reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Koelzanki dziecko, urodzone miesiąc po naszym ma właśnie pierwszy ząbek - trójka właśnie ;)

Co do kasz:
Tylko że ja wiedziałam i wiem o kaszach zwykłych, takie podawałam i podaje dziecku. Mnie zdziwiło, że kaszki dla dzieci mają jakiekolwiek wartości odżywcze i że warto je podawać. Nigdy nie dawałam ;)
ahaaaaa :D Nie, nie, mi chodziło o kasze "dla dorosłych" :) Te typowo dla dzieci to nie wiem, nie znam się :)
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie-moze wyjde na idiotke ale co mi tam🙄 moja corka konczy jutro 6 miesiecy.Czy w poniedzialek to juz jest "po 6 miesiacu"?Pytam zeby sie upewnic bo niunia karmiona mm i w sumie musze przejac na 2 dlatego sie upewniam.A co jesli jutro juz zaczne jej podawac mieszanke 1 z 2 czy to cos bardzo strasznego?
 
O! Właśnie! Bo ja też podejrzewałam, że zęby bolą, ale oba dzieciaczki przestały się ślinić i posmarowanie żelem przestało dawać efekt, a właśnie śpią niespokojnie, synek miewa koszmary (raz podeszłam akurat i widziałam jak mu oczy pod powiekami chodzą - sen, a potem zaczął rzucać główką, a potem całym ciałkiem się wiercił po łóżku i zaczął płakać ze strachem. Córka, która uchodzi za "tą spokojną", też zaczęła się wiercić w nocy i pojękiwać. Niech to będzie skok rozwojowy! Wolę to niż bóle brzuszka/zębów/nie wiadomo czego.
kurcze o nas jest dokładnie to samo. Miota się okropnie. Czasem się nawet nie obudzi a rzuca się strasznie. Oby to był skok, oby! ❤️
 
Dziewczyny mam pytanie-moze wyjde na idiotke ale co mi tam🙄 moja corka konczy jutro 6 miesiecy.Czy w poniedzialek to juz jest "po 6 miesiacu"?Pytam zeby sie upewnic bo niunia karmiona mm i w sumie musze przejac na 2 dlatego sie upewniam.A co jesli jutro juz zaczne jej podawac mieszanke 1 z 2 czy to cos bardzo strasznego?
tak. Poniedziałek to już po 6.
Niestety nie wiem czy wcześniej to ok. Wiem tylko, że przejść na mleko 2 trzeba w przeciągu 2 tyg (tak mi mówiła lekarka). W sensie, aby nie trwało to dłużej. My za 4 dni przechodziły, tylko jednocześnie musimy zmienić z mleka HA na normalne. Ktoś, gdzieś na jakimś forum mówił, że najpierw przeszedł na 2 ha a potem na normalne mleko, ale moja lekarka mówiła, że od razu na normalne, tylko oczywiście powoli czyli wg zaleceń producenta mleka.
 
Dziewczyny mam pytanie-moze wyjde na idiotke ale co mi tam🙄 moja corka konczy jutro 6 miesiecy.Czy w poniedzialek to juz jest "po 6 miesiacu"?Pytam zeby sie upewnic bo niunia karmiona mm i w sumie musze przejac na 2 dlatego sie upewniam.A co jesli jutro juz zaczne jej podawac mieszanke 1 z 2 czy to cos bardzo strasznego?
moja córka tez jutro kończy 6 miesięcy i od jutra bede dokładać jej mleko następne. Najpierw zamienię jedna miarkę, za dwa dni dwie itd.
 
Koelzanki dziecko, urodzone miesiąc po naszym ma właśnie pierwszy ząbek - trójka właśnie ;)

Co do kasz:
Tylko że ja wiedziałam i wiem o kaszach zwykłych, takie podawałam i podaje dziecku. Mnie zdziwiło, że kaszki dla dzieci mają jakiekolwiek wartości odżywcze i że warto je podawać. Nigdy nie dawałam ;)
Nie uwierzę w to że wyszła trójka dziecku 5 miesięcznemu, dopóki nie zobaczę zdjęcia :p wiem ze każdy człowiek inny i ze zęby wychodzą w innej kolejności czasem, ale w trójki nie uwierzę ;p
A czemu kaszki mają nie mieć wartości odżywczych jeśli w skład wchodzą same zboża? :) dla mnie osobiście te kaszki to super pomysł na szybkie śniadanie dla malucha ;)

Dziewczyny mam pytanie-moze wyjde na idiotke ale co mi tam🙄 moja corka konczy jutro 6 miesiecy.Czy w poniedzialek to juz jest "po 6 miesiacu"?Pytam zeby sie upewnic bo niunia karmiona mm i w sumie musze przejac na 2 dlatego sie upewniam.A co jesli jutro juz zaczne jej podawac mieszanke 1 z 2 czy to cos bardzo strasznego?
Tak, w poniedzialek jest już po 6 miesiącu ;) uwierz mi że dzien różnicy nie zrobi nic dziecku ;)
Ja karmie młodego sporadycznie mm, w sensie dostaje jak mnie nie ma w domu. 2 tygodnie temu skończyło mi się mleko, woec nie było sensu kupować już 1. Kupiłam 2, dostał normalnie następnym razem 2, bez żadnego mieszania ;) pół roku skończy w czwartek
 
Jak to w miejscu trójki, to na pewno nie jest zab ;) 3 wychodzą dużo dużo później ;)


Ja bym mimo wszystko próbowała kłaść na macie piankowej na podłodze. Tam dziecko najszybciej załapie o co chodzi :)


Przez podawanie kaszek, najłatwiej wprowadzić do diety dziecka zboża ;) a zboża są potrzebne w diecie przecież ;) można albo kaszki dziecięce albo zwykle, "dorosle" kasze.


Kaszki dla dzieci są też takie z dobrym składem ;) helpa, holle, bobovita bio, hipp bio. Mają w składzie tylko zboża i ewentualnie witaminę B :) także spokojnie można podawać dzieciom takie coś. Te wszystkie mleczno-ryzowe to na ogół syf, a że tylko takie reklamują w TV, to śmiało mogłaś nie wiedzieć że są też inne z dobrym składem ;)
Tak jak pisałam niżej, szybko zorientowałam się ze to nie ząb 😅 a już myślałam ze mam wampira 😇
 
Pamietaj, że jeśli dziecko za szybko też robi różne rzeczy, to też nie świadczy o jego rozwoju za dobrze. Szybko okej, ale nie za szybko ;)
Pewnie chodzi Ci o coś typu za szybkie obroty=złe napięcie mięśniowe lub za szybkie chodzenie=mogą skrzywić się nogi? Mnie iczywiscie chodzi o szybko w ramach ram czasowych ;) a mysle o tym czasem tylko, bo sama późno rozwijałam umiejętności i mimo ze to noe ma znaczenia, bo teraz chodzenie świetnie mi wychodzi ;) to jednak ciesze się ze córeczka ma dryg po tacie 😁
 
reklama
Do góry