reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2010

perfecta nie zamartwiaj się za wczasu, napewno będzie dobrze a do porodu jeszcze trochę więc zobaczysz jak Cie lekarz poprowadzi. Przy chłopcach jak sie dobrze ułożą to chyba szybciej stwierdzić płeć, z Natanem nie pamietam (też już wiek robi swoje:) a teraz już w 14 tc dowiedziałam się że chłopak będzie. No i cały czas mam problem z imieniem.. jeszcze ok 3 m-ce mi zostały by cos wybrać. Wizytę mam 26 list, czuję się w miarę dobrze ale jak się więcej poruszam to brzuch zaczyna twardnieć.
eagle cudne dzieciaki. Jejku jak one szybko rosną. Asia już 4 latka, Tomcio wydaje sie już taki dorosły a Michaś jaki już duży. Co do takiego przedszkola to pierwszy raz słyszę, nie wiedziałam że istnieje takie przedszkole. Gratuluje zakupu auta. No i dobzre że mąż zdrowy. Mój mąż 13 list ma wizytę u kardiologa, ma duże nadciśnienie i mam nadzieję że wkońcu coś z tym zrobi.

Ale dzisiaj wstrętna pogoda!! brrr zimno, wieje i pada.
 
reklama
eagle- jaki Michałek już duży, szok :))) a Tomek na tych zdjęciach wygląda jak bliźniak Asi, taki duuży :) tort super, ze też Ci się chce przy takiej gromadce jeszcze takie arcydzieła robić:-)

co do przedszkola to zapowiada się rewelacyjnie ale pewnie bardzo ciężo się tam dostać ?


perciu- będzie wszystko dobrze, musisz tylko baaardzo dbać teraz o siebie.


nadika- bardzo ładne imię dla chłopca to Łukaszek :-D ja się zachwycam :-D będę trzymać kciuki za mężą!
 
Ostatnia edycja:
Hej to ja :-D:-D:-D ciągle w dwupaku, ale uwaga dzisiaj w czopie ciąągle odchodzącym:-D były niteczki krwi, więc może to juz tuż, tuż, termin mam na dzisiaj:-):-):-)
zwolnienie dostałam bez problemu:-) lekarka była zbulwersowana postawą mojego gina:no:


olavip
- zdrówka dla małego

nadika - współczuje picia tej glukozy, bleeee

Prefecta - ja z Maja się dowiedziałam w 13 tyg, jak pewnie pamiętasz błędnie:happy2::happy2::-p natomiast z Michałkiem w 20 tyg

eagle - witaj kochana!!!!!!!!!!! gdzieś ty była??? ale rzeczywiście dużo się u Was działo:tak: gratuluje zakupu auta, dzieciaczki cudowne i jakie duże:szok:

a mam jeszcze takie pytanko o której godzinie wasze dzieci chodzą spać? Nie wiem co się dzieje z Maja, wcześniej miała drzemkę w dzień średnio 2 h, chodziła spać o 21, wstawała o 6:30 a teraz od kilku dni nie śpi w dzień w ogóle a idzie spać po 22:szok: (dość ze nie śpi w dzień to jeszcze później chodzi spać) i wstaje tak samo o 6:30 czasami o 7, ciężko mi trochę jak nie śpi w dzień i nie wiem jak to ogarnę przy Michałku, może to tymczasowe zachowanie, bo tez wyczuwa ze niedlugo bedzie wielka zmiana???
 
Ostatnia edycja:
11-627DB8D7-268953-800.jpgGosiu- myślę, ze Majeczka coś przeczuwa. Jak ja poszłam do szpitala to Łuki wogóle w dzień nie chciał spać i tak chyba miał jeszcze z dwa tyg. po moim powrocie. Był tak zmęczony ze kilka razy zdarzyło mu się zasnąć na stojąo, oparty był o łóżko lub fotel, kiedyś wstawiałam fotkę, zaraz też wrzucę. Wieczorem też były cyrki z zasypianiem
Później mu się unormowało i teraz jeśli nie jest w żłobku zasypia ok. 12 na 2-3 godziny a wieczorem około 20 już w łóżku.

właśnie robię Twoją zupę z pulpecikami, ciekawe czy dobra wyjdzie
Gosiu więc czekam na smska :-)
 
Ostatnia edycja:
Eagle ja bym sie nie zastanawiala tylko zapisywala do tego przedszkola, tu niestety nie mamy szans na takie bo ciesza sie ogromnym powodzeniem i miejsca sa zajete na kilka lat do przodu. ale ci dzieci wyrosly, juz zglupialam i nie wiedzialam gdzie Tomus bo Michalek bardzo do niego podobny, Asia sliczna dziewczynka i jaka juz duza
tort swietny:)

Perfecta nie przejmuj sie po ciazach wszystko zgubisz, gdybys chciala dac ci cynka na naprawde dzialajaca diete, niestety platna ale przynajmniej dzialajaca, ja schudlam na niej juz 15 kg
plec chlopakow poznalam na polowkowym usg czyli kolo 20 tyg, z Jaskiem chyba wczesniej powiedzial, cos kolo 17

Gosia u mnie chopaki chodza spac okolo 21 i spia do 7
w dzien Jas ma jeszcze drzemke, czasami spi nawet 2 godziny
 
Później mu się unormowało i teraz jeśli nie jest w żłobku zasypia ok. 12 na 2-3 godziny a wieczorem około 20 już w łóżku.

o ta cześć mi się najbardziej podoba jak ja bym tak chciała:-D:-D:-D już nie pamiętam czasów kiedy o 20 była w łóżku:blink::-D
mam nadzieje, ze masz racje i wszystko się unormuje:tak:
kurde skurczybyki mnie jakieś łapią...
 
