reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca w ciąży

reklama
Hymmm to dawaj opis co wczoraj dokładnie i o której jadłaś. Zaraz coś wyłapiemy i doradzimy.

Śniadanie: 1 kromka ciemnego pieczywa z szynka kurczaka i pomidoram
2 śniadanie: jogurt naturalny z malinami nasionami chia błonnikiem i migdałami
Obiad: kasza gryczana z sosem( kurczak groszek marchewka + mleczko kokosowe)
I pozna kolacja bo około 22:30 2 kromki ciemnego chleba z serem białym półtłustym zmieszane z jogurtem cebulka rzodkiewka i szczypiorkiem.
 
Śniadanie: 1 kromka ciemnego pieczywa z szynka kurczaka i pomidoram
2 śniadanie: jogurt naturalny z malinami nasionami chia błonnikiem i migdałami
Obiad: kasza gryczana z sosem( kurczak groszek marchewka + mleczko kokosowe)
I pozna kolacja bo około 22:30 2 kromki ciemnego chleba z serem białym półtłustym zmieszane z jogurtem cebulka rzodkiewka i szczypiorkiem.
Za mało posiłków. Spróbuj jeść co 2-3 godziny i wtedy sprawdź, czy to pomoże na ten cukier na czczo.
I ja bym tam wrzuciła tę kolację wczesniej a na tą późną zjadła kromkę chleba i popiła jogurtem.
 
Za mało posiłków. Spróbuj jeść co 2-3 godziny i wtedy sprawdź, czy to pomoże na ten cukier na czczo.
I ja bym tam wrzuciła tę kolację wczesniej a na tą późną zjadła kromkę chleba i popiła jogurtem.

U mnie jest problem z jedzeniem. Wczoraj i tak jak na mnie dużo zjadłam. Na początku ciąży strasznie wymiotowałam, skurczył mi się żołądek i teraz w siebie wmuszam tak naprawdę. Dziwi mnie tylko jedna rzecz cukier badałam około 3:25 w nocy, wiem ze byłoby to oszustwo i myśle czysto hipotetycznie, ale co jeśli dzień zaczynałabym o 4 rano, na czczo byłoby to 88 a o cukier po posiłkach akurat w moim przypadku nie muszę się martwić. Już nic z tego nie rozumiem...
 
U mnie jest problem z jedzeniem. Wczoraj i tak jak na mnie dużo zjadłam. Na początku ciąży strasznie wymiotowałam, skurczył mi się żołądek i teraz w siebie wmuszam tak naprawdę. Dziwi mnie tylko jedna rzecz cukier badałam około 3:25 w nocy, wiem ze byłoby to oszustwo i myśle czysto hipotetycznie, ale co jeśli dzień zaczynałabym o 4 rano, na czczo byłoby to 88 a o cukier po posiłkach akurat w moim przypadku nie muszę się martwić. Już nic z tego nie rozumiem...
Kochana nie kombinuj. Serio dzień o 3 zaczynać? Jeśli dobrze pamiętam ty jeszcze na początku ciąży jesteś i będziesz tak o 3 wstawać cały czas? To nie jest wykonalne

Ja też mało jadłam. Praktycznie do 35tyg ciąży, teraz ostatnie 3 trochę więcej jem.

Ja wiem ze jest trudno ale im bardziej się denerwujesz i stresujesz tym będzie gorzej. Stres i nerwy nie wpływają dobrze na cukry.

Przetraw sobie tą informację i na spokojnie podejdź do tematu. Insulina nie jest złem a może bardo pomoc dziecku w rozwoju jeśli mama ma problemu z cukrem. Wysoki cukier jest gorszy dla dziecka niż insulina. Dla ciebie też.

Co do posiłków ja bym sprawdziła skład chleba. To że jest ciemny nie znaczy że dobry , może być barwiony karmelem. I więcej białka wieczorem na ostatni posiłek właśnie no jogurt, kefir.

