reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CZĘSTE USG

angela_96

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
30 Listopad 2021
Postów
106
Hej, chciałam się dowiedzieć czy częste USG w ciąży może zaszkodzić dziecku? Pierwsze USG miałam w 6 tygodniu ciąży, kilka dni temu miałam kolejne w szpitalu z powodu plamienia było to 7+4, dzisiaj mam kolejne prywatne które umówiłam przed tym które miałam w szpitalu, odstęp 5 dni, 16.12 mam mieć kolejne na które umówiłam się prywatnie 2 tygodnie temu a wczoraj dostałam list z NHS na prenatalne które ma być 19.12 , czy powinnam zrezygnować z tych prywatnych ?
Od razu zaznaczę,że jestem po poronieniu zatrzymanym dlatego umówiłam się prywatnie żeby sprawdzić czy ciąża się rozwija.
 
reklama
Hej, chciałam się dowiedzieć czy częste USG w ciąży może zaszkodzić dziecku? Pierwsze USG miałam w 6 tygodniu ciąży, kilka dni temu miałam kolejne w szpitalu z powodu plamienia było to 7+4, dzisiaj mam kolejne prywatne które umówiłam przed tym które miałam w szpitalu, odstęp 5 dni, 16.12 mam mieć kolejne na które umówiłam się prywatnie 2 tygodnie temu a wczoraj dostałam list z NHS na prenatalne które ma być 19.12 , czy powinnam zrezygnować z tych prywatnych ?
Od razu zaznaczę,że jestem po poronieniu zatrzymanym dlatego umówiłam się prywatnie żeby sprawdzić czy ciąża się rozwija.
Ja w pierwszym trymestrze miałam usg co tydzień.
W 6, 7, 8, 9, 10 i 12 tygodniu. Czasami po dwa badania z danym tygodniu.
Ze względu na pewne problemy o których nie ma już co wspominać bo ciąża przebiegła już później wzorowo, ale i tak miałam potem wizyty co 2 tygodnie z usg.
 
Moja ginekolog i ginekolodzy ze szpitalnej patologii ciąży powiedzieli, ze usg nie ma wpływu na dziecko.
Pani genetyk twierdziła, ze im mniej tym lepiej, ale o niej nie mam najlepszego zdania.
Byłam w ciąży wysokiego ryzyka i nie zliczę ilosci usg, ktore mi robiono. Syn wczesniak z hipotrofią, ale te liczne usg byly robione przez hipotrofię, hipotrofia nie zadziala się przez usg🙂 Ostatecznie dziecko dzieki usg bylo w brzuchu na tyle dlugo, na ile bylo to dla niego korzystne i dzieki usg podjeto decyzję o zakonczeniu ciazy.
 
Do góry