reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cukrzyca ciążowa

reklama
No to cukier jest ok a w moczu może się czasami pojawić, zresztą lekarz napewno to jeszcze skontroluje .Gdyby było coś nie tak to już by Ci kazał robić dodatkowe badania :)
 
mycha a więc byłam na tych p.........testach obciążeniowych :p na czczo miałam 79 ml/dl po podaniu 75 g glukozy po 60 min mam aż 152 ml/dl ......... qrde coś niesamowicie wysoko.....jak mi każą drugi raz robić taki test to padnę....ohydna ta gluzkoza można się zwymiotować...wypić nie można nawet wody :(.... dziś zrobiono mi badanie po godzinie a potem już byłam wolna...nie można prowadzić samochpodu po za,życiu tej glukozy a czemu to nie mam pojęcia..i strasznie mnie brzuch rozbolał.........
 
No to k ..... pięknie z tym samochodem! :mad: ja sobie wiec nie wyobrażam jak ja się tam inaczej mam dostać na to badanie i jak wydostać juz po!! Muszę zadzwonić do tego laborat. i zapytać! Aga dzięki za info!
 
Aguś a dlaczego czekałaś tylko godzinę przy 75? Z tego co wiem to po godzinie pobiera sie krew u tych co pija 50 a przy 75 czeka sie 2 godzinki?
 
no dopytaj się koniecznie....bo mi laborantka powiedziała, proszę się zgłosić za godzinkę i tylko samochodu nie prowadzić......a czemu nie mam pojęcia...i nie pytałam bo ja akurat spacerkiem byłam bo mam ze 300 metrów....do domu...może dlatego,że tak troszkę nie hallo można się poczuć po wypiciu tego ....smakołyku....ale potem przechodzi więc może tylko przez pierwsze chwile nie można prowadzić, ale....dowiedz się lepiej....
 
cleo dlatego, że ja miałam 75 tak jak Wy macie 50...ze względu na podwójną ciążę...i ja 50 w ogóle nie będę i nie miaałam robionej...i jak na pierwszy pomiar wystarczy godzina a jak coś będzie nie tak to dopiwero te po 1 i 2 godzinach....tak przynajmniej u mnie panie w laboratorium mówiły.....
 
Aga sęk w tym ze ja też mam 75 chocszczerze mowiac nie wiem dlaczego bo pierwszy wynik miałam bardzo dobry. I lekarka powiedziała mi że po wypiciu tego 75 mam 2 godziny siedzieć, nie jesć, nie pić i zapomniec o spacerkach po sklepach. Dlatego sie pytam.
 
Więc jest to tak , że po wypiciu nieważne czy 50 g czy 75 g glukozy nie wolno nigdzie chodzić! bo się cukier szybko spala i wynik jest niewymierny.Trzeba siedzieć w przychodni i czekać tą godzinkę lub dwie .Ja miałam robiony poziom
cukru we krwi po godzinie, po dwóch i po trzech ale to zależy od laboratorium(przychodni) lub od wskazań lekarza.Nie wolno w tym czasie nic jeść ani pić , bo jeszcze podwyższa się poziom cukru we krwi
 
reklama
Aga no to ten cukier masz powyżej normy , tym bardziej że jak piszesz poszłaś się przejść
 
Do góry