reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Też tak miałyśmy, ja przeczkelalam i nie zmuszałam jej do jedzenia, po kilku dniach zaczęła jeść normalnie, aczkolwiek krócej niż zawsze😉 też raz na dobę daje mm, na wieczór ale zjada tylko 90 ml i niesamowicie się pręży przy butli, myślę że to dlatego, że jest na piersi i nie umie dobrze ciągnąć smoka. W ogóle wydaje mi się że ona mało je, ale jest mimo to duża, więc nie ma co się martwić jeśli przybiera i zachowuje się normalnie 😉
Mój też są dni że wcina bez pamięci. A są takie dni że mało je. Wtedy to nie zmuszam. :)
 
reklama
@Doriis dziękuję za radę :) chętnie zapoznam się z tą aplikacją

@prusaczek ja też nie zakładam małej za dużo warstw bo jak teraz zacznę ubierać jej kombinezon to co założę zimą :) zazwyczaj spodenki, body z długim rękawem i skarpetki, jak wychodzimy na dwór to bluza z kapturem i czapeczka a we wózku zawsze mamy ciepły kocyk :) jak jest deszczowo to nie wychodzimy za daleko tylko spacerujemy po podwórzu :)

@paulinak93 u mnie na opryszczkę sprawdzają się plasterki ale tylko jeśli uda mi się przykleić zanim wyjdzie całkowicie :)

@Nerwicówka35 moja mała jeść nie chciała raz jak jej pleśniawki wyszły w buźce, a teraz ostatnio kręciła się i popłakiwała nawet przy jedzeniu, mama wczoraj patrzy w buźkę a tu niespodzianka 🙈 dwa ząbki na raz idą, dwie jedynki na dole :) oczywiście śliniła się bardzo i popłakiwała, ręce do buzi pakowała więc wiedziałam, że idą :)
I tak jak @Mia12345 nie zmuszałam jej do jedzenia, jadła ile chciała. Czasami były płaczki i kończyła po 5 minutach ale nie zmuszałam :)

My jeszcze trochę poczekamy z rozszerzeniem diety :) Alicja jest tylko na moim mleku więc stwierdziłam, że nie ma co się spieszyć póki jej to wystarcza.
A oto moja perełka, 16.10 skończyła 4 miesiące :)
 

Załączniki

  • IMG_20201019_085042.jpg
    IMG_20201019_085042.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 84
@Doriis dziękuję za radę :) chętnie zapoznam się z tą aplikacją

@prusaczek ja też nie zakładam małej za dużo warstw bo jak teraz zacznę ubierać jej kombinezon to co założę zimą :) zazwyczaj spodenki, body z długim rękawem i skarpetki, jak wychodzimy na dwór to bluza z kapturem i czapeczka a we wózku zawsze mamy ciepły kocyk :) jak jest deszczowo to nie wychodzimy za daleko tylko spacerujemy po podwórzu :)

@paulinak93 u mnie na opryszczkę sprawdzają się plasterki ale tylko jeśli uda mi się przykleić zanim wyjdzie całkowicie :)

@Nerwicówka35 moja mała jeść nie chciała raz jak jej pleśniawki wyszły w buźce, a teraz ostatnio kręciła się i popłakiwała nawet przy jedzeniu, mama wczoraj patrzy w buźkę a tu niespodzianka 🙈 dwa ząbki na raz idą, dwie jedynki na dole :) oczywiście śliniła się bardzo i popłakiwała, ręce do buzi pakowała więc wiedziałam, że idą :)
I tak jak @Mia12345 nie zmuszałam jej do jedzenia, jadła ile chciała. Czasami były płaczki i kończyła po 5 minutach ale nie zmuszałam :)

My jeszcze trochę poczekamy z rozszerzeniem diety :) Alicja jest tylko na moim mleku więc stwierdziłam, że nie ma co się spieszyć póki jej to wystarcza.
A oto moja perełka, 16.10 skończyła 4 miesiące :)
twoja jest starsza tylko o 1 dzień i już ząbki? Muszę mojemu zajrzeć może Leonowi tez idą dlatego taka maruda.
A plasterki na opryszczkę można używać jak sie karmi piersią? Bo czytałam różne opinie i już sama nie wiem... narazie smaruje pasta i już się ładnie zasuszyla.
 
