reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielopieluchowanie

Ja dziś widziałam całe multum różnych modeli, w tym angielskie i amerykańskie. Jedna mama przyniosła całą torbę i opowiadała o pieluchowaniu swojej starszej córki, o tym jak powiększała bodziaki (na zatrzaski), o workach na brudne pieluchy, o technice prania. A co mnie najbardziej zdziwiło w jej opowiadaniu to to, że ona używała także wielorazowych ściereczek do podcierania pupy.
 
reklama
Ja dziś widziałam całe multum różnych modeli, w tym angielskie i amerykańskie. Jedna mama przyniosła całą torbę i opowiadała o pieluchowaniu swojej starszej córki, o tym jak powiększała bodziaki (na zatrzaski), o workach na brudne pieluchy, o technice prania. A co mnie najbardziej zdziwiło w jej opowiadaniu to to, że ona używała także wielorazowych ściereczek do podcierania pupy.

O tak tak, wielorazowych ściereczek też już kilka zakupiłam. I zamierzam sobie uszyć więcej ze starej tetry. ;)

A bardziej Cię to zachęciło czy zniechęciło? :)
 
O tak tak, wielorazowych ściereczek też już kilka zakupiłam. I zamierzam sobie uszyć więcej ze starej tetry. ;)

A bardziej Cię to zachęciło czy zniechęciło? :)
Ściereczki mnie zdecydowanie zniechęcają. Ona miała nie tetrowe ale takie grube, obszywane, cięła je ze zużytych ubranek albo z jakiejś ścierki z ikei, nie pamiętam dokładnie z której. Pokazywała wariant "luksusowy" (kupowany) i domowej roboty. To były takie paski tkaniny ok 8cm x 25cm. Miała na to specjalne pudełeczka. Wydaje mi się, że waciki są bardziej miękkie niż ten materiał.
Fajne były te worki na pieluchy. Zdziwiłam się, że wszystkie wkłady trzeba wyprać przed pierwszym użyciem trzykrotnie, by zwiększyć ich chłonność. No i używać proszku bez mydła, także dla tych bawełnianych i bambusowych.
Współczesne modele są faktycznie cieńsze niż te z 2012r ale jak chce się zrobić ekstra nieprzeciekające na noc to jednak wychodzi megagrubo. Patent z tą nakładką na zatrzaski do bodziaków jest jednak całkiem praktyczny.
Ona ma około 100 pieluch tertrowych i około 25 otulaczy w podstawowym wariancie plus kilka różnych ekstra na specjalne okazje czy kupionych eksperymentalnie.
Jej pierwsza córka odpieluchowala się dopiero mając 2,5 roku, czyli podobnie jak dzieci po pieluchach jednorazowych. A teraz kobieta jest w 29tc i przy drugiej córce też zamierza używać wielopieluch.
 
Wykorzystałam chwile samotności i rozpakowalam pudło z wielo. Photo 1 od prawej: otulacze PUL, formowanki oraz formowanki kieszonki, formowanki hand made oraz gatki wełniane, otulacze wełniane i longi wełniane. Photo 2 od prawej: prefoldy, wkłady sucha pupa, burty, tetra, klamerki snappi oraz podkład do przewijania i kilka małych woreczków PUL. :)
IMG_0667.JPG
IMG_0669.JPG
 
Ale cudnosci [emoji7]
Ja mialam same biale otulacze, wiedzialam ze wzory mnie moga pochlonac.
Niebieska pieluszke mamy taka sama jeszcze za Julki.
 
Ech, ja jestem na grupach wielo na FB. Takie piękności tam są. Nowe, z bazarku... Ale jestem twarda - nic więcej nie kupuje. Poczekam, co nam się sprawdzi i wtedy już w większym rozmiarze kupię. :)
 
reklama
Chyba się zdecydowałam na kieszonki od 3 miesiąca[emoji848] jeszcze czas będę miała żeby poczytać ale te wydaje się najłatwiejsze
 
Do góry