reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca Ciążowa

Carina2018

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Wrzesień 2018
Postów
57
Termin porodu mam na początek listopada 2020 roku, wykonując podstawowe badania chodzi o glukoze na czczo wynik - 93, lekarz prowadzący kazał wykonać test obciążenia glukoza i tutaj ponownie na czczo wynik - 98, po 1h w normie poziom cukru i po 2h też poziom cukru w normie, zostałam skierowana do poradni diabetologicznej termin dopiero na 20 mają... Czy z takimi wynikami mam poważne powody do niepokoju, bardzo się boję, proszę o jakąś poradę.
 
reklama
Termin porodu mam na początek listopada 2020 roku, wykonując podstawowe badania chodzi o glukoze na czczo wynik - 93, lekarz prowadzący kazał wykonać test obciążenia glukoza i tutaj ponownie na czczo wynik - 98, po 1h w normie poziom cukru i po 2h też poziom cukru w normie, zostałam skierowana do poradni diabetologicznej termin dopiero na 20 mają... Czy z takimi wynikami mam poważne powody do niepokoju, bardzo się boję, proszę o jakąś poradę.
Do czasu wizyty wyeliminuj słodycze, wprowadź produkty pełnoziarniste i te o niskim IG. Staraj się jeść co 2-3 godziny. W internecie jest dużo przepisów na posilki :)
Reszty dowiesz się na wizycie i tylko bez stresu bo on w niczym nie pomaga :)
 
Czesc Dziewczyny. Czy pomożecie odczytać mi wyniki krzywej cukrowej? Mam cukrzycę ciążowa czy nie?

Na czczo 88
Po godzinie 165
Po dwóch 156

Z góry dziękuję
 
Termin porodu mam na początek listopada 2020 roku, wykonując podstawowe badania chodzi o glukoze na czczo wynik - 93, lekarz prowadzący kazał wykonać test obciążenia glukoza i tutaj ponownie na czczo wynik - 98, po 1h w normie poziom cukru i po 2h też poziom cukru w normie, zostałam skierowana do poradni diabetologicznej termin dopiero na 20 mają... Czy z takimi wynikami mam poważne powody do niepokoju, bardzo się boję, proszę o jakąś poradę.
Ja miałam naczczo 97 po 1h i po 2 spadał bardzo szybko. Mimo, że wcześniej byly gorsze wyniki. Mierzylam cukier co dzień rano i po.posiłkach za każdym razem super. Lekarz zadecydował by spr cukier w 24 tc i wyszlo jak pisałam wyżej. Po konsultacji stwierdzono, ze nie mam się czym martwić. Jem mniej słodyczy ale z typowej diety cukrzycowej zrezygnowałam. Dziś miałam prenatalne aktualnie 31tc i wszystko super. Do wizyty w poradni ogranicz cukier jedz mało ale często . W aptece możesz otrzymać za darmo glukometr. I możesz sama do tego czasu kontrolować cukier. Będziesz wiedziała w tedy czy cos w danym posiłku ci szkodzi
 
Witam jestem w 26tyg i robiłam wczoraj test obciążenia glukozą 75.
Wynik to:
Na czczo 94
Po godzinie 160,70
Po dwóch 113.
Czy mam się czym martwić?
Na czczo raczej za wysoki
 
reklama
A co mówi na to Twój lekarz prowadzący? A może zjadłaś dzień przed krzywą coś co podniosło cukier... Najlepiej poczekać na to co powie lekarz :) Ja też się bardzo bałam, ale trzymam się diety ułożonej przez diabetologa i nie jest źle, trzeba myśleć pozytywnie.
 
Do góry