reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży ?

Nie pomogę niestety bo nie podajesz kiedy miałaś dni płodne. Przytulanka w dni nieplodne ciąży nie dadzą
Poczekaj do poniedziałku jak się rozkręcić to okres a jak nie to idź na betę
 
reklama
Według kalendarzyk dni płodne przypadły na 2-8 sierpnia , a owulacja 7 sierpnia. Przez cały te dni było przytulanie, po tych dniach mieliśmy przerwę, i 14 i 15 sierpnia mieliśmy znowu przytulanie
 
Dzisiaj to już chyba @ , 3 dni przed terminem., jestem załamana. A już miałam jakimkolwiek nadzieję że się uda. A powiedzcie mi jak wygląda monitoring u ginekologa czy daje coś co pomoże zajść w ciążę i kiedy tak naprawdę jest owulacja by doszło do zapłodnienia? Co ile to się chodź i i jak to mniej więcej wyglada
 
Dzisiaj to już chyba @ , 3 dni przed terminem., jestem załamana. A już miałam jakimkolwiek nadzieję że się uda. A powiedzcie mi jak wygląda monitoring u ginekologa czy daje coś co pomoże zajść w ciążę i kiedy tak naprawdę jest owulacja by doszło do zapłodnienia? Co ile to się chodź i i jak to mniej więcej wyglada
Monitoring u gin to zazwyczaj kilka dni w okolicach owu, przed zeby zobaczyc jak rosnie pecherzyk i po czy pękł [emoji6]
Ile sie staracie ? Jesli to sam początek to lekarz jeszcze zbytnio nic ci nie da [emoji6] musisz najpierw poobserwowac oragnizm, moze zacznij robic testy owulacyjne lub mierz temperaturę ? Tez bedziesz dzieki temu mogła z duzym prawdopodobienstwem stwierdzic kiedy jest/byla owulacja. mozesz zrobic podstawowe badania tsh, progesteron w drugiej fazie cyklu itp. [emoji6] poleganie na samym kalendarzyku nie za bardzo ci pomoże ponieważ to tylko statystyczne wyliczenia kiedy moze byc owu według dlugosci twoich cykli a owu moze sie przesuwać i skoro wczesniej przyszedł @ to i pewnie owu byla troche wcześniej [emoji6]
Moze zechcesz dolaczyc do staraczek na watku Starania 2018 vol.2 ? Duzo sie tam mozesz dowiedziec [emoji4]
 
Jak ciąża ?
Nie myśl, nie na siłę bo to najgorsze co może być. Czemu nie powiesz sobie będzie to będzie.. każdy ma czas na spokojnie podejdź. Idź odpręż się wyjedz gdzieś z mężem i zapomnij na chwilę że chcesz mieć mocno dziecko i stresować się że nie idzie. To wina psychiki naszej z zajściem ciąże. Trzymam mocno za ciebie bo znam dużo przypadków osób, którzy na siłę chcieli i mieli już do łóżeczka zabawki. W końcu pozbyli się zabawek powiedzieli że już nie chcą odpuszczają po tę wyjechali na wakacje z znajomymi nie mieli czasu myśleć o dziecku, po powrocie okazało się że jest w ciąży. Wiec na spokojnie.
 
Staramy się już pół roku. Nigdy nie robiłam sobie żadnych testów. 24 lipca miałam @ A teraz dostałam 18 sierpnia. Kiedy robi się te testy ? Jak to mniej więcej wygląda bo nie mam o tym zielonego pojęcia co i jak . Myślałam czy nie iść do ginekologa na ten monitoring. Co pomaga by pęcherzyki pękł i doszło do zaplodnienia. Jak mam teraz np wiedzieć kiedy przyjdzie owulacja skoro nie mam pewności co do kalendarza. Dziś mam 2 dzien @, powiedzcie mi czy podczas @ też można zajść w ciążę
 
Ostatnia edycja:
Podczas @nie można zajść w ciążę
Boże a u mnie w jednej ciąży starania 6 lat a w drugiej 3 lata
I najgorsze jest ze masz co miesiąc objawy ciąży wszystkie możliwe a tu i tak wredota przychodzi
Wiem że ciężko jest ale musisz wyluzowac to wtedy od razu zaskoczysz
Ja mimo tyłu lat starań nigdy nie robiłam monitoringu , testów owulacyjnych itp porostu wyszłam z założenia że jak mam być w ciąży to i tak będę no ale Psychika tu odgrywa 90% roboty
 
Staramy się już pół roku. Nigdy nie robiłam sobie żadnych testów. 24 lipca miałam @ A teraz dostałam 18 sierpnia. Kiedy robi się te testy ? Jak to mniej więcej wygląda bo nie mam o tym zielonego pojęcia co i jak . Myślałam czy nie iść do ginekologa na ten monitoring. Co pomaga by pęcherzyki pękł i doszło do zaplodnienia. Jak mam teraz np wiedzieć kiedy przyjdzie owulacja skoro nie mam pewności co do kalendarza. Dziś mam 2 dzien @, powiedzcie mi czy podczas @ też można zajść w ciążę
Radze ci najpierw przejsc sie do gin niech ci da skierowanie na podstawowe badania, miedzy innymi tsh, prolaktyne, progesteron itd. Po pol roku raczej lekarze nic nie zalecaja oprocz właśnie badan i jesli cos jest nie tak to wtedy moze stymulacja ale jesli para jest zdrowa to dopiero po roku zaczyna sie cos robic...
Co do testów ja nigdy nie robilam ale z tego co wiem robi sie chyba jakos od 9-10dc przez nastepne dni az do pozytywu, a pozytyw jest jak kreska testowa jest ciemniejsza lub taka sama jak kontrolna i wtedy chyba owu bedzie w ciągu 24-36h (chyba..)
Z tym ze nawet testy nie daja pewnosci ze owu byla na 100% bo to tylko monitoring moze potwierdzić. Niektórym testy te zupełnie nie wychodza.
Mozesz tez zaczac mierzyc podstawowa temperaturę ciała.
 
reklama
Podczas @nie można zajść w ciążę
Boże a u mnie w jednej ciąży starania 6 lat a w drugiej 3 lata
I najgorsze jest ze masz co miesiąc objawy ciąży wszystkie możliwe a tu i tak wredota przychodzi
Wiem że ciężko jest ale musisz wyluzowac to wtedy od razu zaskoczysz
Ja mimo tyłu lat starań nigdy nie robiłam monitoringu , testów owulacyjnych itp porostu wyszłam z założenia że jak mam być w ciąży to i tak będę no ale Psychika tu odgrywa 90% roboty
Moim zdaniem nie ma co doradzac tego luzu, bo niby psychika odgrywa najwieksza role... no bo jesli pecherzyki np nie pekaja..? Albo nasienie faceta jest zle ?? To tez para ma odpuscic nie myslec o tym ze chce dziecko nie leczyc sie, nie suplementowac.. bo przeciez psychika zdziala cuda..?
Sama staram sie 11cs (obecnie zawieszone starania) i według mnie nie ma co tak sobie starac tlumaczyc ze psychika.. jak cos jest nie tak to lekarz monitoring leki bardziej wskazane niz odpuszczanie bo psychika.. i nie wazne czy po pol roku czy roku bezowocnych staran.. trzeba działać za wczasu zeby uniknac kolejnych niepotrzebnych comiesięcznych rozczarowań.
 
Do góry