reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mimo plamienia mogę być w ciąży?

monika1990000

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
19 Listopad 2019
Postów
61
Hej. Dziewczyny jestem kilka dni po okresie. Od 3 dni boli mnie podbrzusze a dzisiaj od rana jajniki. Ogolnie wszysto jak na okres. Kocham sie bez zabezpieczenia i staramy sie o dzidzie. Czy majac krwawienie moze okazac sie ze doszlo do zaplodnienia? Czuje w brzuchu jakies bulgotanie i czuje jakbym za chwile miala dostac okres. Okres byl mniej obfity niz zawsze i nie bolalo mnie tak jak zawsze
 
reklama
Rozwiązanie
Kup sobie test na ciąże i na owulacje. Może któryś wyjdzie :p
Zanim dowiedziałam się ze jestem w ciąży myślałam, że dostałam raka jajnika, od przyjmowania Duphastonu, bo jeszcze nigdy wcześniej pomiędzy okresami nie miałam takich dolegliwości bólowych brzucha i jajników właśnie + biegunka + przypływy motywacji i energi na 2h, po czym totalne zmęczenie i drzemka. Zdarzyło mi się nawet jedno zasłabnięcie :p Tylko u mnie te objawy pojawiły się myślę, że od 7-14 dni po owulacji. Test zrobiłam ciut wcześniej niż planowana data miesiączki i w moim przypadku ukazała się blada druga kreska.

Jak masz wątpliwość to nawet nie zastanawiaj się. Test to parę złoty, a już jakiś pogląd będziesz miała. Przy naszych staraniach miałam zapas testów. I...
Krwawienie czy plamienie? Jeśli plamienie ,to ciąża jest możliwa, najlepiej zrób bete I będziesz mieć pewność, bo te bóle moga być na owulacje
 
reklama
Piszesz, że jesteś jesteś kilka dni po okresie, czyli kilka dni temu miałaś okres, tak? Pytam, jeśli dobrze z twojego postu rozumiem, to skoro kilka dni temu miałaś okres (krwawiłaś/plamiłaś) to jak teraz możesz robić test, jak radzą dziewczyny? To bez sensu... nawet jeśli miałaś wczesną owulację pod koniec okresu to po kilku dniach dopiero dojdzie do zagnieżdżenia zarodka, nie mówiąc o wykryciu ciąży.

Kilka dni po okresie mogą być objawy owulacji/płodności, czyli jak piszesz bóle jajnika i podbrzusza. Zaobserwuj ilość śluzu i jego jakość, bo może teraz właśnie masz dni płodne i teraz jest dobry czas na starania o dziecko. I tak mnie to wygląda - na czas płodny. To, ze wczesniej tak nie miałaś? No ale teraz masz albo po prostu przy staraniach tak się wsłuchujesz w swój organizm, że mocniej odczuwasz każdy bodziec z jego strony.

Test zrób w dniach spodziewanej przyszłej miesiączki (albo po staraniach w najbliższych dniach i po ustaniu objawów płodności - od tego czasu po 14 dniach, wtedy wynik będzie najbardziej prawdopodobny).

Acha, we wczesnej ciąży zdarzają się plamienia. Czy ten okres mógł byc plamieniami? Nie wiem, ale piszesz, że miałaś krwawienie - wygląda że miałaś okres.
 
reklama
Do góry