reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cola - napój dla malucha ? :/

mój syn napił się kiedyś coli bo miała ponoć pomóc na biegunkę . A tak to unikamy słodkich napoi. Filipek lubi samą wodę lub rozcieńczoną z odrobinką soku pomarańczowego.
 
reklama
u nas też colę małej podałam bo pani pediatra mówiła że pomoże ale na zatwardzenie nie na biegunke. no niby pomogło ale i mała poznała smak, niestety przypadł jej do gustu,dlatego nawet nie kupujemy coli bo pewnie chciałaby pić. na szczęscie ulubiony napój to woda z sokiem malinowym, gazowana woda też jej smakuje daję jej troszkę jak juz marudzi że my pijemy dobre soki a ona nie.
 
mieszkam w kraju w ktorym do picia podaje sie wode i mleko,do obiadu ewentualnie soki,wiec cola i inne gazowane nie goszcza u nas w domu
co innego jak sa swieta,tutaj tradycja na swieta Bozego Narodzenia jest dla dzieci swiateczny gazowany napoj-zwykla oranzada,dostepna tylko w okresie swiatecznym,wiec kupujemy i pijemy,bo jest pycha
co do coli,czasami w domu mamy,ale od swieta,bo z mezem lubimy whisky z cola i czasami jak mamy chec to sobie drinka na dobranoc wypijemy
dzieci jak widza cole to chca,ale nie dajemy,ewentualnie odrobinke do posmakowania,ale tlumaczymy,ze cola nie zdrowa,ze jest nie dla dzieci i dzieci to rozumieja

straszne uzaleznic od coli tak male dziecko:no: to cofeina,masa cukru i ful chemii...cola jest dobra na rdze i odkrecanie srubek ;-)
 
Cola jest uzależniająca, nie powinno się jej podawać dziecku. Moje się czasem, przy jakiejś okazji, napiją i niezmiernie im smakuje, przez co potem muszę wysłuchiwać "mama, ja kce koliii", ale mówię, że nie i daje herbatkę. :) Sama staram się coli nie pijać, bo nie jest to zdrowy napój. Poza tym, ciężko sprzedawać dziecku swoje wartości, które są wartościami tylko w mowie, a nie czynie. :)
 
Moje dziecko starsze raz chciało spróbować dostał wiec łyka z takiej dopiero co otwartej puszki . poszły mu bable nosem i juz więcej nie chciał :-D
Coli dla dzieci mówię NIE
 
Moja Nici za colę dała by się ogolić na łyso...jak jest mega chora i nie chce pić to niestety kupuję 2litry coca-coli i daję Jej pić żeby się nie odwodniła,a że choruje poważnie raz na rok to wtedy pije...a tak to herbatka granulowana,albo soki ;-)
 
No ja tez jestem przeciwna i cola mój wróg. Ale nie tylko cola - większość popularnych napojów. Z 3 powodów: cukier, gaz, te wszystkie dziwne składniki i konserwanty. Moje dzieciaki to alergiki, wiec przyzwyczajone, ze nie mogą jeść wszystkiego co stoi na stole i grzecznie piją wodę lub soki. Wychodzę z założenia, że póki ich organizmy są młode i rozwijają się, nie ma co ich obciążać wynalazkami typu cola.
 
Lena raz napiła się coli. Nie pijemy prawie wogóle gazowanych. Córka pija sok z wodą i wodę niegazowaną.

Coli mąż używa do czyszczenia rur i śrub.:-)
 
reklama
moje dziecko nigdy nie piło napoi gazowanych, soki od czasu do czasu, u nas tylko woda, w głowie mi się nie mieści dać 3 latkowi coli, ale może ja jakaś dziwna jestem
 
Do góry