reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co słychać u Groszka/ Fasolki

To moj bąbelek po nowych pomiarach ma ponad 35 cm obwód głowki, 5 tygodni do przodu . Waga 3200.
Lekarz mówi, że chłopcy mają takie głowki i nie ma się czym martwić, a dodatkowo siedzi sobie ułożony miednicowo, a podobno wtedy pomiar głowy jest troche zawyżony, pomierzyła komory i coś tam jeszcze w głowce, wszystko gra.
Dziwne, że twoj lekarz panikuje, a mój mowi ze to calkowicie normalne.
A u ciebie to bedzie chlopiec czy dziewczynka ?
Najprawdopodobniej u mnie rozwiązanie nastąpi przez cc 19 czerwca.
Ulozenie miednicowe i dodatkowo obwiazal sie pepowina.

16 dni do porodu ;) nie moge sie doczekac :D
Takich wieści chcemy więcej. Super że wszystko ok. Moja w 34 tc też była miednicowo. Teraz w poniedziałek idę do lekarza to podobno ostatnia już wizyta. Może się odwróci. Czeka mnie wtedy cc.
 
reklama
Melduję się po wizycie. Doktorek zmierzył malucha - 2500g. Mówi, że raczej do terminu nie dotrzymam, że już się wszystko zaczyna otwierać. W sumie to dobrze, bo za dużego dziecka nie pozwolą mi rodzić po cc, łozysko już jest na wyczerpaniu - 3stopień dojrzałości i liczne zwapnienia.....byle do 37tc i mogę jechać na porodówkę. W sumie cały czas się nastawiam, że urodzę na przełomie czerwca i lipca - a termin na 13/14 lipca.
Umówił mnie na 29czerwca na kolejna wizytę, ale nie obiecywał, że się wtedy zobaczymy.....
 
Kasiulka, dobrze ze z maluchem dobrze i waga ladna :) Juz bardzo nieduzo ci zostalo.
Ja podobnie - szykuje sie juz mentalnie na przelom czerwca i lipca albo poczatek lipca.
 
Hej dziewczyny my zaczęliśmy 33 tydzień, byłam w poniedziałek na usg prenetalnym i dowiedziałam się że serduszko mojego chłopca ma lekką wadę zastawka aortalna się nie domyka strasznie się przestraszylam dwa dni wydzwanialam po znajomych czy ma ktoś kogoś na Kopernika żeby małemu szybko echokardiografie zrobić cudem udało mi się dostać i w czwartek byłam na echo i potwierdziło się :-/ ale lekarz zapewnia mnie ze wszystko będzie dobrze ze wada jest nieznaczna i co dwa tygodnie do momentu cc będzie monitorowal serduszko Franusia... tak że proszę trzymajcie kciuki, módlcie się o moje dzieciątko...
 
Bogunia, biedny maluszek.. Najważniejsze, ze wada jest nieznaczna i jesteś pod kontrolą lekarzy! Życzę małemu zdrówka i tobie dużo siły i wytrwałości. Kciuki oczyiwście trzymam za was.
 
Hej dziewczyny my zaczęliśmy 33 tydzień, byłam w poniedziałek na usg prenetalnym i dowiedziałam się że serduszko mojego chłopca ma lekką wadę zastawka aortalna się nie domyka strasznie się przestraszylam dwa dni wydzwanialam po znajomych czy ma ktoś kogoś na Kopernika żeby małemu szybko echokardiografie zrobić cudem udało mi się dostać i w czwartek byłam na echo i potwierdziło się :-/ ale lekarz zapewnia mnie ze wszystko będzie dobrze ze wada jest nieznaczna i co dwa tygodnie do momentu cc będzie monitorowal serduszko Franusia... tak że proszę trzymajcie kciuki, módlcie się o moje dzieciątko...
trzymam ale porozmawiaj z lekarzemna spokojnie i pewnie Ci wytłumaczy, że takie rzeczy zdarzają się wcale nie rzadko i dzieci przeważnie z tego zwyczajnei wyrastają, dużo rzadziej potrzebują operacji. Nie jestem specjalistą jedynie mówie Ci o tym ile moja siostra usłyszała w przypadku swojej córki a mojej chrześniaczki. Mała teraz ma już 8 lat i dawno zapomnieli o sprawie:) Bez operacji, tylko pod kontrolą lekarza przez pare lat
 
Hej dziewczyny my zaczęliśmy 33 tydzień, byłam w poniedziałek na usg prenetalnym i dowiedziałam się że serduszko mojego chłopca ma lekką wadę zastawka aortalna się nie domyka strasznie się przestraszylam dwa dni wydzwanialam po znajomych czy ma ktoś kogoś na Kopernika żeby małemu szybko echokardiografie zrobić cudem udało mi się dostać i w czwartek byłam na echo i potwierdziło się :-/ ale lekarz zapewnia mnie ze wszystko będzie dobrze ze wada jest nieznaczna i co dwa tygodnie do momentu cc będzie monitorowal serduszko Franusia... tak że proszę trzymajcie kciuki, módlcie się o moje dzieciątko...

Pomodlę się, proponuję Ci także poradnie na Agatowej w Warszawie i profesor Dangel. Jeśli możesz zapisz się do niej na wizytę.
 
Toż to zaraz rodzisz. Szok.kiedy na 100% będziesz znała termin cc?

W srode ustalamy ostateczny termin porodu, bo jakby mi jeszcze ubylo wod, albo z pepowina cos sie dzialo to cesarka jeszcze szybciej.
Dzidzia ma obwiazana pepowine wokół szyi, trzeba minitorowac. I obrot juz jest nie wskazany przez to,niech siedzi juz do konca na pupie.
 
reklama
Do góry