reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co z tymi testami...

Ja myślę, że w tym przypadku duphaston jest na wyregulowanie cyklu i stąd wskazanie kiedy go brać. I jak cykl się ustabilizuje, to dopiero będzie monitoring owulacji.
Jakby duphaston miałby wspomóc ciążę, to by lekarz zalecił zrobienie testu ciążowego i odstawienie duphastonu pod warunkiem testu ujemnego.
Ja bym zbadała poziom hormonów (duphaston w badaniu nie wyjdzie).
 
reklama
Ja myślę, że w tym przypadku duphaston jest na wyregulowanie cyklu i stąd wskazanie kiedy go brać. I jak cykl się ustabilizuje, to dopiero będzie monitoring owulacji.
Jakby duphaston miałby wspomóc ciążę, to by lekarz zalecił zrobienie testu ciążowego i odstawienie duphastonu pod warunkiem testu ujemnego.
Ja bym zbadała poziom hormonów (duphaston w badaniu nie wyjdzie).
Tylko czy to w ogóle coś pomoże, skoro owulacji i tak nie ma... już prawie rok się staramy, a ciągle żadnych konkretów.. Lekarz zalecił tylko badanie prolaktyny
 
Jak cykl będzie w miarę stabilny, to być może lekarz zaleci stymulację i zastrzyk na pęknięcie jajeczka. Ale na ten moment nie wiadomo, w którym momencie leki podać.
 
reklama
Ja myślę, że w tym przypadku duphaston jest na wyregulowanie cyklu i stąd wskazanie kiedy go brać. I jak cykl się ustabilizuje, to dopiero będzie monitoring owulacji.
Jakby duphaston miałby wspomóc ciążę, to by lekarz zalecił zrobienie testu ciążowego i odstawienie duphastonu pod warunkiem testu ujemnego.
Ja bym zbadała poziom hormonów (duphaston w badaniu nie wyjdzie).
Ale Duphaston nie sprawi magicznie, że owulacja się pojawi. Zwłaszcza brany za wcześnie. Leki stymulujące bierze się od 2 lub 3 dc, więc wiadomo kiedy. Tutaj wyregulowanie cyklu nie ma aż takiego znaczenia skoro samoistnej owulacji nie ma.
 
Do góry