reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

ja tak myślę ze zaczne od kaszy mannej do mleka, czytalam ze dzieci karmione piersia powinny już takie delikatne glutenowe rzeczy jesc od 4 mies, a te na mm od 6 - jakies bylo wytłumaczenie ale juz nie pamiętam, potem marchewka i sliwka zeby kupka była.. a jak zacznie siedziec to koniecznie metoda blw zeby nie mieć niejadka w przyszłości 😇
 
reklama
Halo.
Wy już dietę chcecie rozszerzać 😱, chyba jeszcze o tym nie myślałam ;), a póki młody tak dobrze przybiera :) to idę zasadą, że rozszerzam na 6 miechów. No chyba, że mi nagle przestanie przybierać to pomyślę wcześniej. Mój w ciągu dnia jeszcze nie ma określonej pory na drzemki. Ale po tym jak wstanie jest altywny ok 1.5- 2h i potem zasypia na 1.5 h. Nocki bardzo ok zasypia ok 20:30 i z przerwami na cycusia (1:00,4:00, 6:00) śpi do 8. Pisałam, że już fajnie chwyta, cały czas gada po swojemu i się uśmiecha. Też ładnie leży na brzuszku, a na macie dotyka wiszących rzeczy - najbardziej lubi lusterko.
@Martyna Kołodziejczyk @Doriis cudne Wasze maluszki. A Oliś taki pucek jak mój.
@Emxka dobrze, że już lepiej z Tobą :). Chustę zakupiłaś?
 
Ostatnia edycja:
@sariska jeszcze nie kupiłam chusty jakoś przez te moje zapalenie piersi wypadło mi z głowy. Dziś idziemy do doradcy laktacyjnego żeby nam trochę pomógł bo karmić planujemy jeszcze jakiś czas.
Ja też będę rozszerzać dietę w 6 miesiącu. W książce którą czytałam jest schemat owoce warzywa mięso i na końcu produkty glutenowe.
Bobovita ma taką aplikację która podpowiada jadłospisy dzień po dniu może komuś się przyda.
 
@sariska jeszcze nie kupiłam chusty jakoś przez te moje zapalenie piersi wypadło mi z głowy. Dziś idziemy do doradcy laktacyjnego żeby nam trochę pomógł bo karmić planujemy jeszcze jakiś czas.
Ja też będę rozszerzać dietę w 6 miesiącu. W książce którą czytałam jest schemat owoce warzywa mięso i na końcu produkty glutenowe.
Bobovita ma taką aplikację która podpowiada jadłospisy dzień po dniu może komuś się przyda.
Ja mam wlasnie taka sama aplikacje. U nas rozszerzenie wypada wlasnie na 1.10 :)
Ja będę karnic tez dlugo ,córkę karmiłam 2,5 roku .
Oliwiera zamierzam karmic tez jakoś do 2 lat :) zobaczyny jak to pojdzie s praktyce tym bardziej że chce szybko do pracy wrócić, a mój zawód mi na to nie pozwala zeby mieć gdzie mleko ściągnąć 😒 no cóż, jakoś sobie poradzimy .
 
Ja mam wlasnie taka sama aplikacje. U nas rozszerzenie wypada wlasnie na 1.10 :)
Ja będę karnic tez dlugo ,córkę karmiłam 2,5 roku .
Oliwiera zamierzam karmic tez jakoś do 2 lat :) zobaczyny jak to pojdzie s praktyce tym bardziej że chce szybko do pracy wrócić, a mój zawód mi na to nie pozwala zeby mieć gdzie mleko ściągnąć 😒 no cóż, jakoś sobie poradzimy .
Hm chcesz tak długo karmic i będzie pracować? Jak to wygląda w praktyce ? Bo myslakam ze praca = koniec cycka. Ja wracam po pol roku macierzyńskiego. Pracuje co drugi dzień po 10-12h - da rade w takim systemie karmic wogolen? 🤔
 
@Natqaa gdzieś czytałam że matkom karmiącym przysługuje dodatkowa przerwa w pracy właśnie na karmienie ściągnięcie pokarmu ale to nie sprawdzone info więc dokładnie nie powiem co i jak
 
Właśnie chodzi o to ze jak wrócę to zostaną tylko karmienia nocne... mi niestety nie przysługuje, jestem kierowcą zawodowym więc nawet nie mialabym gdzie tego mleka przechować 🤔
 
@Natqaa gdzieś czytałam że matkom karmiącym przysługuje dodatkowa przerwa w pracy właśnie na karmienie ściągnięcie pokarmu ale to nie sprawdzone info więc dokładnie nie powiem co i jak
Tak wiem, tyle że ja chce być jednoczesnie na rodzicielskim urlopie i do jego końca pracować na umowę o dzieło.. a wtedy nie przysługuje- ale mam dzieki temu troche kasy wiecej przez ten czas- a szykuje mi się budowa itd. Ale.. myślę że nie stanie się jakas tragedia jak przestanę karmic i przejde na mm..zawsze to jakaś "wolnosc". Vhociaz latwo sie mowi.. ale w sumie oprócz karmien nocnych bo trzeba wstawać to lubie jak sobie tak cyca cycusia i tak słodko na mnie patrzy albo jak patrzy na cycusia zanim dostanie hehe..
@doria wiesz ze jest mini lodowka USB do samochodów za jakieś 60zl ? Wejdzie tam puszka coli czyli jakies 200ml mleka by było 😀😀😀😀
 
Tak wiem, tyle że ja chce być jednoczesnie na rodzicielskim urlopie i do jego końca pracować na umowę o dzieło.. a wtedy nie przysługuje- ale mam dzieki temu troche kasy wiecej przez ten czas- a szykuje mi się budowa itd. Ale.. myślę że nie stanie się jakas tragedia jak przestanę karmic i przejde na mm..zawsze to jakaś "wolnosc". Vhociaz latwo sie mowi.. ale w sumie oprócz karmien nocnych bo trzeba wstawać to lubie jak sobie tak cyca cycusia i tak słodko na mnie patrzy albo jak patrzy na cycusia zanim dostanie hehe..
@Doriis wiesz ze jest mini lodowka USB do samochodów za jakieś 60zl ? Wejdzie tam puszka coli czyli jakies 200ml mleka by było 😀😀😀😀
 
reklama
laski a jak u was wyglada kładzenie spac maluchów? Moja zawsze jak ja usypiam na nocne spanie to strasznie się wierci i marudzi. Niektóre z was juz maja starsze maluchy- podobno nerowowe zachowania wieczorne niemowlakow mijaja z 3 miesiacem... prawda to? Zauwazylyscie jakies zmiany wieczorem na plus ?
 
Do góry