ma. Moja rodzina mieszka dość spory kawałek ode mnie. Rodzice 45km, siostra ponad 100km. Rodzice chłopaka są na stałe za granicą, rodzeństwa nie ma.
Od kiedy zostałam mamą doskwiera mi nuda i samotność. Koleżanki żadnej na miejscu nie mam, a jak jest ktoś na tyle blisko, to po prostu codziennie pracuje. Nie mam kompletnie pomysłów co robić w dzień powszedni. W weekendy zdarzy nam się gdzieś wyjść o ile TŻ wróci wcześniej, bądź sama jadę odwiedzić rodzinę. No, ale w tygodniu nie jestem w stanie, bo każdy gdzieś pracuje.
Na co dzień po za opieką nad malutką zajmuje się jeszcze domem. Staram się utrzymywać porządek, pranie robi się praktycznie samo, więc jakoś dużo czasu mi to nie zajmuje. Mieszkanko mamy nie za duże, bo zaledwie 52m. Nudzi mnie ciągłe samotne spacerowanie. Teraz, gdy jest takie słońce to wyłaniamy się z domu grubo po 16. W moim miasteczku jest tylko jeden park,ale niestety ciągle oblegany przez tzw ŻULI. Do południa siedzimy same. Wiadomo dzidzia wymaga uwagi, ale nie non stop. Góra 2h i idzie na dobre 2-3h spać.
Dookoła nie widzę żadnych matek, żeby do kogoś się "przykolegować", być może przez tą pogodę, każdy siedzi nad wodą. Mi nie ma sensu jechać nad jezioro, bo mała się i tak jeszcze pluskać nie może. Po za tym przez zaistniałą sytuację staram się unikać skupisk ludzi. Na zakupy wyrywam się jak chłopak wróci z pracy. Nie mam kompletnie pomysłu co mam robić. Ciężko mi znaleźć jakieś zajęcie, nigdy aż tyle nie byłam bez pracy. Zawsze człowiek albo się uczył, albo pracował... a Wy? Co robicie na urlopie? Jak zabijacie czas? POMOCY :)
 
reklama
Autorka tego wątku jak i tamtego to ta sama osoba tylko zalogowała się na swoje drugie konto aby utworzyć nowy temat tylko tym razem zamiast udawać matkę która nie kocha stwierdziła że napisze jako znudzona matka. Z jednego pisała o synu, a z tego o córce. A najprawdopodobniej to osoba znudzona wakacjami
A skąd to wiesz?
 
reklama
Autorka tego wątku jak i tamtego to ta sama osoba tylko zalogowała się na swoje drugie konto aby utworzyć nowy temat tylko tym razem zamiast udawać matkę która nie kocha stwierdziła że napisze jako znudzona matka. Z jednego pisała o synu, a z tego o córce. A najprawdopodobniej to osoba znudzona wakacjami
To teraz nie wiadomo czy jest w UK czy jednak została z synem/córka? Już sama się po gubiłam w końcu co ona urodziła.
 
Tak mi się wydaje ponieważ mam tamten jej wątek w obserwowanych i jak wchodzę na forum to patrzę kiedy się logowała i 30 minut temu zalogowała się pierwszy raz od kilku dni a ta użytkowniczka z tego tematu dołączyła również dzisiaj 1.5 h temu. Więc mogło być tak że jak się logowała to przypadkowo wpisała tamte dane. Tylko tutaj podała że jest 2 lata młodsza ponieważ w tamtym wątku napisała że ma 24.
 
Dobra ale skąd wiadomo, że to ta sama osoba? Bo niefajnie będzie jak autorkę posta oskarży się o coś takiego, a okaże się że to nie ona
Jeżeli masz tutaj jakąś znajomą moderatorke bądź możesz napisać do Aniaslu to sprawdzi czy jest zgodność adresów IP. Oczywiście o ile jest tutaj taka możliwość. Każdy zostawia po sobie ślad w necie i powinna być zgodność jeżeli jest ta sama osoba.
 
Tak mi się wydaje ponieważ mam tamten jej wątek w obserwowanych i jak wchodzę na forum to patrzę kiedy się logowała i 30 minut temu zalogowała się pierwszy raz od kilku dni a ta użytkowniczka z tego tematu dołączyła również dzisiaj 1.5 h temu. Więc mogło być tak że jak się logowała to przypadkowo wpisała tamte dane. Tylko tutaj podała że jest 2 lata młodsza ponieważ w tamtym wątku napisała że ma 24.
Jest to możliwe, ale to tylko domysły. Mógł być to po prostu przypadek
 
Zabijać czas? Nie wiem w sumie co to nuda. Nawet bym chciała się trochę ponudzić 😂 książka, nauka języka? Mam sąsiadki i z nimi spędzam dużo czasu, a nasze dzieci się bawią, a w domu zawsze mam pełno roboty. Jest ponoć aplikacja akuku mamo. Może tam znajdziesz mamę w swojej okolicy, której też się nudzi lub jest samotna?
 
Jeżeli masz tutaj jakąś znajomą moderatorke bądź możesz napisać do Aniaslu to sprawdzi czy jest zgodność adresów IP. Oczywiście o ile jest tutaj taka możliwość. Każdy zostawia po sobie ślad w necie i powinna być zgodność jeżeli jest ta sama osoba.
Bez przesady aż tak mnie to nie interesuje. Ciekawa jestem tylko czy Luiza się jakoś ustosunkuje do tego
 
reklama
Hmm ciężko doradzić, bo ja mieszkam w dużym mieście i jest gdzie spacerować, głównie robiłam te same trasy, a to poszłam gdzieś po kawę na wynos, do warzywniaka, do piekarni po drodze, a jak dziecko spało i nie miałam już co robić zwyczajnie odpoczywałam. Spałam z nią albo czytałam książek czy oglądałam serial lub po prostu piłam kawę w spokoju. Jak skończyła pol roku zaczęły się drzemki 10 minutowe, wiec tego Spokoju mi okropnie brakowało i chodziłam na spacery dłuższe, bo tylko w wózku chciała spać. A tak to się przytulałysmy, czytałam jej książeczki i samo karmienie piersią schodziło długo 😜czas mijał szybko
 
Do góry