reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wielopieluchowanie

HaTo

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Listopad 2018
Postów
2 436
Dziewczyny, w końcu zakładam obiecany wątek o pieluchach wielorazowych.

Miałabym taką prośbę. Chciałabym, żeby to był wątek dla osób, które zdecydowały się na wielo, albo właśnie się decydują. Nie chcę tu wałkować tematu, co jest lepsze, czy pampersy, czy wielorazowe. Każdy ma swoje argumenty i przekonania i one są podyktowane obecną sytuacją, w jakiej się znajduje, otoczeniem, ilością pracy, pieniędzy, dzieci itd. Cieżko stwierdzić, czyja racja jest większa. :) Wątków do przeczytania jest coraz więcej, nie marnujmy czasu na jałowe dyskusję "bo mi przeciekło, więc jest do dupy". :)

Wrzucajmy linki do ciekawych filmików na YT, do ciekawych stron i sprzedawców. Informujmy się o promocjach w sklepach. Pytajmy o rozmiary, wygląd, działanie. Wspierajmy się, jak rzeczywiście przecieknie jeden, drugi, dziesiąty raz, albo jak mąż lub teściowa krytykują. :)

Chciałam Wam na początek wrzucić kilka linków:

Słownik wielo. Można się zorientować w systemach i nazewnictwie: Link do: WIELO – SŁOWNIK

Od czego zacąć? Na tym samym blogu kilka informacji, który system wybrać: Link do: Od czego zacząć?

Rodzaje pieluszek wielorazowych filmowo na YT: https://www.youtube.com/watch?v=eb2gwcToNAw oraz https://www.youtube.com/watch?v=It-3v0KpwTc.

Inne filmiki autorki drugiego filmu Marysi o pieluchach wielorazowych: Link do: Marysia K.

Grupa na FB. Link do plików dostępnych na grupie: Link do: Zaloguj się do Facebooka | Facebook
 
reklama
Ja na razie myślę nad początkiem, to znaczy nad pierwszymi 3-4 miesiącami. Prawdopodobnie pójdę w system tetra plus otulacz wełniany. Wyczytałam, że tetra (odpowiednio złożona) najlepiej łapie mleczne kupki. Wełniane otulacze są dobre na lato i nie trzeba tak często ich prać. Tetrę po płukaniu i wirowaniu można prać razem z ubrankami, nie wolno jej prasować (traci chłonność) a ja do tego mam jeszcze pralkosuszarkę, więc wydaje mi się, że nie czeka mnie za dużo pracy. W przyszłym tygodniu przywiozę sobie lalkę z domu i będę się uczyć składanie tetry w samolot, latawiec itd.

Gorzej z kolejnymi miesiącami, bo tam już jest tych rozwiązań zbyt dużo. Tego jeszcze nie przemyślałam:)
 
Ja uzywalam w pierwszej ciazy pieluszki bambusowe. Bardziej z musu niz z ochoty. Mysle ze teraz jak zmusi mnie do tego dupica malego, to znowu na bambusowe wkladki postawie. Skladanie tery mnie niezacheca.
Zastanowilo mnie to nieprasowanie, zawsze wydawalo mi sie ze akurat tetre do dupencji trzeba prasowac. No ale to moze stereotyp.
 
Ja uzywalam w pierwszej ciazy pieluszki bambusowe. Bardziej z musu niz z ochoty. Mysle ze teraz jak zmusi mnie do tego dupica malego, to znowu na bambusowe wkladki postawie. Skladanie tery mnie niezacheca.
Zastanowilo mnie to nieprasowanie, zawsze wydawalo mi sie ze akurat tetre do dupencji trzeba prasowac. No ale to moze stereotyp.

U mnie jest jeszcze jeden powód, dlaczego tetra. Uzbierało mi się po prostu z 45 sztuk. Więc jeżeli tylko dam radę, to tetra. Jak się okażę, że składanie jest za trudne, to też wybiorę inne wkłady.
 
