reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czop śluzowy

Dołączył(a)
28 Maj 2019
Postów
11
Jestem w 34 tygodniu ciąży, wczoraj wieczorem odszedł mi czop śluzowy (tak mi się bynajmniej wydaje, z tego co wyczytałam. Jest to moja pierwsza ciąża i nie miałam pójścia o czymś takim nawet).
Moje pytanie czy to nie za szybko ? I czy to znak że urodzę szybciej niż powinnam, a może powinnam zgłosić to lekarzowi? wizytę mam za 10 dni . Któraś też miała podobna sytuacje może ?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie wiem po co tracić czas na domysły na forum.... Ja bym od razu jechała na IP a nie marnowała minuty czekając na odp ludzi którzy i tak pewnie ci nie pomogą
@amanda To zależy od tego jak wyglądał, czy odszedł cały, czy dopiero zaczyna odchodzić. Może to robić fragmentami przez 2 tygodnie i więcej, a może odejść w kilka dni, albo raz i porządnie. Najważniejsze by nie był krwawy, bo wtedy zwiastuje rychły poród.
Moim zdaniem zgłoś to lekarzowi, choć wiem, że oni często zbywają temat. Twój maluszek jest już w miarę bezpieczny, ale 34 t to wciąż za wcześnie na poród. Zgłoś lekarzowi albo jedź do szpitala. Tylko weź ze sobą torbę w razie, gdyby chcieli cię zatrzymać. Możliwe, że maluszek dostanie sterydy na rozwój płuc. Nie wiem do którego tygodnia się daje. Może już nie potrzebuje, a może go zabezpiecza. Nie wiem. Grunt, by lekarz o tym wiedzial
 
@amanda To zależy od tego jak wyglądał, czy odszedł cały, czy dopiero zaczyna odchodzić. Może to robić fragmentami przez 2 tygodnie i więcej, a może odejść w kilka dni, albo raz i porządnie. Najważniejsze by nie był krwawy, bo wtedy zwiastuje rychły poród.
Moim zdaniem zgłoś to lekarzowi, choć wiem, że oni często zbywają temat. Twój maluszek jest już w miarę bezpieczny, ale 34 t to wciąż za wcześnie na poród. Zgłoś lekarzowi albo jedź do szpitala. Tylko weź ze sobą torbę w razie, gdyby chcieli cię zatrzymać. Możliwe, że maluszek dostanie sterydy na rozwój płuc. Nie wiem do którego tygodnia się daje. Może już nie potrzebuje, a może go zabezpiecza. Nie wiem. Grunt, by lekarz o tym wiedzial
Wydaje mi się że było tego sporo, ale nie miało żadnego krwistego zabarwienia tylko lekko żółtawe, i zastanawiam się czy czekać do wizyty czy jednak jechać do szpitala dowiedzieć się czy wszystko jest w porządku.
 
Ja bym pojechala sprawdzic by byc spokojna..czop chroni dzidzie przed wstrętnymi bakteriami i wgl...
Ja mialam podobnie tzn...mialam taki sluz wlasnie zoltawy ale siw sączyl..okazalo sie ze to zolte wody plodowe...mimo ze pielegniarki mowily ze to jakies odchody grzybicze.Nie mialam zadnych boli ani skurczy
 
Do góry