reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwone plamy na buzi dziecka

Dołączył(a)
27 Kwiecień 2021
Postów
10
Bardzo proszę o poradę, ponieważ mnie samej skończyły się pomysły. Mój 10-miesięczny synek od pół roku ma na twarzy czerwone, suche plamy. Byliśmy u kilku pediatrów, 2 dermatologów i alergologa. A to alergia na tle kontaktowym, a to łzs...Kilka przypisanych maści i balsamów...nic nie pomaga. Zaznaczam, że nie jest to skaza białkowa ani AZS (sprawdzone przez ostatni czas, mleko zmienione na Nutramigen). Nie jest to również reakcja na składnik pożywienia.Czy któraś z mam miała podobnie ? Naprawdę nie wiem już co robić, a plamy są coraz gorsze. Załaczam zdjęcie.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za podpowiedzi.
 

Załączniki

  • 20210425_082247-1.jpg
    20210425_082247-1.jpg
    471 KB · Wyświetleń: 374
reklama
A robiłaś może dziecku morfologię i badanie glukozy na czczo? Czasem takie plamy występują, gdy są problemy z wątrobą lub z cukrzycą.
 
To może zrób sobie jakąś listę badań, by za jednym pobraniem więcej ich zrobić.
Ja bym zrobiła: morfologia z rozmazem, glukoza na czczo, wątroba (aspat i alat), TSH, żelazo, elektrolity (sód, potas, wapń, magnez) oraz CRP.

Pierwszą moją myślą była alergia, ale jak sterydy nie pomagają, to chyba trzeba ją wykluczyć. Pozostaje AZS - ale to czasem może się wydawać walką z wiatrakami :(
 
To może zrób sobie jakąś listę badań, by za jednym pobraniem więcej ich zrobić.
Ja bym zrobiła: morfologia z rozmazem, glukoza na czczo, wątroba (aspat i alat), TSH, żelazo, elektrolity (sód, potas, wapń, magnez) oraz CRP.

Pierwszą moją myślą była alergia, ale jak sterydy nie pomagają, to chyba trzeba ją wykluczyć. Pozostaje AZS - ale to czasem może się wydawać walką z wiatrakami :(
Bardzo Ci dziękuję za pomoc ! <3 na pewno wykonamy te badania krwi
 
reklama
Ja nie wiem czy to coś wniesie, ale zawsze warto spróbować.
Jakby takie plamy były bardziej na brodzie/szyi, to możnaby było się spodziewać, że to podrażnienie od śliny.
 
Do góry