reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

@Nerwicówka35 mam podobny problem z tym że karmię piersią do niedawna mały bardzo chętnie jadł od pewnego czasu się to zmieniło myślałam że to przez to że leżałam w szpitalu i Dawid został z dnia na dzień przestawiony na mm i dostał butlę ale ściągam swoje i podaje z butli i też nie widzę poprawy mały przy jedzeniu krzyczy rączką wypycha butelkę i się pręży przy jedzeniu. Ostatnio dawałam mu dopiero jak był głodny ale też się tak zachowywał [emoji20]
 
reklama
@Nerwicówka35 mam podobny problem z tym że karmię piersią do niedawna mały bardzo chętnie jadł od pewnego czasu się to zmieniło myślałam że to przez to że leżałam w szpitalu i Dawid został z dnia na dzień przestawiony na mm i dostał butlę ale ściągam swoje i podaje z butli i też nie widzę poprawy mały przy jedzeniu krzyczy rączką wypycha butelkę i się pręży przy jedzeniu. Ostatnio dawałam mu dopiero jak był głodny ale też się tak zachowywał [emoji20]
Moze to kolejny skok? Albo przez to, że maluchy są co raz bardziej ciekawskie? 🤔
 
Hej dziewczyny, mam problem. Kornelcia w czwartek skończyła 4 miesiące. Cały czas jest jeszcze wyłącznie na moim mleku + raz na dobę mm (ok. 130ml). Ostatnio jest z nią problem przy karmieniu, nawet po 4-5godzinach Mała nie chce jeść, wygina się, kręci główka, rozgląda się, prostuje, wypycha językiem smoczek butelki. Muszę się nieźle nagimnastykować i wręcz wpychać w nią, żeby zjadła cokolwiek. Przed ciążą zawsze potępiałam matki, które zmuszały dzieci do jedzenia, a teraz sama tak robię. Ale martwię się, że młoda ma takie długie przerwy między posiłkami i właściwie nie upomina się o jedzenie :/ nie wiem, czy odpuścić, czy dalej z nią walczyć. Generalnie jest pogodna, uśmiechnięta, bawi się, gaworzy. Kupki normalnie. Nie wygląda, żeby coś jej dolegało 🤔
Też tak miałyśmy, ja przeczkelalam i nie zmuszałam jej do jedzenia, po kilku dniach zaczęła jeść normalnie, aczkolwiek krócej niż zawsze😉 też raz na dobę daje mm, na wieczór ale zjada tylko 90 ml i niesamowicie się pręży przy butli, myślę że to dlatego, że jest na piersi i nie umie dobrze ciągnąć smoka. W ogóle wydaje mi się że ona mało je, ale jest mimo to duża, więc nie ma co się martwić jeśli przybiera i zachowuje się normalnie 😉
 
Też tak miałyśmy, ja przeczkelalam i nie zmuszałam jej do jedzenia, po kilku dniach zaczęła jeść normalnie, aczkolwiek krócej niż zawsze😉 też raz na dobę daje mm, na wieczór ale zjada tylko 90 ml i niesamowicie się pręży przy butli, myślę że to dlatego, że jest na piersi i nie umie dobrze ciągnąć smoka. W ogóle wydaje mi się że ona mało je, ale jest mimo to duża, więc nie ma co się martwić jeśli przybiera i zachowuje się normalnie 😉
A ile na dobę w sumie zjada? Bo moja 750 - 850ml.
 
Nie mam pojęcia, ponieważ karmie ją piersią. 4 razy w ciągu dnia ssie przez ok 5 min plus 1 do 2 razy w nocy i ta butla 90 ml dlatego zakładam że jak wyssa ok 100 ml z piersi to będzie wszystko 🤷‍♀️ ma 4,5 miesiąca i waży 6,5 kg więc chyba jest ok 😉
A no tak :) moja w czwartek skończyła 4 miesiące, waży równo 7kg i ma 68cm :)
 
reklama
Oj widze ze nje tylko ja mialam/mam taki problem.. u mnie ta niechęć do jedzenia spowodowała braki pokarmu - bo nie sciagalam jak nie chciala- i zaczelam podawać mm.. meczylam się z tym moim niejadkiem jakies 3tyg, przede wszystkim z tydzien trwało przestawienie jej na jedzenie czesciej za dnia, aniżeli w nocy- bo 3 tyg temu mala fajnie zaczynała spac, az nagle niejadek i za dnia nie chciala, za to w nocy co 2h.. za dnia butelka cycek - placz, prężenie się, czerwona cala. Teraz juz mamy rutynę jedzeniowa powoli.. kolo 9 100ml, kolo.13-130ml, 17-170ml, i wieczorem malusio bo z 90ml. Miedzy 1-2- 90ml i kolo 5-6-90, +cycek raz po raz. Wyjdzie jakies 620ml. Moja ma 16 tyg i waży 5.8. Przez 2 tyg nic nie przybrala stad zaczelam mm i w 2tyg kolejne, przybrala juz 400g wiec jakis progres byl.. tak mysle ze to moze taki etap? Dziwne ze wszystkie mamy problem w podobnym wieku 🤔
 
Do góry