reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowanie i butelkowanie - czyli karmienie naszych pociech

Vinga, własnie o to chodzi, że nie chcę dziecku namieszać zmieniając. Na początku, przez ok 2 tygodnie, będę z małą u rodziców, a oni mają wodę ciągniętą ze studni i mimo że mają wielkie filtry w domu to woda jest zażelaziona (muszą co tydzień filtry czyścić). A takiej wody bym nie chciała jej dawać, mimo że wszyscy inni ją piją (herbata się daje zrobić więc nie jest tragicznie, ale...).

Kasienka, polecają żywiec, ale ja tego do ust nie wezmę, a co dopiero dać dziecku ;) Niestety to minus świadomości jaką zyskałam na studiach... ech. Poszukam tych co mówisz, dzięki.
 
reklama
Salli rozumiem ale mineralne wody maja zbyt duzo mineralow jak na taki malusi brzuszek a juz wysokozmineralizowane czy sredniozmineralizowane jak muszynianka to juz w ogole odpadaja ... dlatego woda polecana jest zrodlana ... tylko trzeba jakas wybrac :)
 
JA wodę chłopcom do mm miałam zwykłą przegotowaną kranówę,koleżanka która miała starszego synka używała wody butelkowej,więc pod jej presją też zaczęłam robić chłopcom na tej mleko i co???Dostali pleśniawek po wodzie butelkowej!!!!Dlatego ja tam wodę z kranu,przegotowaną będę jak by co ;-)
 
Sqlli jak nie chcesz malej mieszac to wez ze soba kilka litrow wody z kranu a u rodzicow sobie tylko zagotujesz. Poczatkowo maluszek nie pije tak duzo przez te dwa tygodnie.
Ja zawsze uzywalam przegotowanej kranowki. I np. Lecac do pl tez kranowki I nigdy nic dsieciom nie bylo. Mozesz ja dodatkowo filtrowac.

Co do butelek to ja mam aventa I tommee tippe I jedna browna ale to po Vikim I w razie jak bede karmic piersia a m mialby dokarmiac jak ja bym miala gdzies wyjsc to najpierw brownem. Ale ja jeszcze butelek nie wypazalam, bo nie wiem czy bede je uzywac wogle. Tzn. Jakies dwie pewnie oznje tak do wody chociazby ale narazie czekaja w pudle.
 
Ja też używałam naszej kranówki do mleka :-) U nas jest studnia głębinowa i woda jest na tyle dobra że sama potrafię ją pić bez przygotowania.
 
Hey
Moja Laurcia ma chyba biegunke od 2 dni. Praktycznie non stop jest kupka albo taki kleks przy baczku. Wczoraj odparzyla sie ale wyszlismy z tego. Juz tak sie martwie bo tych kupek jest grubo ponad 10 na dobe. Ja tez nie jadlam nie wiadomo czego. Dokarmiam w nocy bo karmienie trwa 3 godz. Karmie, jest kupa, przewijanie, karmienie, przewijanie i tak 3 godz sie zbiera. Zastanawiam sie czy cos zjadlam, czy moze MM nie odpowiada. Karmie Nan HA 1.
Juz tak sie martwie. Jutro bede do lekarki dzwonic, bo troche tych kupek za duzo, czesto sa wodniste
 
Marika gdybyś karmiła tylko piersią to takie kupiki co karmienie to nic dziwnego. ale nie wiem jak to powinno wygądać przy karmieniu mieszanym... Adrian też bardzo dużo kupek robi. - choć głównie są to właśnie kleksy tak jak piszesz przy bączkach.
 
reklama
tak zgadzam się z Fifką że przy karmieniu piersią kupka może być przy każdej zmianie pieluszki. nie mam pojęcia jak jest z mm :(
 
Do góry