reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy znasz kubeczek FERTI∙LILY, stworzony dla par, które mają problemy z poczęciem? Teraz możesz kupić go ze zniżką. Natomiast, jeśli z niego korzystałaś, proszę podziel się ze mną opinią Przeczytaj i zdecyduj

Jeśli czujesz zmęczenie, wypalenie i chcesz zadbać o siebie, a nie masz dużo czasu - wpadnij jutro o 10:00 na kawę z uważnością. 15 min. ćwiczeń mindfulness robi zmianę. Zapraszam

reklama

Cykl po poronieniu

MartaMarkry

Zaciekawiona BB
Cześć dziewczyny.

3 listopada poroniłam ciąże w 4 tygodniu. Krwawiłam do 12 listopada. Lekarz w momencie potwierdzenia poronienia, powiedział, ze nie muszę czekać so kolejnego cyklu, ponieważ podczas badania nie było juz śladu po ciazy i koniec końców wszystko ładnie samo się oczyściło.
4 grudnia wykonałam test owulacyjny i wyszedł taki jak na zdjęciu, w kolejnych dniach kreska testowa już była blada a dziś ledwo widoczna, wiec sadze ze 5/6 grudnia była owulacja.. jednak w ciągu tego całego miesiąca, nie widuje u siebie śluzu, ale tez nie mam suchości. Współżyłam bez zabezpieczenia 13 listopada i w okresie 22.11-5.12. Dziś mam bóle jak na miesiączkę, ale jej nie ma nadal.. ból pojawia się i znika.. w poprzedniej ciąży donoszej jak i tej która poroniłam również miałam takie bóle, ale teraz brak śluzu mnie myli.. szyjka jest raczej twarda, i napewno zamknieta..

Czy jest to możliwe, żeby owulacja była tak pozno a jednocześnie, Ze nie mam płodnego śluzu? Czy jest szansa, ze doszło do zapłodnienia?

Załączniki

• 14DEFEEF-ECB0-4F16-95B8-7388DB9EDAB8.jpeg
    14DEFEEF-ECB0-4F16-95B8-7388DB9EDAB8.jpeg
    1,3 MB · Wyświetleń: 104
reklama

Agnes4312

Fanka BB :)
Myślę, że możliwa jest owulacja bez widocznego śluzu płodnego, jak również możliwe jest zapłodnienie, choć jeśli by miało dojść do zapłodnienia to musiałoby by być z seksu listopadowego a wtedy robiłaś testy owu?

MartaMarkry

Zaciekawiona BB
Myślę, że możliwa jest owulacja bez widocznego śluzu płodnego, jak również możliwe jest zapłodnienie, choć jeśli by miało dojść do zapłodnienia to musiałoby by być z seksu listopadowego a wtedy robiłaś testy owu?
Nie, wtedy nie robiłam. Teraz zrobiłam dopiero.. wcześniej nawet nie myślałam o tym, czy jest owulacja, tylko czekałam na miesiączkę, której wciąż nie ma, a dziś 36 dc..wiem, ze na miesiączkę czeka się 4-6 tygodni po poronieniu, ale ginekolog mowila, ze w ciągu miesiąca powinna nastąpić, bo poronienie samoistne i na bardzo wczesnym etapie. Teraz mnie boli ten brzuch i pomyślałam, może owulacja i zrobiłam test i według testów faktycznie była owulacja, ale przez to poronienie juz nic nie wiem :(

Agnes4312

Są tu na forum przypadki kobiet, które zaszły w ciążę od razu zaraz po poronieniu i nie doczekały się tej pierwszej miesiączki. Ale też nie nastawiaj się, że to ciąża, bo pamiętaj że po poronieniu hormony też buzują, organizm musi wrócić do normy po ciąży i na okres możesz trochę poczekać.
Jeśli podejrzewasz ciąże to zrób test ciążowy albo bhcg 😊

Agnes4312

Mój cykl po poronieniu trwał właśnie 36 dni i w 37mym dostałam okres. Ale ja miałam łyżeczkowanie, więc to też mogło mieć wpływ

MartaMarkry

Zaciekawiona BB
Są tu na forum przypadki kobiet, które zaszły w ciążę od razu zaraz po poronieniu i nie doczekały się tej pierwszej miesiączki. Ale też nie nastawiaj się, że to ciąża, bo pamiętaj że po poronieniu hormony też buzują, organizm musi wrócić do normy po ciąży i na okres możesz trochę poczekać.
Jeśli podejrzewasz ciąże to zrób test ciążowy albo bhcg 😊
Testy mam już kupione, ale wydaje mi się ze to za szybko.. poczekam jeszcze i choć nadzieje mam, to nie nastawiam się :(

MartaMarkry

Zaciekawiona BB
Mój cykl po poronieniu trwał właśnie 36 dni i w 37mym dostałam okres. Ale ja miałam łyżeczkowanie, więc to też mogło mieć wpływ
no właśnie.. łyżeczkowanie to tez inaczej.. a ja poszłam do ginekologa i nie było już nawet pęcherzyka ciążowego.. ciąża jedynie potwierdzona beta, która ładnie rosła. :(

Agnes4312

Jeśli doszło do zapłodnienia i przez to masz twardą i zamkniętą szyjke, to owulacje miałaś zapewne szybciej niż 5/6 grudnia.
Bo to, że pozytywny test owu wyszedł ci 4 nic ci nie mówi, bo nie robiłaś testów wcześniej. Więc nie wiesz, czy owu nie było wcześniej. Bo testy owu robi się do pierwszego pozytywnego, a potem już nie, bo po owulacji też mogą wyjść pozytywne 🤷‍♀️

MartaMarkry

Zaciekawiona BB
Jeśli doszło do zapłodnienia i przez to masz twardą i zamkniętą szyjke, to owulacje miałaś zapewne szybciej niż 5/6 grudnia.
Bo to, że pozytywny test owu wyszedł ci 4 nic ci nie mówi, bo nie robiłaś testów wcześniej. Więc nie wiesz, czy owu nie było wcześniej. Bo testy owu robi się do pierwszego pozytywnego, a potem już nie, bo po owulacji też mogą wyjść pozytywne 🤷‍♀️
Właśnie wiem, ale człowiek uczy się całe życie. To było moje pierwsze zmierzenie z testami owu. W pierwsza ciąże zaszłam za pierwsza próba i nie myślałam, ze będę sięgać po nie.. teraz mam takie zawirowania, ze sięgnęłam bo miałam. Jeśli się nie powiedzie tym razem to będę robić od początku kolejnego cyklu. No nic.. w weekend udam się na betę i sprawdze czy coś się wydarzyło..

reklama

Agnes4312

Właśnie wiem, ale człowiek uczy się całe życie. To było moje pierwsze zmierzenie z testami owu. W pierwsza ciąże zaszłam za pierwsza próba i nie myślałam, ze będę sięgać po nie.. teraz mam takie zawirowania, ze sięgnęłam bo miałam. Jeśli się nie powiedzie tym razem to będę robić od początku kolejnego cyklu. No nic.. w weekend udam się na betę i sprawdze czy coś się wydarzyło..
To daj znać jak wynik 😊

Do góry