reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Co robie zle? 7 miesieczniak

mogę się domyślać jak się czujesz. Ja siędzie w domu już ponad dwa lata i widzę ze bardzo się wycofałam. Czasami chciałabym pogadać z kimś ale mam wrażenie ze nikogo to nie obchodzi. Wszyscy mówią tylko o swoich problemach i to po 10 razy powtarzają to samo, a jak ja już coś powiem to tylko słyszę tysiąc rad ale brak zrozumienia. I przez to zamykam się jeszcze bardziej w sobie. Ja swoją córkę tez dużo nosiłam i cały czas biorę ja do łóżka. Za to jak ona się bawi a ja no gotuje obiad ona potrafi oderwać się od zabawy przybiec do mnie przytulić się do nogi i dać mi buzi. A ogólnie jest Zosia samosia i chce wszystko sama. Wiec moim zdaniem noszenie dziecka non stop to nie jest robienie z niego mamisynka tylko okazywanie uczuć i troski.
O matko mam to samo! Zawsze byłam skryta i radzilam sobie sama jak juz serio się coś działo grubego to dopiero mowilam o problemie. Wiem ze te osoby nie maja złych intencji z tymi radami ale zrozumienie jest kluczowe...no i po tych radach się zawsze wycofuje na długie miesiace i prowadzę rozmowy o niczym... I kisze w sobie te wszystkie troski...
Syn jest przyklejony do mnie 24h/dobę wszyscy wokół uważają ze to moja wina bo tak go nauczyłam... serio to jest przytłaczające bo chciałabym mieć czas żeby chociaż zjeść w spokoju kolacje. Boje się tez o związek ze sie rozsypie ja nie mam czasu dla siebie a co dopiero dla partnera... jestem mega zapuszczona przez to wszystko aż sama się z sobą zle czuje. Bobas taki wychuchany, pachnacy, wypucowany a ja....masakra ciezko o porównanie. Kiedys paznokcie włosy makaup a teraz nie mam kiedy się umyć. Ha!
Ostatnie dni syn budzi sie po 15 min z turbo płaczem jak odkładam go wieczorem do łóżeczka... kocham tego bobasa nad życie ale daje mi tak w kosc ze nie ogarniam.

reklama

Emmiliaa

Początkująca w BB
To mamy podobne osobowości 😊
Mój partner tez mi mówił ze za bardzo rozpieszczane córkę. Ale ja nie potrafię jej nie brać na ręce jak ona chce. To nie jest tylko tak ze to ona tego chce ale ja tez potrzebuje czuć ze ona mnie kocha, chociaż doskonale wiem ze każde dziecko kocha najbardziej matkę.
Moja córka miała okres ze potrafiła w nocy co godzinę się budzić ja wtedy chodziłam jak zombe. U nas problemy ze snem przeważnie były przez ząbki zawsze wtedy miała problem ze spaniem. Jak była malutka to często się budziła najczęściej to było co godzinę a jak już była starsza to budziła się tylko raz ale czasami 2 godziny z nią walczyłam żeby usnęła.
Tez miałam tak ze marzyłam żeby w spokoju zjeść takie 15 minut chociaż na spokojnie zjedzenie ale ciężko było. Nawet jak miałam chwile dla siebie to nawet bym nie pomyślała żeby zrobić makijaż wolałam usiąść i nic nie robić. Tez przestałam o siebie dbać. Najbardziej mnie wkurza jak słyszę osoby które nie maja dzieci i jadą po tych matkach ze są niezadbane aż krew mnie zalewa.
Ja po dwóch latach z maluszkiem nauczyłam się odpuszczać i nieprzejmowanie się tak w szczególności swoim wyglądem.
Teraz jak mała się budzi w nocy to biorę ja do nas do łóżka i śpimy razem nie mecze się już żeby położyć ja spac u siebie. A czasami jak partner mi marudzi ze mała jest w łóżku to mu mówię ze jak niechce żeby z nami spała to niech idzie ja odłożyć do łóżeczka i zawsze odpuszcza. A ja nie budzę się zmęczona.
Pamiętaj pierwszy rok jest dość trudny a raczej wyczerpujący później będzie trochę łatwiej będą inne problemy 😊

Alexa1905

Fanka BB :)
Hej. Mój syn byl identyczny.
Do tego Maz ciagle w delegacji i byliśmy sami. Nie było kogo prosić o pomoc. Synek nie lubil innych ludzi, wiec nawet jak jechaliśmy do tesciow to musialam iść z nim siusiu, mimo że była kolejka osób, które mogły Go przejąć.
Nie moglabym się załatwić jak on by tam płakał.

Gadanie o rozpieszczaniu mialam w nosie. Taki był i juz. Oczywiście, że nie od razu przyszla akceptacja. Tez sie czesto zastanawialam czy jest zdrowy i czy ja wszystko robie dobrze. Czasem wysiadałam, ale ta bliskość, która nas łączy jest nie do opisania.
Syn ma aktualnie 9 lat. Jak Cie to pocieszy to dopiero od moze 2 lat przesypia noce. Potrafi jeszcze przyjść do nas w nocy. Nie wyrósł na maminsynka, ale nadal lubi się poprzytulać.
Jest fajnym, samodzielnym, bardzo empatycznym i wrażliwym chłopcem. Do tego przebojowym i z fajnym poczuciem humoru.

Zaczelo byc prościej jak syn zaczal chodzic, więc jeszcze chwila, a i u Was będzie z górki 😍
Trzymajcie się tam ;)

Elencza

Fanka BB :)
Jesteś dobra Mamą i wszystko robisz najlepiej, jak możesz !
Dzieci są różne..
Mój syn też jest bardzo wymagający, w wieku 7 miesięcy zaczal łazić i już nie było, że na momencik mogłam cokolwiek..
Niebawem kończy 2 lata i miał już różne momenty - są miesiące, kiedy nie potrzebuje mnie non stop, a są i takie, kiedy wpada w spazmy, jak idziemy kogoś odwiedzić- nie da się dotknąć, tylko mama mama..
Ma już własny pokój, choć spał wyłącznie z nami..
Do wszystkiego potrzebny jest czas. Twój synek też wyrośnie z takiego przylepstwa, ale będzie tego brakować..
Wytrzymam jeszcze trochę - Twój syn kiedyś Ci za to podziekuje!