@paulinak93 plasterki nie mają w sobie żadnego leku więc pewnie można, jeśli dobrze pamiętam to jest jedną maść erazaban dozwolona w ciąży ale nie wiem czy przy KP też ale to raczej już bym traktowała jako ostateczność
 
Dziewcyzny a jak sen waszych maluchów? Jak się zmienil na przestrzeni czasu ? Ile karmicie w nocy i ile wasze maluchy maja tygodni ? Ma ktoras tak jak ja problem z usypianie wieczorem swojego szkraba? Za dnia jest super, bo wystarczy ze ja poloze do lozeczka, dam smokusia i jakiegoś misiolka i zasypia sama słodko. Ale wieczorem jest ryk- nie wiem czy to ze zmęczenia tak placze czy jest glodna- ale zjeść nie chce. Uspic ja w sumie uspie jakos w 30min , ale wybudza mi się po chwili i tak ze 2-4razy w ciagu godziny dwóch.. wcześniej tak nie robila, wiec sama nie wiem.
 
@Natqaa u nas w niedzielę Dawid skończył 4 miesiące od ok miesiąca w nocy sypia bardzo dobrze przynajmniej jak na niego [emoji85] po 19 codziennie robimy kąpiel później karmienie i zazwyczaj usypianie zajmuje mi chwilkę czasami nawet nie zdążę go położyć i już śpi. W nocy budzi się 2 razy na karmienie ok 1 i 3-4 ale wstaje dosyć wcześnie bo koło 6.
My mamy w dzień raczej problem ze spaniem bo jeśli już uda mi się go położyć to jego drzemka trwa max 5 minut a są dni że nie prześpi nawet minuty w dzień
 
A kochane jak gazy u waszych maluchów? Moja mimo 4mies nadal mecza, zwłaszcza w nocy. W dzien ma troche ruchu wiec tak tego nie widać. Mysle zeby przejść na jakieś mleko typu comfort.. daje biogaie, i inne krople na gazy ale za bardzo nic nie pomaga :(
 
No to widzę że z tym jedzeniem nie tylko u mnie taki problem . Oli na początku ładnie buźka otwierał, a teraz jedną łyżeczkę i później zaciska usta i koniec karmienia ... Takim sposobem wywaliłam już 4 obiadki. Oli tak jakby skumał, że matka probuje ograniczyć mu cycka i się nie daje 😂 Za nami 20 tydzień, dziś wchodzimy w 21 . Zobaczymy jak długo ta niechęć do jedzenia sie utrzyma.

@Natqaa z tym usypianiem to u nas też jest problem . I w ciągu dnia nawet bywa różnie. Czasem uśnie i go odkładam ,to się budzi . I tak podnosze go czasem 2 razy czasem 3 i usypiam na nowo . Wieczorem ostatnio chodzi spać z wielkim płaczem, dlaczego? Pojecia nie mam 🤷‍♀️

Oliwier opanował już przewracanie z brzuszka na plecy ,teraz ćwiczy z pleców na brzuszek . Juz raz mu się udało :D
 
A kochane jak gazy u waszych maluchów? Moja mimo 4mies nadal mecza, zwłaszcza w nocy. W dzien ma troche ruchu wiec tak tego nie widać. Mysle zeby przejść na jakieś mleko typu comfort.. daje biogaie, i inne krople na gazy ale za bardzo nic nie pomaga :(
Hmm ,takie stany mogą utrzymywać się do 6 miesiąca. A jak często podajesz krople na gazy? Bo z tego co wiem ,tu liczy się systematyczność
 
reklama
@Natqaa - nasz mały o ile dobrze pamiętam jest w wieku Twojego. W sumie niewiele się zmieniło - dalej kładziemy go spać koło 20:30, później karmienie 23:30, 02:50 i 5 rano. Niestety śpi teraz krócej - wcześniej zdarzało nam się pospać do 8-9, a teraz jest pobudka przed 7. Aż strach pomyśleć co będzie po zmianie czasu... A co do dziennej rutyny to co półtorej godziny mały ma 30 minut drzemki. Czasami "walczy", popłakuje, ale po chwili zasypia.

@MK_Piotrowiak - długo Twoja córeczka popłakiwała przy tych ząbkach? Nasz mały był bardzo płaczliwy w tamtym tygodniu, rączki cały czas w buzi, gryzł mi palce i gryzaczek, nie chciał spać, a jak mu psiknęłam sprayem na dziąsła to się uspokajał. Zastanawialiśmy się z mężem czy mu zęby powoli nie idą, ale nic nie widzę, aby się wyrzynało na zewnątrz. Tak w ogóle to śliczna dziewczynka [emoji3531]


U nas zrobiło się nieciekawie - obydwoje z mężem mamy objawy covida, tzn. mężowi już przechodzi, a u mnie tyle co się zaczęło. Siedzimy w domu i staramy się uważać, aby małego nie zarazić. Choć podobno maluchy przechodzą dobrze koronę.

Czy któraś z Was była w takiej sytuacji?
 
Do góry