reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca

Dołączył(a)
23 Sierpień 2018
Postów
2
Witam od dziś biorę insulinę aspart po 2 jednostki 10 min przed każdym posiłkiem śniadanie obiad kolację lecz gdy wzięłam pierwsza dawke i miałam brać kolejna przed obiadem cukier miałam bardzo niski bo 64 co wtedy robić proszę o pomoc pierwszy raz jestem związana z insulina pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Rozwiązanie
Ja nie wiem jak jest w Polsce ale ja miałam cukrzyce ciążowa ( pozistala mi juz na stałe niestety po rozwiązaniu ciazy) i byłam pod stała opieka lekarza ginekologa, diabetologa i dietetyka. Wizyty miałam srednio co 2 tygodnie. Z cukrzyca w ciazy to jest ciągły rollercoaster, bo ciagle sie wszystko zmienia. Na przykład u mnie pewnego dnia chleb żytni 100% ( bez dodatków, sklad czysty bez dodatków typu otręby ) zaczął mi cukry zawyżać po kolacji masakrycznie, gdzie wczesniej nie było problemu i musiałam go wykluczyć z diety. I tak non stop cis wyskakiwało co trzeba było z diety usunac bądź szukać zamiennika ( ciagle czytanie etykiet bywa męczące). Dlatego wazne jest zapisywanie tego co sie jadło w ciagu dnia i analizowanie tego z...
Ja nie wiem jak jest w Polsce ale ja miałam cukrzyce ciążowa ( pozistala mi juz na stałe niestety po rozwiązaniu ciazy) i byłam pod stała opieka lekarza ginekologa, diabetologa i dietetyka. Wizyty miałam srednio co 2 tygodnie. Z cukrzyca w ciazy to jest ciągły rollercoaster, bo ciagle sie wszystko zmienia. Na przykład u mnie pewnego dnia chleb żytni 100% ( bez dodatków, sklad czysty bez dodatków typu otręby ) zaczął mi cukry zawyżać po kolacji masakrycznie, gdzie wczesniej nie było problemu i musiałam go wykluczyć z diety. I tak non stop cis wyskakiwało co trzeba było z diety usunac bądź szukać zamiennika ( ciagle czytanie etykiet bywa męczące). Dlatego wazne jest zapisywanie tego co sie jadło w ciagu dnia i analizowanie tego z diabetologiem lub dietetykiem.
 
reklama
Ja nie wiem jak jest w Polsce ale ja miałam cukrzyce ciążowa ( pozistala mi juz na stałe niestety po rozwiązaniu ciazy) i byłam pod stała opieka lekarza ginekologa, diabetologa i dietetyka. Wizyty miałam srednio co 2 tygodnie. Z cukrzyca w ciazy to jest ciągły rollercoaster, bo ciagle sie wszystko zmienia. Na przykład u mnie pewnego dnia chleb żytni 100% ( bez dodatków, sklad czysty bez dodatków typu otręby ) zaczął mi cukry zawyżać po kolacji masakrycznie, gdzie wczesniej nie było problemu i musiałam go wykluczyć z diety. I tak non stop cis wyskakiwało co trzeba było z diety usunac bądź szukać zamiennika ( ciagle czytanie etykiet bywa męczące). Dlatego wazne jest zapisywanie tego co sie jadło w ciagu dnia i analizowanie tego z diabetologiem lub dietetykiem.
Dokładnie zapisywanie posiłków i ilości chyba jest najważniejsze bo można wtedy na spokojnie zweryfikować dietę, gdy coś jest nie tak. Mnie te wizyty u lekarzy wykańczały.
 
Rozwiązanie
Do góry