reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

A ja dziś miałam doła przez ten poranny cukier mimo insuliny i poszalałam w ciągu dnia :p Zjadłam dwa lody , frytki i cebularza o_O Cukier w normie a nawet mniejszy niż zawsze :yes: Dużo dziś spacerowałam bo i po drugim śniadaniu i po obiedzie. Teraz zjadłam 2 kromki chleba żytniego z pastą z makreli. Za 30min będę mierzyć cukier. No i jeszcze jeden posiłek grubo po 21 i insulina :oops:
I weź tu zrozum tą ciążową cukrzycę.

U mnie po truskawkach i winogronach do obiadu cukier super. Teraz wciągam spaghetti z cukinii z moim wczorajszym sosem, poprawie resztą winogron i za dwie godzinki pomiar.
IMG_20190321_182235204.jpg
 
reklama
Trochę mnie zawsze stresuje zabawa z kapustą, więc korci mnie, żeby posiekać ją drobno, domieszać do masy, ulepić kotlety i obsmażyć, potem zalać jakąś passatą czy sokiem pomidorowym i udusić. Byłyby takie oszukane gołąbki i mniej robity, a smak z grubsza ten sam. Może spróbuję zrobić na weekend :-)

Od wczoraj wieczorem jadę na posiłkach bez produktów zbożowych, tylko jajka, mięsko, rybka, warzywa i owoce i cukier o wiele lepszy. Zobaczę jeszcze jak po późnym obiedzie, bo zaszalałam i do ryby na parze zjadłam truskawki :-D
Ale widzę dużą różnicę w pragnieniu, wczoraj bym studnie wypiła, a dzisiaj spoko, tak normalnie.

Mam jeszcze od mojej dietetyczki przepis na pizzę ze spodem z kalafiora, ale nigdy nie robiłam, więc nie wiem czy wyjdzie.

Została mi połowa łososia ze szpinakiem z wczoraj, ale boję się makaronu, więc na kolację będzie do tego "makaron" z cukinii ;-)
Jak pysznie to wygląda kochana. Smacznego :p i oby cukier był w normie ;) Mój po kolacji 113 :laugh2:
 
Ostatnia edycja:
Witajcie z rana. U mnie cukier zmierzony. Rączki czyściutkie , osuszone. Wczoraj podałam sobie na wieczór 9jd insuliny i co? Cukier poranny z najmniejszego palca 105 a z serdecznego 99. O co kurka kaman? Czy ja nie reaguję na insulinę? :oo:
 
Witajcie z rana. U mnie cukier zmierzony. Rączki czyściutkie , osuszone. Wczoraj podałam sobie na wieczór 9jd insuliny i co? Cukier poranny z najmniejszego palca 105 a z serdecznego 99. O co kurka kaman? Czy ja nie reaguję na insulinę? :oo:
Może źle zmieszałas? Ja miałam ostatnio dwa dni z rzędu w okolicach 100, była koncowka insuliny. Wymieniłam na nowa i było ok. Też wstrzykuje 9 j na noc. A jesz późna kolację?
 
Dziewczyny o co wam chodzi z tym mieszaniem?
Ja nic nie mieszam... Zakładam igłę, przekrecam z boku ile chce jednostek i wstrzymuje [emoji85]
1553243918857.jpeg
 
Dziewczyny o co wam chodzi z tym mieszaniem?
Ja nic nie mieszam... Zakładam igłę, przekrecam z boku ile chce jednostek i wstrzymuje [emoji85]Zobacz załącznik 953941
Moja insulina jest np.mleczna więc jak leży się rozwarstwia i trzeba ją wymieszać ruchem wahadłowym. Mam insulinę długodziałającą.
Wczoraj poszło 11jd a cukier dziś rano 97 [emoji848]
@Koraliki jem 21.30 czasami po 21.
 
Moja insulina jest np.mleczna więc jak leży się rozwarstwia i trzeba ją wymieszać ruchem wahadłowym. Mam insulinę długodziałającą.
Wczoraj poszło 11jd a cukier dziś rano 97 [emoji848]
@Koraliki jem 21.30 czasami po 21.
Dzisiaj też miałam ponad 90 (dokładnie 93). Zwiększam dawkę :( Z tego, co się orientuję, to do końca ciąży będzie trzeba co jakiś czas zwiększać.
Zwiększ, trudno. Łącze się w bólu ;)
 
Hej, mam pytanie, bo zaopatrzyłam się w glukometr i do środy do wizyty w poradni diabetologicznej mam sprawdzać cukier i zapisywać co jem, moje pytanie, pomiar robię 4 razy dziennie, na czczo, po śniadaniu, obiedzie i kolacji, po jakim czasie mam sprawdzać po godzinie od posiłku czy po dwóch godzinach ? I jakie są normy ? Gin kazała mierzyć ale nie powiedziała dokładnie co i jak, a nie chciałabym aby moje zapiski do środy poszły na marne.
 
reklama
Hej, mam pytanie, bo zaopatrzyłam się w glukometr i do środy do wizyty w poradni diabetologicznej mam sprawdzać cukier i zapisywać co jem, moje pytanie, pomiar robię 4 razy dziennie, na czczo, po śniadaniu, obiedzie i kolacji, po jakim czasie mam sprawdzać po godzinie od posiłku czy po dwóch godzinach ? I jakie są normy ? Gin kazała mierzyć ale nie powiedziała dokładnie co i jak, a nie chciałabym aby moje zapiski do środy poszły na marne.
Ja sprawdzam po godzinie po każdym posiłku. Norma na czczo do 90 a po posiłkach do 140. Powodzenia [emoji8]
 
Do góry