reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

W 21 t.c. powinnam była wybrać położną środowiskową, ale wtedy przepadła mi jedna wizyta i dowiedzialam sie tym dopiero w 25. Chciałam wybrać kogoś super więc zwlekałam, teraz jestem w 31 t.c. i nadal nic z tym nie zrobiłam. Być może kiedyś ją wybrałam przy podpisywaniu jakichś NFZ-towych świstków - ale skoro tak to ona pewnie nie wie, że jestem w ciąży. Tak czy siak teraz to nawet mi głupio o to pytać :p Jakieś rady co z tym zrobić?

Zorientuj się gdzie w Twoim mieście urzędują pielęgniarki środowiskowe i zadzwoń. Może będziesz mogła ogarnąć temat telefonicznie. Takie wsparcie ze strony profesjonalisty jest niesamowicie uspokajające. Ja ze swoją, mamy teraz zajęcia online. Przesyła mi tez różne materiały na maila. Myślę, ze w obecnej sytuacji któraś z pielęgniarek przygarnie Cię pod swoje skrzydła ;)
 
reklama
Hej dziewczynki.
Byłam w diagnostyce zaopatrzona w maseczkę i rekawiczki, krew pobrana nikogo nie było :). Wierzę, że nic nie złapałam.
@JoannaMiki jak najbardziej laktator tak i najlepiej elektryczny. Ja miałam ręczny tomme topie I masakra, a elektryczną medelę i polecam śmiało.
@xkasienka ja chyba nie mam położnej środowiskowej... A jeśli kiedyś wybierałam to i tak żadna się że mną nie kontaktowała;). Jak za tydzień pójdę do gina to dopytam:). Ale jakoś mi ona nie jest do szczęścia potrzebna. I nie pamiętam bym we wcześniejszych ciążach się z położną kontaktowała.
 
Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie tarczycy w ciąży czy któraś ma z tym problem? Na jakimś forum czytałam że w ciąży są inne normy więc nie wiem czy mam się czym martwić. Moje wyniki tsh 1,503IU/ml ft3 2,86pg/ml ft4 0,80ng/dl antyTPO<3,00IU/ml anty TG<3,00IU/ml a do endokrynologia tragedia żeby się dostać na jaką kolwiek interpretację i objaśnienie wynikow mam 3 guzki na tarczycy razem wielkość orzecha włoskiego przy usg tarczycy wszystko ok
 
Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie tarczycy w ciąży czy któraś ma z tym problem? Na jakimś forum czytałam że w ciąży są inne normy więc nie wiem czy mam się czym martwić. Moje wyniki tsh 1,503IU/ml ft3 2,86pg/ml ft4 0,80ng/dl antyTPO<3,00IU/ml anty TG<3,00IU/ml a do endokrynologia tragedia żeby się dostać na jaką kolwiek interpretację i objaśnienie wynikow mam 3 guzki na tarczycy razem wielkość orzecha włoskiego przy usg tarczycy wszystko ok
Ja mam niedoczynność tarczycy i stwierdzone hashimoto, mam tarczycę ogólnie w opłakanym stanie. Moja endokrynolog kazała mi tylko na początku ciąży zrobić ft3, tf4 i pozostałe anty bo one w zazwyczaj i tak się bardzo nie zmieniają, więc nie ma sensu ich powtarzać, muszę tylko co miesiąc robić tsh, moje tsh obecnie wynosi 2,1 a jeszcze meisac temu było 1,5, lekarka powiedziała że norma w ciąży jest do 3.0 i to że nagle mi tak skoczyło to też normalne bo to już 3 trymestr więc teraz tsh będzie szaleć. Z tego co widzę mam znacznie gorsze wyniki od Twoich bo no anty miałam <6,000. Najważniejsze jest obecnie tsh a to masz w porządku 🙂 oczywiście postaraj się skonsultować z jakimś endokrynologiem bo lekarzem nie jestem, ale porównując nasze wyniki Twoje są ok 🙂
 
Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie tarczycy w ciąży czy któraś ma z tym problem? Na jakimś forum czytałam że w ciąży są inne normy więc nie wiem czy mam się czym martwić. Moje wyniki tsh 1,503IU/ml ft3 2,86pg/ml ft4 0,80ng/dl antyTPO<3,00IU/ml anty TG<3,00IU/ml a do endokrynologia tragedia żeby się dostać na jaką kolwiek interpretację i objaśnienie wynikow mam 3 guzki na tarczycy razem wielkość orzecha włoskiego przy usg tarczycy wszystko ok

Mam przed oczami moje wczorajsze wyniki TSH i FT4 i mamy bardzo podobne podobne wartości - mam niedoczynność ciążową. Biorę leki od początku ciąży - w październiku zaczynałam z poziomu wyników TSH 3,26 i FT4 1,13, co miesiąc mam zwiększaną dawkę Letroxu, bo poziom FT4 cały czas spada. Poszukaj endokrynologa, może uda się umówić teleporadę.

Jak chcesz poczytać o tarczycy w ciąży to Mama Ginekolog ma parę artykułów na ten temat.
 
Ja mam niedoczynność tarczycy i stwierdzone hashimoto, mam tarczycę ogólnie w opłakanym stanie. Moja endokrynolog kazała mi tylko na początku ciąży zrobić ft3, tf4 i pozostałe anty bo one w zazwyczaj i tak się bardzo nie zmieniają, więc nie ma sensu ich powtarzać, muszę tylko co miesiąc robić tsh, moje tsh obecnie wynosi 2,1 a jeszcze meisac temu było 1,5, lekarka powiedziała że norma w ciąży jest do 3.0 i to że nagle mi tak skoczyło to też normalne bo to już 3 trymestr więc teraz tsh będzie szaleć. Z tego co widzę mam znacznie gorsze wyniki od Twoich bo no anty miałam <6,000. Najważniejsze jest obecnie tsh a to masz w porządku 🙂 oczywiście postaraj się skonsultować z jakimś endokrynologiem bo lekarzem nie jestem, ale porównując nasze wyniki Twoje są ok 🙂
Maria_K, Mia12345
Jak na początku robiłam badania to mój ginekolog na nie popatrzył pow że są w normie i żebym z tym nic nie robiła ale im bliżej końca rozwiązania tym bardziej mnie to zastanawia
 
W 21 t.c. powinnam była wybrać położną środowiskową, ale wtedy przepadła mi jedna wizyta i dowiedzialam sie tym dopiero w 25. Chciałam wybrać kogoś super więc zwlekałam, teraz jestem w 31 t.c. i nadal nic z tym nie zrobiłam. Być może kiedyś ją wybrałam przy podpisywaniu jakichś NFZ-towych świstków - ale skoro tak to ona pewnie nie wie, że jestem w ciąży. Tak czy siak teraz to nawet mi głupio o to pytać [emoji14] Jakieś rady co z tym zrobić?
Też gdzieś czytałam, że polożną wybiera się między 21, a 26 tc, ale w praktyce to nie ma znaczenia. Ja zadzwoniłam do położnej dopiero w 29 tc i złożyłam deklarację telefonicznie. Korzystam teraz ze szkoły rodzenia, którą prowadzi online oraz z porad telefonicznych.
 
reklama
Do góry