reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Beta hcg zbyt wolno przyrasta?

Wiktoria_W

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Październik 2019
Postów
20
Cześć dziewczyny,
miałam 2 ms temu ciaże biochemiczną. Teraz jestem w ciąży po raz kolejny... ale chyba noje wyniki nie zbyt pocieszające. Wizyta w lekarza za tydzeń. Ale chyba zwariuje do tego czasu...
Beta chyba zbyt wolno przyrasta....

ostatnia miesiączka - 8 wrzesnia
Owulacja - 22 lub 23 wrzesnia (20.09 był pęcherzyk owulacyjny w lewym jajniku. A w ponidzialek 23-go p. juz nie)

Badania:
4.10 ( 27 dzien cyklu) Beta - 9,8, Progesteron 13.3
7.10 ( 30 dzien cyklu) Beta 124
9.10 ( 32 dzien cyklu) Beta 326
11.10 (34 dzien cyklu) Beta 728 Progesteron 21.7
14.10 (37 dzien cyklu) Beta 1825 USG maly pęcherzyk ciązowy 0.35 cm
17.10 (40 dzien cyklu) Beta 3403

czym dalej tym Beta rosnie wolniej. Pomiedzy 14.10 a 17.10 ( 72 godziny) Beta nawet nie podwoila się :(
czy któs może tak miał? wiecie czy są szanse że to jednak się rozwinie?
 
reklama
Rozwiązanie
Hej dziewczyny,
dziś zrobiłam i bete i też poszłam do lekarza.
Wynik badania beta 4641 (20 godzin temu była 3403) więc jeszcze wolniej przyrasta.
ALE
Na USG okazało sie ze pecherzyk podrósł do 8 cm ( 5 dni temu był 3cm) i coś malego widac w srodku ( powiekszyło się z 3 mm do 2,2 cm). Lekarż powiedział że wydaje jej się ze to coś pulsuje, ale nie może stwierdzić na 100% czy to zarodek czy ciałko żóltę. Zalecenie: mam przestać robić Bete i spokojnie odczekac jeszcze conajmniej tydzeń.

Dam znać w następny piątek jak to się potoczy.
beta co 48h powinna przyrastać o co najmniej 66%
u Ciebie dwa ostatnie przyrosty są poniżej normy niemniej jednak na Twoim miejscu sprawdziłabym jeszcze jutrzejszy wynik po kolejnych 48h od ostatniego badania. ja miałam ok 5 tygodnia tak, ze beta przyrastała za wolno (po 6 dniach przyrastała co 3 a nie 2 dni). Spanikowana poleciałam do lekarza i usłyszałam, że takie chwilowe spowolnienie może się wydarzyć. Kazał sprawdzić wynik po kolejnych 2 dniach. Wszystko ładnie podskoczyło. Może u Ciebie też tak będzie.
Daj znać po badaniu
 
reklama
Moim zdaniem badanie bety nic Ci już nie da skoro widać pęcherzyk na usg. Beta zwalnia, ale w okolicach 6000. Czekaj na wizytę u lekarza i postaraj mniej stresować.
 
Hej dziewczyny,
dziś zrobiłam i bete i też poszłam do lekarza.
Wynik badania beta 4641 (20 godzin temu była 3403) więc jeszcze wolniej przyrasta.
ALE
Na USG okazało sie ze pecherzyk podrósł do 8 cm ( 5 dni temu był 3cm) i coś malego widac w srodku ( powiekszyło się z 3 mm do 2,2 cm). Lekarż powiedział że wydaje jej się ze to coś pulsuje, ale nie może stwierdzić na 100% czy to zarodek czy ciałko żóltę. Zalecenie: mam przestać robić Bete i spokojnie odczekac jeszcze conajmniej tydzeń.

Dam znać w następny piątek jak to się potoczy.
 
Rozwiązanie
Do góry