reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2023

Dla mnie chore jest to, że Twój ginekolog nie dał Ci skierowania do szpitala.... Żeby coś też znaleźć to trzeba mieć laparoskopię.. Bo ciąża pozamaciczna to niekoniecznie jajowód, może być gdzie indziej zlokalizowana. Oczywiście mam nadzieję, że tak nie będzie. Kiedy miałaś ostatnią miesiączkę? I jak długie cykle masz?
Sorki ze sie wtrącę ale przy takiej becie jeszcze nic nie będzie widać. U mnie podejrzenie padło przy becie 650 a dopiero przy 1230 lekarze byli w stanie potwierdzić że to ciąża pozamaciczna.

@Elph masz plamienia ? Monitoruj sytuację i za 2 dni powtorz betę. Jeśli będziesz czuła ból i beta pójdzie koło 1000 to ponownie na IP
 
reklama
Sorki ze sie wtrącę ale przy takiej becie jeszcze nic nie będzie widać. U mnie podejrzenie padło przy becie 650 a dopiero przy 1230 lekarze byli w stanie potwierdzić że to ciąża pozamaciczna.

@Elph masz plamienia ? Monitoruj sytuację i za 2 dni powtorz betę. Jeśli będziesz czuła ból i beta pójdzie koło 1000 to ponownie na IP
Owszem, tylko przy ciąży pozamacicznej wcale beta nie musi idealnie wzrastać.. Ostatnia miesiączka 7 września, cykl rozjechany jest fakt. Ale i tak powinna koleżanka dostać skierowanie, skoro już boli głowa o ile dobrze pamiętam i jajniki... Mi się tak zaczęło..
 
Oni twierdzą że to jeszcze może być ciąża biochemiczna, może dlatego... W pon idę do mojej gin na USG, robię też znowu betę to może już mnie skieruje do szpitala.
Miesiączkę miałam 7 września, a długość cyklu ciężko powiedzieć bo po porodzie miałam kilka około 30-32 dniowych, a potem jeden cykl z ciążą biochemiczną który trwał 52 dni i teraz jest następny. Owulacja była gdzieś koło 30dc prawdopodobnie.
Tak czy siak jest to niebezpieczna sytuacja.. Trzymam kciuki za Ciebie ✊✊
 
Owszem, tylko przy ciąży pozamacicznej wcale beta nie musi idealnie wzrastać.. Ostatnia miesiączka 7 września, cykl rozjechany jest fakt. Ale i tak powinna koleżanka dostać skierowanie, skoro już boli głowa o ile dobrze pamiętam i jajniki... Mi się tak zaczęło..
Tylko ze jedyne co mogą robic to monitorować betę 🤷🏽‍♀️ bo nic jeszcze nie znajdą 🤷🏽‍♀️może to być wlasnie biochemiczna stąd pewnie podejście lekarzy. Z tego co wiem u @olka11135 ta beta nie dobiła do 1000 ale monitorowanie trwało tygodniami zanim podali metotreksat. Więc naprawdę do kolejnego pomiaru bety w poniedziałek nic złego się nie wydarzy
 
I mnie dopadają coraz częściej mdłości ale popołudniami najbardziej i trwają do wieczora plus do tego zawroty głowy co nie jest przyjemnym połączeniem. Dzisiaj krótka drzemka mnie uratowała. A wodę mogłabym pic litrami szczególnie na wieczór. Zrobilyscie mi ochotę na tosty jutro będę robić 😁
 
Tylko ze jedyne co mogą robic to monitorować betę 🤷🏽‍♀️ bo nic jeszcze nie znajdą 🤷🏽‍♀️może to być wlasnie biochemiczna stąd pewnie podejście lekarzy. Z tego co wiem u @olka11135 ta beta nie dobiła do 1000 ale monitorowanie trwało tygodniami zanim podali metotreksat. Więc naprawdę do kolejnego pomiaru bety w poniedziałek nic złego się nie wydarzy
Mi też beta idealnie nie wzrastała, a jednak pękł jajowód w 6 tygodniu. To jest mega niebezpieczna sytuacja. Mi musieli krew przetaczać, a jak się obudziłam po operacji z rurką w gębie, wszędzie wenflony... Nie zycze tego nawet najgorszemu wrogowi 😥😥
 
Mi też beta idealnie nie wzrastała, a jednak pękł jajowód w 6 tygodniu. To jest mega niebezpieczna sytuacja. Mi musieli krew przetaczać, a jak się obudziłam po operacji z rurką w gębie, wszędzie wenflony... Nie zycze tego nawet najgorszemu wrogowi 😥😥
Jaką już wtedy betę miałaś?

U mnie podano metotreksat gdy w jajowodzie uwidocznił się pęcherzyk 13mmx28mm .... Dla porównania normalnie jajowód ma jakieś 4 mm ...
 
reklama
Sorki ze sie wtrącę ale przy takiej becie jeszcze nic nie będzie widać. U mnie podejrzenie padło przy becie 650 a dopiero przy 1230 lekarze byli w stanie potwierdzić że to ciąża pozamaciczna.

@Elph masz plamienia ? Monitoruj sytuację i za 2 dni powtorz betę. Jeśli będziesz czuła ból i beta pójdzie koło 1000 to ponownie na IP
Plamien nie mam. Tak, będę powtarzać betę, w poniedziałek mam iść na kolejne USG. W tym tempie beta dobije do 1000 za 2-3 tygodnie :( też to tyle trwało u Ciebie?
Owszem, tylko przy ciąży pozamacicznej wcale beta nie musi idealnie wzrastać.. Ostatnia miesiączka 7 września, cykl rozjechany jest fakt. Ale i tak powinna koleżanka dostać skierowanie, skoro już boli głowa o ile dobrze pamiętam i jajniki... Mi się tak zaczęło..
Kurczę niedobrze :( no mocno liczę na to że jeśli by coś było zagrażającego życiu to powinno być na tyle duże żeby już wyszło na USG.
Tylko ze jedyne co mogą robic to monitorować betę 🤷🏽‍♀️ bo nic jeszcze nie znajdą 🤷🏽‍♀️może to być wlasnie biochemiczna stąd pewnie podejście lekarzy. Z tego co wiem u @olka11135 ta beta nie dobiła do 1000 ale monitorowanie trwało tygodniami zanim podali metotreksat. Więc naprawdę do kolejnego pomiaru bety w poniedziałek nic złego się nie wydarzy
O muszę poczytać skoro podobna historia.
 
Do góry