reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Jak ubieracie maluchy w taką pogodę na spacer i na noc? Teoretycznie mam ubierać 1 warstwę więcej niż ja mam ale jak jest tak gorąco to ja się do tej zasady nie stosuję.
Ja małą ubieram w samo body, żadnych skarpet, czapeczki nie miała ani raz jeszcze ubranej odkąd wyszła że szpitala, w nocy to samo, w dodatku śpi odkryta bo się odkopuję caly czas 😀
 
reklama
Hej dziewczynki :).
A powiedzcie mi jak u waszych maluszków z odruchem Mora. Ja zauważyłam, że mój jak go ma to czasem widać, że jest przestraszony i płakusia :( i muszę go na rączki wtedy szybko wziąć.
A czy któryś maluszek ma kolki? Czasem boli go brzuszek, ale to pewnie wina tego co zjadłam ;). Ale generalnie nie ma płaczów itp itd.. mam nadzieję, że i u Was ok.
 
Jak śpi już 4h to budzę, ale to się zdarza praktycznie tylko w nocy :)
Budzisz po 4h? Kurczę to ja nie budzę ;). Mój wczoraj zasnął o 21 zjadł z butli 80 ml mojego mleka, potem dostał cyca 21:30 bo coś zasnąć nie mógł i wstał dziś o 2:00, potem o 5 i 7 ;). W dzień też go nie budzę , ale w dzirń to sam alarm załącza, że głodny ;)
 
Hej dziewczynki :).
A powiedzcie mi jak u waszych maluszków z odruchem Mora. Ja zauważyłam, że mój jak go ma to czasem widać, że jest przestraszony i płakusia :( i muszę go na rączki wtedy szybko wziąć.
A czy któryś maluszek ma kolki? Czasem boli go brzuszek, ale to pewnie wina tego co zjadłam ;). Ale generalnie nie ma płaczów itp itd.. mam nadzieję, że i u Was ok.
Moja mała czasami ma kolki, albo bardzo się pręży zazwyczaj na wieczór, bardziej nasilone ma jeśli przez kilka dni nie robi kupy... Dzisiaj już 6 dzień jak nie robi i widzę że pręży się do rana. Czy któryś z Waszych dzieciaczków też tak rzadko robi kupy? Lekarz mówi że to normalne i mam się nie przejmować, ale im dłużej to trwa tym większego mam stresa i tak
 
Budzisz po 4h? Kurczę to ja nie budzę ;). Mój wczoraj zasnął o 21 zjadł z butli 80 ml mojego mleka, potem dostał cyca 21:30 bo coś zasnąć nie mógł i wstał dziś o 2:00, potem o 5 i 7 ;). W dzień też go nie budzę , ale w dzirń to sam alarm załącza, że głodny ;)
Mnie jakoś położna nastraszyła, że 4h bez jedzenia to max i żeby budzić... 🤔 Może to przy dzieciaczkach karmionych tylko z butli? Może te karmione bezpośrednio z cycusia szybciej same się budzą?
Moja ma moro najczęściej w nocy właśnie jak ją budzę i chyba faktycznie to trochę dla niej taki mały szok (światło, zmiana temperatury, dotyk, zmiana pieluszki itd) ale widzę, że ten odruch jest co raz rzadszy.
 
Hej dziewczynki :).
A powiedzcie mi jak u waszych maluszków z odruchem Mora. Ja zauważyłam, że mój jak go ma to czasem widać, że jest przestraszony i płakusia :( i muszę go na rączki wtedy szybko wziąć.
A czy któryś maluszek ma kolki? Czasem boli go brzuszek, ale to pewnie wina tego co zjadłam ;). Ale generalnie nie ma płaczów itp itd.. mam nadzieję, że i u Was ok.

Kornelcia na szczęście nie ma kolek i mam nadzieję że nie będzie miała, ale czasem wzdęcia i gazy. Ale nie płacze z tego powodu, bardziej marudzi i widzę, że czuje jakiś dyskomfort. Z kupkami też różnie, czasem robi 4, czasem 1, a wczoraj nie zrobiła żadnej. Nie wiem od czego to zależy, zjada mniej więcej tyle samo codziennie, mleko mamy i mm też w równych porcjach i godzinach... Hmm
 
U mnie w dzień się sama budzi, a w nocy raczej nie budzę. Mi pediatra zyciowo powiedziała, żeby w nocy nie budzić chyba że mija 6h, żeby sobie nawyku wstawania nie wyrobila. A to chyba w 4 tygodniu mi powiedziała
 
Moja mała czasami ma kolki, albo bardzo się pręży zazwyczaj na wieczór, bardziej nasilone ma jeśli przez kilka dni nie robi kupy... Dzisiaj już 6 dzień jak nie robi i widzę że pręży się do rana. Czy któryś z Waszych dzieciaczków też tak rzadko robi kupy? Lekarz mówi że to normalne i mam się nie przejmować, ale im dłużej to trwa tym większego mam stresa i tak
Mia podobno to normalne, że kilka dni może nie robić. Jedynie najgorsze, że brzuszek będzie ją bolał. Ale może spróbuj czopków glicerynowych lub viburcolu... powinno pomóc. Ja przy młodszej córci tak miałam, że kupki były co 2-3 dni, ale ona to nie robiła musztardy ;), a zwięzłe kupki i stąd było jej ciężej. Ale czopki pomagały i to bardzo.
 
reklama
Kornelcia na szczęście nie ma kolek i mam nadzieję że nie będzie miała, ale czasem wzdęcia i gazy. Ale nie płacze z tego powodu, bardziej marudzi i widzę, że czuje jakiś dyskomfort. Z kupkami też różnie, czasem robi 4, czasem 1, a wczoraj nie zrobiła żadnej. Nie wiem od czego to zależy, zjada mniej więcej tyle samo codziennie, mleko mamy i mm też w równych porcjach i godzinach... Hmm
To super :). Mój to takie bączki sadzi, że chyba fajnie radzi sobie z gazami, ale czasem zdarza mu się popłakusiać i preżyć, a za chwilkę jest kupa. Mój robi przeważnie 4 dziennie 😱.
Aa i to że wieczorkiem ma mm może wpływać na zastój w kupce. Ale myślę, ze to nic złego po prostu dłużej trawi.
@Lil12 a co z wędzidełkiem? Masz już wyznaczony termin?
 
Do góry