U mnie jest jeszcze jeden powód, dlaczego tetra. Uzbierało mi się po prostu z 45 sztuk. Więc jeżeli tylko dam radę, to tetra. Jak się okażę, że składanie jest za trudne, to też wybiorę inne wkłady.
Jak to mowia, dla chcacego nic trudnego [emoji6] Napewno taka dupcia ma sie lepiej w wielorazowej pieluszcze, chociazby dlatego ze jest mniej chemi niz w pampersach.
 
W sklepie z pieluchami wielorazowymi doradzali mi podkładanie specjalnej do tego celu ligniny do łapania kupki właśnie. Wtedy zaoszczędzisz sobie wytrzepywania jej z tetry do sedesu.
Co mnie odstrasza od wielorazówek to to, że są one bardzo grube. Zwłaszcza u chłopców jest ryzyko przegrzania jajeczek. Znalazłaś na to jakiś sposób? A co sądzisz o tzw. wychowaniu bezpieluchowym?
 
Wlasnie, ja wkladalam lignine ktora mozna bylo z kupa spuszczac w kibelku. A do wiadra na pieluchy mialam olejek i pieluchy mozna bylo zbierac na pelne pranie.
 
W sklepie z pieluchami wielorazowymi doradzali mi podkładanie specjalnej do tego celu ligniny do łapania kupki właśnie. Wtedy zaoszczędzisz sobie wytrzepywania jej z tetry do sedesu.
Co mnie odstrasza od wielorazówek to to, że są one bardzo grube. Zwłaszcza u chłopców jest ryzyko przegrzania jajeczek. Znalazłaś na to jakiś sposób? A co sądzisz o tzw. wychowaniu bezpieluchowym?

Ten papierek można dawać, ale jak już jest kupa bardziej sztywna. Mlecznej i tak nie zatrzyma podobno.

Co do grubości - ja znowu wyczytałam, ze w pampersach jest ze względu na użyty materiał wyższa temperatura niż w wielo. Zależy pewnie od systemu. Tetra plus wełna na pewno jest super przewiewna. Jak masz AIO i do tego jeszcze dodatkowy wkład - pewnie może być trochę za dużo. Ale powiem Ci, ze pierwszy raz słyszę o połączeniu problemu przegrzania z wielo. Muszę dopytać.

Wychowanie bezpieluchowe super sprawa moim zdaniem ale tylko jako uzupełnienie wielo. To znaczy zaobserwować kiedy zwykle dziecko robi kupę lub siku (czy po jedzeniu, czy po obudzeniu itd.) i wtedy wystawiać nad nocnik albo kibelek. Można w ten sposób złapać dużo kupek i sików. Bardziej higienicznie i chyba samo dziecko bardziej cieszy się, ze w kupię nie siedzi. Czytałam fajny wywiad z kobieta, która promuje NHN w Polsce. Jutro wrzucę link.
 
A miałaś już pieluchy wielorazowe w ręku? Ja się ich w 2012r tyle naoglądałam, że już mi się ich nazwy mylą. Wełna jest przyjazna dla skóry ale trzeba ją prać w lanolinie, żeby nie traciła swoich właściwości. Inne systemy są prostsze w praniu ale za to grube. Mamy jeden czy dwa zestawy do wielo (są na szafie, więc Ci nazwy teraz nie podam) i jak to się wszystko złoży razem to tak jakby latem ubrać 2 swetry i kombinezon. Wybór otulaczy jest duży ale nieprosty.
NHN z założenia jest od urodzenia. Latem chyba go najłatwiej wypróbować :)
 
reklama
To ja wam podrzucę podpowiedzi jednej z naszych autorek , mamy dwójki maluchow- jakie pieluchy wybrać - pisze zarówno o wielorazowych, jak i biodegrodawalnych :) Może się przyda :)
 
Do góry