reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
Ja nieśmiało twierdzę że mój syn w końcu się poprawił (obym nie pochwaliła za szybko) w nocy zasypia o 20-21 i śpi do 24 a nawet ostatnio do 1.30 później pobudka o 3-3.30 i tu już jest różnie czasem pośpi do 6-7 a czasem już nie chce spać tylko śmieje się i gada i tak leżymy do 6.
 
Czy ktoś miał problemy z bakteriami w moczu u niemowlaka? Zrobiliśmy badanie ogólne moczu i wyszły bakterie. Badanie to musimy powtórzyć i zrobić jeszcze posiew. Zastanawiam się czy ktoś już przerabiał taki problem lub czy wasze dzieci miały już podawany antybiotyk? Jeżeli tak to w jakiej formie.
 
Czy ktoś miał problemy z bakteriami w moczu u niemowlaka? Zrobiliśmy badanie ogólne moczu i wyszły bakterie. Badanie to musimy powtórzyć i zrobić jeszcze posiew. Zastanawiam się czy ktoś już przerabiał taki problem lub czy wasze dzieci miały już podawany antybiotyk? Jeżeli tak to w jakiej formie.
My miałyśmy antybiotyk i to dwa ale zaraz po porodzie więc dostała przez wenflon ale przy 4 miesięcznym niemowlaku na pewno będzie w postaci syropu już.
 
Nasz mały teraz w końcu fajnie drzemie w ciągu dnia. Już się przyzwyczaił do trybu 1.5 - 2 godziny zabawy, zwiedzania itp., a później 30 minut drzemki.
Z moczem problemów nie mieliśmy, ale teraz mi się przyplątało jakieś zapalenie jelita czy mega zaparcie :/ Mam bardzo bolesne skurcze, brzuch napompowany gazami i temperaturę w nocy. Jak do poniedziałku nie puści to będę próbowała się dostać do specjalisty. A tak póki co mam brać jakiś ogólny antybiotyk i mocniejsza no-spe.
 
Czy ktoś miał problemy z bakteriami w moczu u niemowlaka? Zrobiliśmy badanie ogólne moczu i wyszły bakterie. Badanie to musimy powtórzyć i zrobić jeszcze posiew. Zastanawiam się czy ktoś już przerabiał taki problem lub czy wasze dzieci miały już podawany antybiotyk? Jeżeli tak to w jakiej formie.
U nas wyszly leukocyty w moczu. Na początek dostała DaFurag i przeszło. Posiew jest bardzo trudno pobrać poprawnie. U nas badanie nie wyszlo niestety...
 
Tak, to prawda. Prawidłowe pobranie próbki graniczy z cudem. Dziecko wymyte, zdezynfekowane i do jałowego kubeczka łapiemy środkowy strumień moczu. I to czekanie... aż zechce zrobić siku🙈
 
Halo dziewuszki :).
U mnie czasu jak na lekarstwo ;).
@Nerwicówka35 @Emxka czy Ty jesteś tą szczęściarą, która go jeszcze nie ma ;). U mnie już jest i buzuje we mnie przed jak nie wiem. Więc chyba nie normauje się tak od razu.
@Emxka jak się czujesz??
@Doriis Tak jak dziewczyny pisały.. słoiczki najpierw potem gotowanie tak robiłam przy dziewczynkach.
@prusaczek trzymam kciuki za brzuch. My też jeszcze nie chrzciliśmy, planuję na najbliższe święta.
@Mia12345 to pewnie skok. Mój mały też nie mógł sobie zasnąć ... i ogladaliśmy voiców ;)
@Martyna Kołodziejczyk ja zrobiłam dwa testy ;) i prawie minął rok odkąd dowiedziałam się o moim małym cudzie :).
@agnik31 oj a czemu pobieraliście mocz? Ja nie pomogę z antybiotykiem u takich maluszków.
@Lil12 malutka już fajną wagę ma. Ja mojego wczoraj ważyłam i wyszło 6100 i 65 cm, także był maleńki, a teraz rośnie migiem.
 
