reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
Wczoraj z braku chleba, zamiadt zwyczajowej kanapki na dobranoc zrobiłam sobie jajecznicę i do tego pomidora.
Dzisiaj rano cukier 86.

Na śniadanie sałatka z jajek, pomidorów i sałaty - powinno być ok.

Po wizycie u położnej idę zrobić zapas jajek...
 
Nie ja mam w zastrzykach insulinę do podawania na noc.
Ja mam I metformine i insulinę. Widocznie w Polsce jest inaczej tutaj najpierw dają metformine a dopiero jak to nie zadziała to insulinę.
Pewnie ci zwiększa ilość na noc i ewentualbie dorzuca na rano też.

@slodkatrojeczka ja nie mierze w nocy, nigdy nie kazali. Jakbym miała wstawać o 3 i mierzyć to bym już nie spała


Czasy jedzenia chleba chyba za mna. Zjadłam tosta jak zwykle z szynka i ogórkiem i cukier po godzinie 7.6 (137) niby w normie ale źle się czuje
 
Ja mam I metformine i insulinę. Widocznie w Polsce jest inaczej tutaj najpierw dają metformine a dopiero jak to nie zadziała to insulinę.
Pewnie ci zwiększa ilość na noc i ewentualbie dorzuca na rano też.

@slodkatrojeczka ja nie mierze w nocy, nigdy nie kazali. Jakbym miała wstawać o 3 i mierzyć to bym już nie spała


Czasy jedzenia chleba chyba za mna. Zjadłam tosta jak zwykle z szynka i ogórkiem i cukier po godzinie 7.6 (137) niby w normie ale źle się czuje
Ja też zjadłam chleb, całe 2 kromki razowego z gotowanym schabem.. I niby też 136 a czuję skok cukru. Aż sprawdziłam, czy nie rośnie ale nie.

Ja to muszę jechać do sklepu po zapas warzyw... Jajka mam wiejskie, sąsiadka mnie zaopatruje. I tak trzeba na zakupy jechać... A na obiad to szczawiową zrobię. Jedyna opcja na dobry cukier ostatnio.
 
Właśnie się zarejestrowałam do poradni diabetologicznej dla ciężarnych, co prawda 50 km od domu ale gin dała mi właśnie tam namiar i mam na środę, czuję się dobrze, odkąd pamiętam to skórę zawsze miałam suchą i pić zawsze bardzo dużo piłam - wody, to moja druga ciąża i w pierwszej wszystko było ok. Do środy jeszcze parę dni, jak sobie poczytałam co wolno a czego nie wolno przy cukrzycy to chce mi się płakać, nigdy w życiu nie byłam na żadnej diecie zawsze jadłam normalnie w miarę zdrowo i to na co miałam ochotę, myśl o odstawieniu tylu produktów które są zakazane przy cukrzycy sprawia że ryczeć mi się chce :-( podziwiam Was
 
Właśnie się zarejestrowałam do poradni diabetologicznej dla ciężarnych, co prawda 50 km od domu ale gin dała mi właśnie tam namiar i mam na środę, czuję się dobrze, odkąd pamiętam to skórę zawsze miałam suchą i pić zawsze bardzo dużo piłam - wody, to moja druga ciąża i w pierwszej wszystko było ok. Do środy jeszcze parę dni, jak sobie poczytałam co wolno a czego nie wolno przy cukrzycy to chce mi się płakać, nigdy w życiu nie byłam na żadnej diecie zawsze jadłam normalnie w miarę zdrowo i to na co miałam ochotę, myśl o odstawieniu tylu produktów które są zakazane przy cukrzycy sprawia że ryczeć mi się chce :-( podziwiam Was
To że piszę że jest zakazane to nie znaczy że jest. Każdy organizm jest inny i to co szkodzi mi nie musi szkodzić tobie.
Np ja mogę jeść banany i buraki a są zakazane. W ogóle nie wpływają na mój cukier,orgabizm sobie radzi. Także na spokojnie, zobaczysz co lekarz powie i sama też musisz próbować co ci pasuje a co nie
 
Dostałam lekka zjebke że za mało jem [emoji85] tzn jeśli jem śniadanie o 7-8 a następny posiłek o 13_14 to tej 11 mam coś zjeść.

Zwiększyli mi insulinę bo wieczorem za wysoko i rano też.

No i zwiększona dawka na tarczyce. Ciekawe czy dlatego się tak poce [emoji848][emoji848]
 
Zrobiłam zamówienie na wiejskie jajka i nabyłam w biedronie chleb żytni ziarenkowy i kiszoną kapustę. Będę robić testy, bo z kiszoną kapustą to nawet gotowane ziemniaki mi nie robią krzywdy. Tzn. nie robiły do tej pory.
 
reklama
Okiennica dawaj no mi przepis na golabki z pieczarkami[emoji3]

Kasiuuula, bedziesz robic notatki i zobaczysz co mniej wiecej mozesz jesc.
Pierwsze tygodnie sa ciezkie, a potem juz jest lepiej. Przede wszystkim nie boj sie probowac czego i nie boj sie jesc.

Ennis w PL chyba metforminy nie stosuja w ciazy. Tak mi sie wydaje ze Okiennica pisala.
 
Do góry