reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co z sucha skóra?

naja bo to tak od razu nie zniknie. Moja mama też miała problem z łokciami, poradziła sobie właśnie peelingiem, ale żeby się tego pozbyć nie wystarczą dwa, trzy zabiegi, trzeba to robić regularnie, ale nie częściej niż dwa razy w tygodniu, częstsze stosowanie może tylko pogorszyć sytuacje, natomiast smaruj łokcie nawet kilka razy dziennie kremem zmiękczającym do pięt, lub jakimś intensywnie nawilżającym do rąk.
 
reklama
no to moze mi cierpliwosci brak i oczekuje cudow teraz, zaraz, natychmiast? zluszczam, smaruje, tak, jak Liriel radzi, i na razie nic. bede probowac dalej walczyc :)
 
To już stary wątek, ale może jeszcze ktoś tu zajrzy. Na suchą i zrogowaciałą skórę (nie tylko na łokciach i kolanach) doskonały jest Xerial (im poważniejszy problem, tym najwyższe stężenie trzeba zastosować, jest Xerial 30%, 15% i 10%, o ile dobrze pamiętam). Nie pomaga od razu, za to b. skutecznie. Działa na innej zasadzie niż krem, który nawilża z zewnątrz. Zawiera mocznik (nie pachnie!) i komórki, do których się wchłania wysyłają do układu nerwowego informacje, że mają za mało wody. Organizm wysyła tam więcej wody. Miałam od dziecka b. duży problem z suchą skórą i ten krem/maść był dla mnie objawieniem.
(Acha, nie wiem, co ze stosowaniem na skórę twarzy. Ja nie stosuję go na twarz.)

 
30% będzie najskuteczniejszy. Zależy też jak poważny jest Twój problem.
Moja skóra była przesuszona bardzo głęboko, miałam pod skórą taki wzorek, jak popękana ziemia.
Latami nic mi nie pomagało, balsamy i maści działały tylko powierzchniowo, znikał tylko efekt łuszczenia, wzorek pod spodem nie.
Ja zaczęłam od najwyższego i po poprawie zchodziłam powoli do niższych.

 
reklama
Do góry