Cześć dziewczyny, u mnie ostatnio ciężko z czasem ale w końcu udało mi się nadrobić i przeczytałam wszystko co mnie ominęło ale nie wiem co komu pisać.
@Lil12 tobie miałam dać znać jak ze spirala. Mam ja prawie miesiąc zakładałam bez miesiączki 30 min przed wzięłam 2x paracetamol zakładanie było podobne do cytologi tylko chwilkę bolało takie jakby uszczypnięcie potem cały dzień brzuch bolał i było spore krwawienie dwa tygodnie plamienia i potem już spokój, czasami jeszcze pojawi się jakaś malutka plamka. Narazie libido na plus i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłam ale myśle ze na to chyba za wcześnie.


Zaraz minie 16 tyg od kiedy mały jest z nami jak ten czas leci.
Ze spaniem różnie raz jak zaśnie to śpi 6 godzin a potem budzi się co 3 h a czasami od razu po 3 h wstaje a potem pobudka co 2-1 h
W dzień trzy drzemki 30min-1h jak wsadzę w chustę to śpi nawet 3 h na brzuszku nadal nie lubi leżeć chociaz leży już coraz dłużej zanim zacznie marudzić. Głowę trzyma długo i wysoko.
Ostatnio wózek mu się nie podoba na początku spaceru jest krzyk albo marudzenie a tak po 40 min zasypia.
Nadal karmie piersią i chciałabym zacząć rozszerzanie po 6 miesiącu ale moja rodzina tego nie rozumie ciagle tylko pytają czy już daje o doradzają co już mogę dać.. jak grochem o ścianę
Leon się strasznie ślini od ponad miesiąca raczki w buzi cały czas, szukamy zębów ale to chyba jeszcze nie ta pora.
Niedawno odwiedzili nas rodzice najpierw z mojej strony a potem narzeczonego. Mały cały czas na raczkach u dziadków a w nocy ciagle pobudka i tulił się do cycka i spał dalej chyba był za mną stęskniony ale pozwoliłam im na to bo nie wiadomo kiedy nas znów odwiedza.
Wczoraj byliśmy pierwszy raz na basenie i było super mały siedział w wodzie prawie 2 h i bardzo mu się podobało w weekend kupujemy roczny bilet i będziemy częściej chodzić.


Uff się rozpisałam 😁 miłego dnia dziewczyny
 
reklama
Tak z ciekawości do Was dziewczyny ile testów ciążowych zrobiłyście żeby się upewnić czy to ciąża? Ja aż 3 w sumie wtedy zrobiłam ale byłam Jeszce wtedy u ginekologa. Ostatnio te testy znalazłam 2 grube krechy, zostawiam na pamiątkę. Jak patrzyłam na nie to aż w szoku byłam że dopiero co robiłam testy potem ciąża 9 miesięcy. A teraz mam swoją ukochaną córeczkę która wczoraj skończyła 4 miesiące 🥰🥰 w ogóle pamiętam jak się staraliśmy i nic nie wychodziło dwie sytuacje były ze robiłam testy i nic bo nagle okres dostawalam. W końcu nawet chcieliśmy iść do lekarza na badania bo sądziłam że jestem bezpłodna nawet miałam kryzys przez to. Potem daliśmy na wstrzymanie i się nagle udało. Życie to jednak jest nieprzewidywalne. Z biegiem czasu myślę, że chyba wtedy za bardzo chcieliśmy i się nie udawało. Jakoś tak na wspominki mnie dziś wzięło 😁😁
Ja też 3 testy . Nawet nie myślałam że jestem . Tylko szłam wieczorem na zakupy z dziećmi. Jeden w wózku drugiego pchslam na rowerku . Koło sklepu zaczęło mi się strasznie kręcić w głowie , że aż kleklam . Pomyślałam że to że zmęczenia. Następnego dnia zemdliło mnie rano . I wtedy mysle , zrobie test . Chociaż to był 23 dc wynik byl pozytywny . I tak moje 3 szczescie ma juz za niedlugo 4 miesiace :)
 
Do góry