reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cola - napój dla malucha ? :/

Pytanie czy takie unikanie coli to dobry sposób, bo potem dziecko pójdzie do szkoły i będzie pić ją w nadmiernych ilościach,wiec jestem zdania ze warto pokazać istnienie napojów gazowanych ale już od małego wpajać zasadę,że jest to coś szkodliwego w dużych ilościach do picia.
 
reklama
Ja uważam, że nie ma co przesadzać, iż coca - cola jest zła. W moim domu coca - cola zawsze jest w lodówce dlatego, że straszny syn i mój mąż bardzo lubią ten napój. Mam też jeszcze drugiego dziecko 3 letniego synka i jeśli ma ochotę to napije się coca - coli ale nie robi tego w jakiś nadmiernych ilościach. Mój 3 latek zazwyczaj pije coca - cole do obiad kiedy to udaje, że jak tatuś i mamusia pije wino.
 
Wszystko jest wskazane w ramach zdrowego rozsądku,to samo dotyczy coli. Umówmy się,że jeżeli nie pozwolimy jej pić naszemu dziecku,to potem jak podrośnie będzie się ukrywać,że kupiło coca-cole,więc lepiej mniejsze ilości,ale po troszku w któryś dzień,to wyjdzie zdecydowanie zdrowiej. generalnie starajmy się jednak unikać napojów gazowanych,pokażmy zalety naturalnych soków.
 
no cola na pewno nie jest odpowiednim napojem dla dziecka, może jedynie w sytuacji gdy nie ma się innego, a dziecku naprawdę chce się pić, chociaż w dzisiejszych czasach to w sumie niemożliwe, sama nie pijam coli, bo w niej jest w sumie sam cukier i zero składników odżywczych, dlatego ja bym się nigdy w życiu nie zdecydowała na podanie takiego napoju swojemu dziecku, zresztą nieswojemu też :) przecież lepiej dać mu sok, na przykład ze świeżo wyciśniętych owoców, nie dość, że zdrowsze to jeszcze zdecydowanie smaczniejsze :)
 
Nikt nie twierdzi iż jest to odpowiedni napój,ponieważ cola nie jest polecana nawet dorosłym,a co dopiero dziecku które dopiero co kształtuje organizm,cały czas go buduje. Pisze jedynie o tym,.aby zachować rozsądek,bo jak dobrze wiemy im więcej zakazów,tym bardziej kusi to nasze dziecko do ich łamania.
 
Wyciskarki do soków można znaleźć dziś już w przystępnych cenach (ok. 350 zł) i myślę, że lepiej zainwestować w takie urządzenie pieniądze, niż wydawać je na sztuczne napoje. A poza tym nic nie zastąpi wody :)
 
Mój 3 latek nigdy nie pił coli, ani innych gazowanych napojów, i mam nadzieję że będę go trzymać z daleka od tych śmieci długo , długo
 
reklama
Do góry