reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

Test z obciążenia glukozą 50% robi sie między 24 a 26 tyg. Wtedy wynik jest najbardziej prawdziwy i oddaje rzeczywistosć. W poprzedniej ciązy po obciążeniu glukozą wyszło mi 149 , nic z tym nie robiłam, a mała urodziła sie jak najbardziej zdrowa. Tak więc głowa do góry, zobaczysz jakie będę nastepne wyniki.
 
reklama
Lekarz po obejrzeniu wyników skierował mnie do poradni diabetologicznej dla kobiet ciężarnych , żeby na wszelki wypadek dokładnie posprawdzać co się dzieje.Mam do zrobienia krzywą cukrową i z tymi wynikami jadę 5 - go maja do tej poradni.Najprawdopodobniej dostanę glukometr i będę sobie sprawdzać poziom cukru , no i pewnie jeszcze jakaś dietka ::)
Ale najważniejsze , żeby dziecku nie szkodzić. :)
 
Ja natomiast za dwa tygodnie mam zrobić sobie test obciążeniowy (będę w 20 tygodniu z kawałkiem) i do tego nie 50 ml tylko 75 ml ze względu na ciążę podwójną....sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie...bo już mi maluchy dają popalić w każdej dziedziie ...mam nadzieję, że chociaż tu mi "odpuszczą";)
 
Jak już napisalam w wątku samopoczucie... cukier ok a nawet go za mało . ;D Jak będziecie miały już wyniki po badaniach przesiewowych na cukier to dajcie znać jak wyszły
 
ja miałam kolejne badania, tym razem obciążali mnie 75 ml glukozy
wyniki są takie:
cukier na czczo = 88 mg/dl
po wypiciu glukozy
wynik po 1 h = 144 mg/dl
wynik po 2 h = 133 mg/dl

nie jestem pewna, ale o ile pierwszy wynik i drugi (mimo, że podwyższony) są ok, to ten po 2 h chyba za wysoki... ::)
 
Leyna - ja po dawce 75 g gluozy na czczo miałam 68 mg
po 1 h - 83 mg
po 2 h - 71 mg
po 3h - 69 mg

Byłam już w poradni diabetologicznej i lekarz powiedział , że to prawidłowe wyniki, bo norma jest do 105 a właściwie dla kobiet w ciąży do 130 .Twój wynik świadczy o tym, że ten cukier nie za dobrze się spala, szczególnie ten po dwóch godzinach.Ja po pierwszym badaniu przesiewowym jak już pisalam miałam wynik 151 mg po 1 h ale ten lekarz powiedział, że widocznie wynik był zafałszowany .Teraz mam w domu glukometr i profilaktycznie badam cukier 4 razy dziennie a za dwa tygodnie jadę znowu do tej poradni na kontrolę.Jak narazie cukier mam perfekcyjny ,nawet po posiłkach więc rzeczywiście coś z tym pierwszym wynikiem było nie tak.Czy Twój lekarz po obejrzeniu wyników skierował Cię na jakąś kontrolę u diabetologa?
 
adasia pisze:
Czy Twój lekarz po obejrzeniu wyników skierował Cię na jakąś kontrolę u diabetologa?

Badania miałam robione w piątek w szpitalu więc lekarz jeszcze ich nie widział. Wizytę u gina mam dopiero 15.05. Wcześniej raczej nie pójdę bo byłam 2 tyg. temu a że chodzę prywatnie to byłoby mi trochę szkoda kasy na tak częste wizyty zwłaszcza, że reszta badań jest ok, u dzidziusia też wszystko w porządku. ZUS nie przysyła mi na czas zasiłku (jestem na L4 od 3 miesięcy) a muszę popłacić czynsz i inne rzeczy, nie mówiąc o tym, że czas zacząć kompletować wyprawkę dla małego. Odczekam ten tydzień, umrzeć nie umrę przez ten czas ;) przynajmniej nie zamierzam 8)

A ten glukometr to można jakoś kupić sobie w aptece? I czy to duży wydatek?
 
Kobitki a jak to jest...ja na czczo mam pierwsze badanie poziomu cukru, potem piję 75 ml glukozy i przez te dwie godziny nie mogę nic pić i jeśc do następnego pomiaru...?...przecież ja zemdleję
 
tak to jest :) na czczo badanie krwi, potem wypijasz 75 ml glukozy i po 1 godzinie znów pobierają krew. Po następnej godzinie znów badanie. Przez ten czas nie możesz nic pic i nic jeść. Nie zemdlejesz ;) My kobitki, twarde jesteśmy, co będziemy tak mdlały ;) Poza tym... ta glukoza daje jednak niezłego kopa.
 
reklama
Aga ja to samo pomyślałam, kiedy sie dowiedziałam jak to wygląda!! też nie wiem jak to wytrzymam! ja gdy tylko rano podnoszę się z łóżka to już mam młynek i ssanie w żołądku!! Jestem też nauczona, ze gdy tylko przyjeżdżam do pracy na 8.oo to pierszą moją czynnością jest zjedzenie śniadania!! Litości!! czy nawet nie można wypić kubka wody??
 
Do góry