reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

A ja gotuję kurczaka, pierwszy raz robię potrawkę i to taką wymyślaną, ciekawe co z tego wyjdzie:) Mój dzisiaj pewnie znów późno będzie, ale od środy ma mieć luźniej... oby, bo wczoraj wyszedł o 7 rano i wrócił o 22:30:/
 
reklama
ponoć groźne są te wędzone na zimno, a reszte można wcinać bo są bogate w tłuszcze omega, ważne dla rozwoju mózgu dziecka, a wiecie czy można jest te z puszki np w sosie, one chyba też są wędzone na zimno?

Nie zastanawiałam się nad tym, ale powiem szczerze, że miałam ochotę na taką rybkę w sosie pomidorowym na początku ciąży i ją zjadłam. Okazuje się, że tak naprawdę jest niewiele potraw, które w żaden sposób nie szkodzą na płód. Ja co trochę dowiaduję się czegoś nowego :-)
 
a ja dziś frytki z kotletem z piersi,kurczaka oczywiście i surówka z kiszonej kapusty,marchewki,cebuli i jabłka.
mój synunio przyszedł z przedszkola i mówi,że jadł pyszne kopytka i teraz też chce zjeść,więc musiałam lecieć szybko i kupić:sorry:
 
Ja zjadła bułeczę z serkiem żółtym na śniadanie i do tej pory nie mogę nic więcej zjeść. Pewnie przez to choróbsko. Zabieram się właśnie za miskę mandarynek...
 
mnie troche gardło drapie ale to i tak nic....

nie chce zapeszac ale juz od 2 tygodni nie miałam mdłości i wymiotów :) myślicie że to wraca? czy już nie powinno ? :)
 
Dziewczyny, wklejam w związku z naszymi wątpliwościami dotyczącymi ryb:
Podobno ryby są bardzo zdrowe w ciąży, ale czy trzeba się obawiać zanieczyszczenia rtęcią?
Rtęć jest jednym z niewielu składników, które mogą doprowadzić do zaburzeń rozwojowych u nienarodzonego dziecka. Jednak aby tak się stało, dziecko musiałoby przyjąć z jedzeniem bardzo duże ilości rtęci. okazjonalne spożycie węgorza, żarłacza, halibuta, szczupaka, okonia i tuńczyka nie powinno w żaden sposób wprawiać cię w niepokój. Oprócz jodu i selenu ryby dostarczają także cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Powinny więc być spożywane 2 razy w tygodniu.
Należy jednak uważać na surowe, marynowane w solance lub wędzone na zimno produkty rybne. Sushi, saskimi, solone śledzie, filety z pstrąga i wędzony łosoś mogą być źródłem zarażenia listerią czy toksoplazmozą, nicieniami czy innymi pasożytami. Jadaj więc raczej pasteryzowane produkty rybne.
 
no nie wiem właśnie co z tymi śledziami? Wszystkich niby nie można? Ja już jadłam raz w ciąży śledzie ze słoika...
 
Napiszcie jak wygląda wasza codzienna dieta, wymiotujecie czy macie apetyt? czego unikacie, co jecie ...
Cierpię na straszne mdłości i wymioty :-( po jedzeniu, ale mimo to wciskam w siebie co mogę esz!
Dziś
śniadanie: 2 kromki wasa i jajko sadzone
2 śniadanie: banan i szklanka mleka z olejem lnianym
obiad: barszcz biały z kawałkiem kiełbaski i ziemniaczkiem
podwieczorek: serek biały z nasionami (słonecznik, dynia itp) i herbata z czerwonokrzewu
kolacji jeszcze nie jadłam, w miedzy czasie sok grjefrutowy i kompot

Uważacie, ze to duzo czy mało? poki co waga stoi w miejscu pomimo brzusia wypukłego
ale lekarz zamrwtil sie ze nie przytlam nawet 1 kg, no ale z moimi mdłościami to i tak posiłek zajmuje mi pol godziny, malymi kęsami :-(
 
reklama
ah chyba udał mi się obiadek :) nA wielkim talerzy podałam pomidorek i ogórek przekładany, surówke z kapusty pekinskiej z jabłkiem i marchewką, mięsko orientalna, troszke frytek, i bułeczke pita :)
no normalnie aż jestem z siebie dumna :)

a póki co leże do góry brzuchem bo nie mogę oddychać z przejedzenia.. :D
 
Do góry