reklama

cukrzyca ciążowa

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2006' rozpoczęty przez adasia, 24 Kwiecień 2006.

1. adasia

adasia Wrześniowe mamy'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Byłam na badaniach i miałam robione badanie cukru po podaniu 50 mg glukozy.Niestety po jednej godzinie mój wynik jest trochę powyżej normy i czekam co będzie dalej .Jutro wizyta u gina i się trochę boję :-[.Wprawdzie poczytalam już co nieco na ten temat ale i tak jestem trochę zdenerwowana.Czy któraś z Was miała już robione to badanie?

2. Margolis

Margolis Wrześniowe mamy'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja jeszcze nie ale też się boję. nie wiem czy skołonność do cukrzycy w rodzinie zwiększa prawdopodobieństwo cukrzycy ciążowej??

3. reklama
  4. adasia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    czy do ciążowej to nie wiem ale napewno do normalnej cukrzycy zwiększa możliwość wystąpienia.Moja babcia choruje na cukrzycę od ponad 30-lat.Ja nigdy problemów z cukrem nie mialam .Badanie na poziom cukru wyszło mi świetnie ale już po podaniu glukozy niestety jest ponad normę.W poprzednich ciążach nie miałam takiego badania na obciążenie glukozą a poziom cukru we krwi na czczo był zawsze niski, w dolnych granicach normy a nawet poniżej normy.

5. edi

edi mamusia Wojtusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moja koleżanka, która niecaly miesiąc temu urodziła miała taką cukrzyce ciążową.Musiała sobie sama badać poziom cukru,i ograniczyć cukry.No i jest ok,więc Adasiu do góry głowa wszystko będzie dobrze ;)

6. kanga_aga

kanga_aga Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    kurcze a mi dopiero za dwa = trzy tygdonie bedą robić obciążenie glukozą.. muszę zwrócić na to uwagę, bo sama zapomniałam kiedy to się robi a to juz powinno być za mną chyba.. zwłaszcza, ze mam inne problemy.........

7. mycha12

mycha12 Wrześniowe mamy'06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Wydaje mi się że ten test robią od 24 tygodnia dziwi mnie że Adasia miała tak wcześnie! ???

8. adasia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Tak mi zlecił lekarz , pomimo iż cukier zawsze mialam prawidłowy, bardzo niski ale może lepiej wcześniej sie o tym dowiedzieć .Można już coś zacząć działać, zresztą zobaczymy co mi jutro powie ginekolog to Wam napiszę

9. Leyna

Leyna Mama Pitera i Micha :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja miałam robiony ten test w 23 tc. I też mi wyszło, ze po obciążeniu 50 ml glukozy mam podwyższony wynik mimo, iz cukier na czczo jest w normie. Badania będę miała powtarzane w przyszłym tygodniu. Lepiej chuchać na zimne.

moje wyniki były takie (jeśli coś Ci to pomoże):
    cukier na czczo - 80,7 mg/dl (norma 55-115)
    po zażyciu 50 ml glukozy (badanie po godzinie) - 134,0 mg/dl

10. reklama
  11. edi

edi mamusia Wojtusia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Test obciążeniowy glukozą robi się od 20 tygodnia.
    Ja w poprezdniej ciązy nie miałam robionego,bo mój lekarz uważał,że nie ma potrzeby....no i w sumie miał rację,ale czy teraz też jest dobrze???tego nie wiem.

12. adasia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Edi ja też nie miałam robionego tego badania w poprzednich ciążach, lekarz zadowalał się badaniem cukru na czczo a że ten wychodził mi dobrze to dalej nie drążył.No i właściwie nie wiem czy też miałam problemy z cukrzycą ciążową czy nie , ale na szczęście nic się nie działo i dzieci urodziły się zdrowe.Teraz jednak wiedząc , że coś tam wyszło nie tak będę się starała wyjaśnić to do końca , żeby czegoś nie zaniedbać.Najważniejsze zdrowie dziecka , no i moje też. :)

Poleć forum