reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co zrobić ze stresem??

reklama
Tez jestem nerwusem niestety, kiedyś nie było dnia żebym nie wpadła w jakiś szał (zwykle o jakieś głupoty..) ale teraz umiem z tym walczyć [emoji4] to moje metody:

1. Oddech - to banalne ale zmienia bardzo dużo, im głębszy i spokojniejszy tym lepszy. Staram się uważnie oddychać nie tylko kiedy chce się uspokoić ale ogólnie staram się świadomie nabierać głębokie wdechy, wydychać powoli w ciągu dnia.

2. Joga w domu - regularne ćwiczenia (minimum 2 razy w tygodniu) łagodzą nie tylko nerwy ale ogólnie wpływają na pozytywne myślenie, no i fizycznie też czujemy się lepiej :) i co ważne - najlepiej w domowym zaciszu żeby móc być całkowicie sobą i całkowicie się wyluzować, z całego serca polecam kanał na YouTube: Yoga With Adriene [emoji3590] Adriene zmieniła moje życie na lepsze:)

3. Masaż stóp - najlepszy jest oczywiście całego ciała, ale jeśli bliskiej osoby nie ma w pobliżu sama funduje sobie meeega odstresowanie, nie macie pojęcia jaki to relaks i błogość:) kiedy pokazałam to mężowi po ciężkim dniu, rozpłynął się i zasnął jak dzidzia :)

5. Dziurawiec i rumianek
- ten drugi o łagodniejszym działaniu, pierwszy na mocny stres - przygotowuje sobie z tego "drinka" ;) : sok i solidna porcja dziurawca - działa on ogólnie przeciwdepresyjnie ale zauważyłam u siebie ze bardzo łagodzi mi nerwy. Działanie udowodnione naukowo, poczytajcie.

4. Świeże powietrze, spacer, rower, zabawa ze zwierzętami, po prostu :)

5. Wino, książka i gorąca kąpiel z olejkami, przytulanie z mężem:)

To wszystko działa cuda, ale najważniejsze to uświadomić sobie, że większość rzeczy nie jest warta naszych nerwów i zdrowia :)
 
Z tego co słyszałam u wielu osób walczących ze stresem bardzo dobrze sprawdza się biorezonans, który nie tylko skutecznie wykrywa alergie i pasożyty, ale również pomaga nam w walce z paleniem czy nerwicami i lękami. Co najważniejsze terapię tę można stosować nawet wówczas kiedy zażywasz leki przepisane przez specjalistę. Terapia ta bardzo pomogła mojej siostrze, która walczyła z silnymi napadami lękowymi. Biorezonans z pewnością pomoże Ci się uporać ze stresem, warto więc rozważyć tę terapię. :)
 
2. Joga w domu - regularne ćwiczenia (minimum 2 razy w tygodniu) łagodzą nie tylko nerwy ale ogólnie wpływają na pozytywne myślenie, no i fizycznie też czujemy się lepiej :) i co ważne - najlepiej w domowym zaciszu żeby móc być całkowicie sobą i całkowicie się wyluzować, z całego serca polecam kanał na YouTube: Yoga With Adriene [emoji3590] Adriene zmieniła moje życie na lepsze:)
Kanału nie znam, ale co do jogi zgadzam się w 100%. Teraz trochę to zaniedbałam, ale jak udawało mi się ćwiczyć regularnie to czułam się dużo lepiej. To chyba kwestia pracy z oddechem no i odcięcia się od wszystkich rozpraszaczy. Super sprawa takie pół godzinki przed snem tylko dla siebie. Mi pomogło bardzo na problemy z natłokiem myśli i koncentracją.
 
Sposobów na odstresowanie jest mnóstwo. U mnie najlepiej sprawdza się sport, ale właśnie nie takie spokojne aktywności, jak joga, a znacznie bardziej intensywne - tabata, zumba, trening grupowy albo bieganie we własnym tempie na powietrzu. Poza tym jeszcze w takich stresujących momentach uwielbiam iść na masaż, do fryzjera albo do kosmetyczki. Ewentualnie - sprzątanie jest moim ostatnim odkryciem na zredukowanie poziomu stresu i regenerację organizmu (co może wydawać się trochę sprzeczne, ale najważniejsze, że działa)
 
U mnie na stres, a właściwie jego redukcję najlepiej działa joga, basen, spacery, podróże, czytanie książek, oglądanie filmów albo gotowanie. Wszystko zależy od tego ile mam obecnie czasu, gdzie jestem i na którą z tych aktywności mogę sobie pozwolić. W moim przypadku się to sprawdza i faktycznie później ten stres jest jakby mniejszy, więc warto znaleźć na siebie taki sposób :)
 
reklama
Do góry