reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

reklama
Haha chciałabym nic nie robić i urodzić syna :) a tak to mam wrażenie, że co bym nie zrobiła to mam tendencje do rodzenia córek, chyba przez to, że u mnie w rodzinie jest przewaga kobiet.
Ja przytyłam 10kg, poszło mi tylko w brzuch, ale to i tak na samym końcu. Cerę miałam bardzo ładną, wszyscy mówili, że będzie syn :p po porodzie szybko wróciłam do wagi sprzed ciąży, córka ważyła 3800, więc po wyjściu ze szpitala było już jakieś 5kg mniej. Mnie zastanawia co ma wpływ na wagę urodzeniową dziecka, jedni rodzą duże dzieci, a inni kruszynki. Ja byłam pewna, że moje dziecko będzie ważyło max. 3,5kg zwłaszcza, że od początku ciąży córka była mniejsza, ja też raczej drobna jestem, w sensie szczupła, a tu prawie 4kg dziecka.
Mnie tez to zastanawia. Ja swoich porządnie dokarmialam :) pierwszy 4.300 drugi 3.900.
Brzuchy wielkie zwłaszcza z pierwszym.
 
Ja jeszcze przenosiłam prawie ponad 2 tyg, teraz się cieszę tym, że jak już będę w ciąży to ok 38 tyd będę miała cesarke i nie będę musiała wyczekiwać. Ale coś czuje, że druga ciąża może dać mi w kość i pójdzie ostro w boki, siostra moja jest mojej postury i przytyła prawie 30 kg, może to jakieś uwarunkowania genetyczne ? A córkę urodziła mniejszą od mojej, mimo, że prawie 20kg więcej przytyła ode mnie.
 
Ja jeszcze przenosiłam prawie ponad 2 tyg, teraz się cieszę tym, że jak już będę w ciąży to ok 38 tyd będę miała cesarke i nie będę musiała wyczekiwać. Ale coś czuje, że druga ciąża może dać mi w kość i pójdzie ostro w boki, siostra moja jest mojej postury i przytyła prawie 30 kg, może to jakieś uwarunkowania genetyczne ? A córkę urodziła mniejszą od mojej, mimo, że prawie 20kg więcej przytyła ode mnie.
Ja pierwszego tez urodziłam tydzień po terminie a drugiego 9 dni przed wiec jakby był po terminie to przebiłby chyba wagą brata :) najważniejsze ze zdrowi. Starszy chudy bardzo. Młodszy już bardziej okrągły :)
 
@princess_88 - Japonia, to bardzo ciekawy kraj, nigdy nie byłam, może kiedyś odwiedzę :) ale jednak kawał drogi jest. A Twój mąż jako lekarz nie ma gdzieś "informacji" jak to z tą płcią dziecka jest ? ;):p
Haha no właśnie nie ma, nawet się nie zagłębiał w temat. Suplementy ja wyszukuje a on pokornie bierze :p ale mój ginekolog a prywatnie znajomy męża w temacie obcykany, 40 lat doświadczenia w zawodzie i jedynie potwierdza ze po CLO obserwuje więcej dziewczynek a tak to nie ma reguły. No i mówi ze są kobiety które rodzą tylko dzieci jednej płci i nie wiadomo dlaczego tak się dzieje :/ ja przy CLO miałam szanse na bliźniaki bo dwa pecherzyki były i w ogóle ale endo bardzo cienkie i chyba dlatego się nie zagnieździło :( teraz próbujemy bez wspomagaczy i endo jest piękne, nic tylko zaciążyć ;)
 
A który masz dzien cyklu ? Tak są kobiety co rodzą daną płeć a jak jest inna to dochodzi do poronienia. Znam taki przypadek, ze kobieta rodzila synów, a córki poraniala. Ciekawe czym to jest spowodowane i czy da się temu zapobiegać.
Pamietam jak w obu ciążach nie mogłam spać, współczuje! Z seriali polecam True Detective - bardzo klimatyczny ale wolno się rozkręca. Wg mnie arcydzieło! No i McConaughey - jest na czym oko zawiesić ;)
Obecnie jestem w 17dc i za dwa dni niby ma być owulacja :) chyba przez lukrecję się tak przesunęło... mam zamiar dziś zaszaleć i może jutro - Zależy od testu owu. Jak będzie pozytyw to nie będę ryzykować :) ale ginekolog mówi ze dużo jego pacjentek po inseminacji, która odbywa się w dzień owu rodzi córki i uważa ze to odliczanie to bzdura. Ostatnio naukowcy odkryli ze nie liczy się kto pierwszy ten lepszy, tylko to komórka jajowa decyduje, który plemnik wpuści a który nie... może w tym ładunku elektrycznym coś jest na rzeczy. W każdym razie jeżeli to faktycznie decyduje komórka jajowa to nie ma szans by jakoś wbrew jej woli zaplanować płeć :D
 
reklama
@Elenaa - ja polecam Bloodline , Breaking Bad, Bates Motel, The 100 i jak sobie coś przypomnę to dam znać :)

@princess_88 - ja też słyszałam, że po clo rodzi się więcej dziewczynek. Te kobiety które rodzą np jedną płeć to ja czytałam badanie, że to ponoć przez hormony kobiety tak jest, np jakiegoś hormonu kobieta ma za mało aby donosić np ciąże z chłopcem i odwrotnie. I ponoć wszystkie te wspomagacze zwiększające płodność i jakoś śluzu działają na płodzenie chłopców. Ja przyznam, że śluz przed ciąża miałam marny, a teraz mam powódź haha, zobaczymy co z tego będzie. O komórce jajowej też dużo czytałam i to faktycznie ona decyduje, a decyduje poprzez dietę :) naładowana jest jonami w zależności od diety kobiety.

Mi ginekolog radzi, "w pani przypadku - słono jeść i ostry seks jak najbliżej owulacji" poszłybyście na to ? hahaha wierzyć mu ? :p
 
Do góry