Pamiętaj też że ciąża to burza hormonów. Największy sztorm jest rano do wieczora się uspokaja. Także spokojnie głowa do góry, na pewno to ogarniesz :)
 
Kochana nie kombinuj. Serio dzień o 3 zaczynać? Jeśli dobrze pamiętam ty jeszcze na początku ciąży jesteś i będziesz tak o 3 wstawać cały czas? To nie jest wykonalne

Ja też mało jadłam. Praktycznie do 35tyg ciąży, teraz ostatnie 3 trochę więcej jem.

Ja wiem ze jest trudno ale im bardziej się denerwujesz i stresujesz tym będzie gorzej. Stres i nerwy nie wpływają dobrze na cukry.

Przetraw sobie tą informację i na spokojnie podejdź do tematu. Insulina nie jest złem a może bardo pomoc dziecku w rozwoju jeśli mama ma problemu z cukrem. Wysoki cukier jest gorszy dla dziecka niż insulina. Dla ciebie też.

Co do posiłków ja bym sprawdziła skład chleba. To że jest ciemny nie znaczy że dobry , może być barwiony karmelem. I więcej białka wieczorem na ostatni posiłek właśnie no jogurt, kefir.

Pamiętaj też że ciąża to burza hormonów. Największy sztorm jest rano do wieczora się uspokaja. Także spokojnie głowa do góry, na pewno to ogarniesz :)

Nie, nie zamierzam wstawać o 3 czy 4 śle jeśli by tak było to cukry w normie bo po posiłkach ładnie mi spada. Ciekawa jestem skąd się wzięło tych 8j cukru więcej. To nie jest powiedziane ze ja się bronię przed insulina, ale wydawało mi się ze 6 jednostek na czczo uda mi się zwalczyć dieta tym bardziej ze w ciągu dnia mogę jeść co chce.
 
Diabetolog przepisała insuline na noc w udo powiedziała, żeby zaczynać od 6j, skoro cukier w nocy mam 88 nie obniży mi go za bardzo ?
 
Diabetolog przepisała insuline na noc w udo powiedziała, żeby zaczynać od 6j, skoro cukier w nocy mam 88 nie obniży mi go za bardzo ?
Nie powinien :) jesli się martwisz to możesz kilka razy o tej 3 rano zmierzyć cukier i zobaczyć. Ale 6j nie powinno powodować spadku cukru w nocy. Powodzenia
 
reklama
Za mało posiłków. Spróbuj jeść co 2-3 godziny i wtedy sprawdź, czy to pomoże na ten cukier na czczo.
I ja bym tam wrzuciła tę kolację wczesniej a na tą późną zjadła kromkę chleba i popiła jogurtem.

U mnie się sprawdza, jak jem co te 2-3 godziny to cukry na czczo ok. Jak nie jem wg tego schematu to już wiem że rano cukier będzie trochę przekroczony. To nie muszą być jakieś wielkie posiłki byle coś przegryźć

Kochana nie kombinuj. Serio dzień o 3 zaczynać? Jeśli dobrze pamiętam ty jeszcze na początku ciąży jesteś i będziesz tak o 3 wstawać cały czas? To nie jest wykonalne

Ja też mało jadłam. Praktycznie do 35tyg ciąży, teraz ostatnie 3 trochę więcej jem.

Ja wiem ze jest trudno ale im bardziej się denerwujesz i stresujesz tym będzie gorzej. Stres i nerwy nie wpływają dobrze na cukry.

Przetraw sobie tą informację i na spokojnie podejdź do tematu. Insulina nie jest złem a może bardo pomoc dziecku w rozwoju jeśli mama ma problemu z cukrem. Wysoki cukier jest gorszy dla dziecka niż insulina. Dla ciebie też.

Co do posiłków ja bym sprawdziła skład chleba. To że jest ciemny nie znaczy że dobry , może być barwiony karmelem. I więcej białka wieczorem na ostatni posiłek właśnie no jogurt, kefir.

Pamiętaj też że ciąża to burza hormonów. Największy sztorm jest rano do wieczora się uspokaja. Także spokojnie głowa do góry, na pewno to ogarniesz :)

Ennis ma rację, ciemny chleb ciembemu chlebowi nie równy. Po jednym cukier ok po drugim wyższy. Jednego możesz dwie kromki zjeść i będzie ok a drugiego zjesz jedną i cukier będzie wysoki.
 
Do góry