Eagle - śliczne dziaciaki! Gratuluję tortu, Asia pewnie była zachwycona. Co do metody montessorri to ja jak najbardziej polecam. Nela chodzi raz w tygodniu na zajęcia ogólno-rozwojowe prowadzone tą metodą. Jeśli chodzi o przedszkole - jeśli całość jest dobrze prowadzona w oparciu o metodę montessorri to rewelacja. W T. przeraża mnie cena takiego przedszkola.

Perfecta - kochana nie martw się na zapas. Jak się poprzednio zmieściłaś na stole i teraz dasz radę, nie ma co się zamartwiać. Co do poznawania płci, to ja ok 14-15 tc dowiedziałam się, że będę miała synka, a w 23 tc okazało się, że jednak córkę i do samego końca na 100% nie byłam pewna. Jak Wam idzie odpieluchowywanie?

Nadika - z wielkim zaskoczeniem spojrzałam na Twój suwaczek ciążowy, nie miałam świadomości, że posunął się już tak daleko! Dopilnuj męża, z nadciśnieniem nie ma żartów... A jak po teście obciążenia glukozą, masz już wyniki?

Zyrraffka - siej ziółka jak tylko masz chęć i potrzebę, ja wysiewam wtedy kiedy potrzebuję i zazwyczaj bez problemu wyrastają. Na okres kiełkowania i wzrostu przenoszę doniczki na okno do pokoju, od strony południowej, bo kuchnię mam od północy. Pytałaś kiedyś o to na jaką patelnię się zdecydowałam, nie miałam okazji odpisywać, więc teraz odpowiem - wybór padł na GreenPan, jestem z niej bardzo bardzo zadowolona.

Gosiagro - dobrze, że dostałaś bez problemu zwolnienie. Może Michałek okaże się bardzo punktualny i urodzi się dokładnie w terminie? Co do spania, Nela chodzi spać wieczorem ok 20-21 wstaje ok 5:30-6:30, w dzień śpi 12-15, czasem zdarza się, że krócej i śpi ok 2 godz a czasem potrafi i 4 pospać. po zmianie czasu rano zaczęła nieco dłużej spać, na moje szczęście...! Może rzeczywiście Maja wyczuwa, że nadchodzą zmiany?

Olavip - zdrówka dla maluszka

Koriander - tu też napiszę, że przykro mi, że nie udało się Wam tym razem. Nie dziwię się, że zatrzymano Cię na 2 dni w szpitalu, bez tego szpital nie dostałby kasy z ubezpieczenia za Twój pobyt...

Milusia - super, że u was wszystko tak dobrze się układa, oby tak dalej! Fajne chłopców rozmowy!

Anecznik - Kamil pewnie sobie koduje słowa w głowie, a jak zacznie mówić to pełnym zdaniami! No i gratuluję, że się Wam udało, trzymam kciuki za to aby działalność przynosiła Wam jak najwięcej satysfakcji, również tej finansowej1. Zdradź czym się będziesz zajmowała.

Kasiek - uśmiałam się z Damisia, Nela też ma teksty, które czasem zaskakują. Ostatnio kiedy czegoś nie chce odpowiada: "nie dziękuję nie chcę", a dziś rano mówi do mnie "mama wstawaj idź do kuchni kaszkę gotuj, Nela jest głodna", a do W. rano mówi: "Tata nie wstawaj do pracy, połóż się popcij jeszcze [pośpij], przykrywaj kołderką żeby zimno nie było" - taka troskliwa córeczka z niej :)

Pisałyście o zębach, u nas z myciem zębów nie ma najmniejszego problemu, Nela sobie daje myć i lubi myć sama. Butelki ze smoczkiem przestaliśmy używać około roku, jeśli daję jej coś do picia do łóżeczka to w niekapku. W dzień dostaje mleko owsiane (my wciąż bez nabiału) a wieczorem jeśli po umyciu zębów ma ochotę pić dostaje wodę posłodzoną ksylitolem. Samej wody nie chce pić, więc dosypuję jej ksylitolu, ma więc słodką wodę a ja spokój bo ksylitol ma właściwości antypróchnicze. No i odpukać, Nela nie ma jakichkolwiek problemów z ząbkami (pomijając wciąż wychodzące piątki).

U nas czas leci jak szalony, ja mam mnóstwo pracy i się fizycznie nie wyrabiam... :(
Nela zdrowa - czasem tylko dopadnie ją jakieś przeziębienie, które na szczęście udaje mi się wyleczyć domowymi metodami. Do pediatry nie chodzimy za chętnie bo jesteśmy na bakier ze szczepieniami i to nie jest mile widziane. Jednak ostatnio trafiliśmy w końcu na bilans dwulatka - wyszedł bez zarzutu.
Jedynie co to wciąż Nela nie toleruje laktozy, jednak nie jest to żadnej problem, bo się okazało, że nie tylko ona bo ja też... Tak więc już od dawna nie używam w kuchni nabiału krowiego, jego pochodnych i żadnych produktów, w których występuje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry