reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowanie i butelkowanie - czyli karmienie naszych pociech

Dzięki dziewczyny! A butelką wczoraj i dziś karmiliśmy między karmieniami. Poza tym... mam dzisiaj w cholerę mało mleka!!! :( Ratunku! Piję i piję, jem, pobudzam laktatorem - pusto!!! Tragedia! Najgorszym ponoć w takiej sytuacji jest dokarmienie, ale nie wiem co robić... Odciągnęłam50ml, zjadł Kajtek, ale znów płacze :( POMOCY!!!!
 
reklama
Nie odciągaj tylko PRZYSTAWIAJ! Jak najwięcej niech mały ssie! To jest kryzys laktacyjny... jak będziesz podawać butelkę to mleka będzie coraz mniej... jak dziecko będzie dużo ssało pierś - niech wisi ci nawet cały dzień to po MAX 2-3 dniach mleka znowu będzie tyle ile trzeba.
 
Kurde, dzięki Fifka. Ugh... stresuję się tym, a to na pewno nie pomaga w walce z brakiem mleka. Dzisiaj cały dzień TRAGISZ. Nie mam nawet czasu zajrzeć co u Was, bo cały czas przystawianie/laktator/szycie. Masakiera!

Wzięłam gorący prysznic, piję wodę, myślę o tryskających mlekiem piersiach, widzę butelki wypełnione mlekiem z piersi, całą lodówkę butelek widzę. Oszaleję!!!

Aaaa. Na MM na razie nie patrzeć, true? Bo przegram tę bitwę?
 
Bandytka, a herbatki laktacyjnej nie masz? Mi moja przyjaciółka poleciła, bo ja przez to cc to się szykuję, jak do wojny - HIPP mama herbatka dla kobiet karmiących wspomagająca laktację. Ja zamierzam kupić jeszcze przed szpitalem, tak na wszelki wypadek.
 
Bandyta albo piwo Kami :-) też świetnie działa na mleczko! Jak ja czasem wypije to aż zalewam się mlekiem! :-pale Herbatka Hipp też jest super :-) Ja dobrze pamiętam te kryzysy... ale dopki walczyłam i przystawiałam to mleko się pojawiało, a kiedy podałam butelkę 2 tygodnie i było po mleczku...

Następna sprawa, SPOKÓJ... nie martw się - choć łatwo mówić... - Lakracja jest w głowie. Nie myśl o tym że nie ma mleka... podczas karmienia wyobrażaj sobie jak mleko wycieka i wpatruj się w małego - na mnie to bardzo działa! Od razu czuje jak piersi mrowieją i mleczko się produkuję!

Powodzenia kochana! Kciuki za udaną laktację!
 
cholera jak chce gdzies wyjsc to maly spi i spi a musze go nakarmic przed wyjsciem, wpardzie odciagnelam 110ml ale nie wiem czy bedzei chcial butelke pic wiec musze nakarmic a butelka zostanie w razei czego to babcia poda gdyby juz byla tragedia.
ja tez sie zastanawiam ile moj antek wypija na raz mleczka bo nigdy tego nie sprawdzilam

Bandyta dasz rade z laktacja tylko mysl pozytywnie
 
BANDYTKA ja dokarmiam w nocy raz MM, poprostu po 2 godz ciaglego przystawiania i spania po 10 min musze dokarmic. Tak jest tylko w nocy. Poza tym w dzien najada sie. Mysle, ze jakbys awaryjnie nakarmila MM jakbys musiala gdzies wyjsc raz na dobe to by nic sie nie stalo z twoja laktacja.

Ja tez mlekiem sie nie zalewam, nie mam zadnych nawalow itp. Z powodu poranionej sutki nie przystawiam nawet laktatora bo on i nakladka sa temu winni

DONA ja tez sie zastanawiam, jak ogarne dowoz syna do przedszkola, jak Laura dlugo je i robi male przerwy miedzy karnieniami. A bede musiala ja zabierac ze soba

FIFKA a widzisz ja mam informacje sprzed 5 lat odnosnie przechowywania mleka to tam pisze 48godz a wczesniakom 24godz w lodowce. Dobrze wiedziec, ze moze stac az 4 dni
 
Marika: przystawiaj ile się da małą zamiast dawać MM, bo inaczej mleka w piersiach więcej nie będzie:tak: masz nakładki na piersi? mi to dawało ulgę - mniej bolało niż jak taką poranioną mała zasysała...a poza tym to wietrz ile się da - i smaruj Purelanem non stop - tego nie trzeba zmywać przed karmieniem, a goi tak w widoczny sposób.

Bandytka: MM odstaw na półkę, bo od tego mleka w cyckach nie przybywa, a wręcz maleje, bo mały się naje i długo nie potrzebuje - i przystawiaj ile wlezie małego - umęczysz się wiecej, ale chwila i się piersi dostosują i zwiększą laktację - no stres. Kryzysy laktacyjne to norma, tylko trzeba ze spokojem i nie sięgać po MM tylko 2 dni ty jesteś smoczek zapychacz :-D

Fifka powiedziała wszystko co trzeba w temacie! Po Karmi rzeczywiście się zwiększa laktacja - u mnie to co drugi tatuś do szpitala tachał Karmi jak leżałam z córą:-D
 
AGAGSM ta moja sutka zniszczyla sie w 2 sekundy wlasnie przez nakladke. Pozniej pociagnelam laktatorem i gorzej pekla. Druga sie prawie goi. Po co ja durna tego uzywalam. A nakladki mialam z Baby Ono sa takie cienkie i miekkie.
Wole juz ja przystawiac do bolacych piersi
A z MM to tak, ze wczoraj od 22 do 1:30 w kolko mala karmilam. Z 10 min drzemkami. Praktycznie co noc to samo i wtedy daje MM raz na dobe

A czytalam o tym Puralen ze ma 100% czystej lanoliny. Kilka preparatow np Ziajka Lano-Masc i Oilan Masc natluszczajaca tez maja 100% lanoliny. Rowniez wyczytalam, ze ktos pisal, iz apteka robi rozne masci i m.in skladnikiem jest Lanolina wiec moze da sie kupic takiej czystej Lanoliny. Ja znalazlam masc Medeli za 55zl. Ciekawe jak sie sprawdzaja te inne, ktore tez maja 100% lanoliny
 
reklama
Bandytko karmienie butelka nie sprzyja laktacji, nie tylko z tego powodu,ze mleka u Ciebie nie przybywa, ale tez to, ze dzieciom duzo latwiej jest ssac z butelki i jest ryzyko,ze wogole nie bedzie Ci chcial cycka ssac jak mu sie to spodoba (butla...) tak mnie tutaj uczulili na to. W pierwszych 2 dobach tez mi brakowalo, wiec rozumiem troche przez co musisz przechodzic, cholera trzymam kciuki za Was i jestem calym sercem, dacie rade:-):-):-)
 
Do góry