reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę wykluczyć ciąże

Sylvie88

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Czerwiec 2016
Postów
43
kochałam się ze swoim facetem w dni płodne zamiast okresu dzien po terminie zaczęłam plamić. 3 dnia plamienia wieczorkiem zrobiłam test ciążowy , wynik byl negatywny. Dzis jest 6 dzien plamienia i jest ono wieksze ale nadal nie wyglada jak okres.
dodam że mam bardzo regularne i obfite miesiączki, (aż do teraz). Ostatnio kiepsko się czuje ale nie wiem czy sobie nie wkręcam . Mam zamiar wybrać sie do lekarza mam umówioną wizytę za 2 tyg. Czy waszym zdaniem można całkowicie wykluczyć ciąże i wszystko zwalić na problemy zdrowotne?
 
reklama
Postanowiłam się ogarnąć.Byłam u lekarza porobilam badania, lekarz w sumie nic nie powiedział mam zrobic usg, ponadto hcg,tsh-3 i prolaktyne. Kolejny tydzień nerwówki bo wizytę mam za kilka dni. Plamienie ustało, temteratura 37,2 . Porobilam inne badania w miedzyczasie: tarczyca, morfologia, trzustka, wątroba żelazo ok. Więc moje problemy są czysto ginekologiczne. Podczas badania ginekolog mowiła że wygląda to jakby miało być krwawienie, usłyszałam coś o macicy w tyle czy jakoś tak nic innego się nie dowiedziałam. i znowu czekanie
 
reklama
Afrodyta a kto tu mówi o gorączce? Czytaj dokładnie. Taka tem. może świadczyć o ciąży.
Dobrze, że zrobiła badanie. Tak jak pisałam diagnoza wymaga czasu.
Sylvie88 jeśli ci zależy na utrzymaniu ewentualnej ciąży uspokój się, weź no-spę i dużo leż. Czasem nawet pierwsze usg nie daje jednoznacznej diagnozy. Moja siostra w szpitalu czekała kilka dni.
A jednorazowe odstępstwo w miesiączkach wcale nie świadczy o poważnej chorobie. Często lekarze nie są w stanie ustalić jego przyczyny.
 
Wiesz mam trzecią zagrożoną ciążę, spędziłam wiele miesięcy na patologii ciąży. Niejedno widziałam i niejedno słyszałam. Mam do tego zupełnie inne podejście niż większość kobiet. Często kobiety tracą dzieci przez własną głupotę, a później zwalają winę na lekarzy itp....
 
Ja mówię o wiarygodnym mierzeniu tem. Rano przed wstaniem z łóżka, tak jak pacjenci mają w szpitalu.
Niska tem świadczy o braku, lub spadku progesteronu, bez którego ciąża się nie rozwinie. Ja zawsze w ciąży mam podwyższoną. Moja koleżanka na oddziale miała właśnie niską, Na usg było widać pęcherzyk płodowy, piersi miała powiększone i obolałe, robiono jej codziennie badanie krwi na poziom hormonów. W końcu trafiła na zabiegówkę, stwierdzono obumarcie płodu.
 
reklama
Do góry